Re: Jaja na rózne sposoby

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Duszyczka »

Akurat ten przepis padł w programie w rankingu na "Najlepszą jajecznicę"Chyba niemiecki? :D Ale nie chodzi tu o nazwę....tylko smak. :D
Moi dziadkowie jajka przygotowywali z mlekiem i większą ilością mąki.Wylewali grubą warstwą na patelnię jak omlet.Nacinali na 4-ry części podnosząc brzegi lekko do góry robili ujście masy na dno patelni.Potem odwracali.Nazywali to jajecznią.
Typowa jajecznica z samych jaj lekko wysmażona u mnie w domu nie jest jadana z racji jak to mówią "zafluczenia"Mocno wysmażona jest za sucha.Ta wersja z odrobiną mąki i śmietany przypadła do serc u żołądków.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Duszyczka »

A jak robicie omlety w takim razie?
Ja ubijam pianę na sztywno.Dodaję potem żółtka i delikatnie mieszam.Na 3 jajka dokładam płaską łyżkę mąki pszennej i przyprawiam.Wtedy ew. dodaję podsmażone warzywa lub inne dowolne dodatki.Najpierw zasmażam lekko na kuchence a potem na kilka minut wstawiam do piekarnika na funkcję grila z góry do zapieczenia się.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Felice »

Duszyczko klasyczny omlet nie zawiera również mąki. Robi go się z samych jajek z dodatkiem odrobiny wody lub mleka ubitych widelcem.Przed złożeniem na pół możemy dodać dowolne nadzienie.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Duszyczka »

Nie składam. Po zapieczeniu powstaje puszysta kołderka . :D Na słodko to tylko smaruję po wierzchu dowolną pychotką. :P
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Felice »

Pisałam o klasycznym omlecie,ten który ty robisz to omlet biszkoptowy.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Duszyczka »

I tak smakuje. :D Tylko taki robię..
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: Gelek »

Ja robię omlet ze śmietanką 18% i odrobiną pokruszonych płatków kukurydzianych. Oczywiście sól, pieprz do smaku.
Wyglądu może to nie ma, ale jest pychota !
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: poziomka51 »

Osobiście lubię omlet biszkoptowy na słodko udekorowany mnóstwem sezonowych owoców.Pycha :)
smerfiatka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 08 kwie 2020 10:39
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jaja na rózne sposoby

Post autor: smerfiatka »

A fritatę próbowaliście? Ja dziś robię na kolację, z batatami.
ODPOWIEDZ