Potrawy z ryb

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Re: Potrawy z ryb

Post autor: forumowicz »

lubelanka64 pisze:Smuga, dlatego,że ości w zalewie znikają ja robię z tuszy a nie z filetów
No z sandacza to raczej ten główny "kręgosłup" nie zniknie po 1-2 dniach i tylko jego usuwam , a dzielę na tzw.fileciki przede wszystkim z powodu wielkości ;) dzwoneczek z takiego dużego sandacza nie wejdzie do słoika . Sandacz lubi poleżeć dłłłługo w occie , nie jak inne miękie rybki i wtedy dopiero jest pyszny . Mamy w pobliżu "Rybaczówkę" i zawsze świeże słodkowodne rybki , bo morskie to tylko mrożone a to już nie to :)
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Potrawy z ryb

Post autor: stada-52 »

Miruna z ananasem
Mirunę przyrządzam identycznie jak tą w galarecie.3-4 duże cebule duszę na oleju/musi być chrupka/
Do cebuli dodaję 3-4 łyzki keczupu,sok z ananasa ok.pół puszki,ananas pokrojony w kostkę,sól,pieprz i to wszystko wymieszać i zalać usmażoną rybę.
Smakuje na zimno z chlebem lub na ciepło z ryżem.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Potrawy z ryb

Post autor: danusia57 »

Stada52 :D dziękuję bardzo że napisałaś swój przepis,pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Potrawy z ryb

Post autor: forumowicz »

Dostałam parę karpików :oops: w zamrażarce miejsca nie mam już :oops: jak je przyrządzić by postały może z tydzień lub dłużej w lodówczce i były do zjedzenia? :oops: :lol:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Potrawy z ryb

Post autor: kuty »

Ja się na kuchni nie znam, ale........ ;)

Jest ryba lepsza i gorsza,
ale nie ma ryby
lepszej od dorsza.......... :D
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Potrawy z ryb

Post autor: smuga »

Pasta z makreli wędzonej z awokado . Obrać średniej wielkości makrelę wędzoną , , łyżeczką wybrać miąższ z dojrzałego awokado , drobniutko posiekać kawałek białej części pora , dodać sok z połowy niedużej cytryny .Wszystko rozgnieść widelcem , doprawić morską solą i dodać szczyptę białego pieprzu . Smarowidło gotowe do kanapek ( nie potrzebne masełko ) . Ja lubię położyć na takie kanapeczki plasterki kiszonego ogórka 😀 smacznie i zdrowo
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Potrawy z ryb

Post autor: Duszyczka »

Witam :D Ale smakołyczki tu macie :D Mniam!
Ja piekę rybę w papilotach.Łosoś. dorsz.morszczuk...Jakaś morska większa. Dzwonki lub filet opruszyć solą i pieprzem.Na folię aluminiową plaster cytryny.na to porcja ryby.Obsuszyć rybę ręcznikiem papierowym.Po wierzchu por drobno pokrony i podsmażony wczesniej i na to jeszcze łyzeczka śmietany lub jogurtu.Zrobić z folii szczelną piramidkę łącząc rogami i do nagrzanego piekarnia na ok.30 minut.Piekę to na jednej blasze z obgotowanymi ziemniaczkami pokrojonymi na ćwiartki i przyprawionymi solą.pieprzem.oliwą i rozmarynem.Też 30 minut piez na funcji grila.
Moja sałatka z tuńczyka w sosie własnym jest taka wiekanocna.Można ją robić warstwowo albo mieszać. Dowolnie: 1 puszka tuńczyka.5 jaj na twardo.szczypior.kilka korniszonów lub kiszonych ogórków. majonez.jogurt naturalny .sól.pieprz.Teraz właśnie znowu ją córka na kolację zrobiła. Uwielbiamy ją:D
ODPOWIEDZ