Przepisy na dania wigilijne

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Duszyczka »

Faktycznie.zapach mułu ginie?
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: jettp »

Karp pachnie karpiem, spróbuj Duszyczko o wszystkich zaskoczysz smakiem ryby, Gwarantuję. :!:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Duszyczka »

Ja tylko mogę zdradzić ten sposób innym w ramach popisów. Karpia nie jem niestety.Potem mam wyrzuty sumienia.Napatrzyłam się na nie w sklepach.Te żywe.Apetyt na nie mi po tym dawno przeszedł.Taki durny charakter mam. :cry: Ale sposób ten przekażę dalej jeśli pozwolisz...?
forumowicz

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: forumowicz »

Jeptt , nie słyszałam o takim sposobie - ciekawe , ja po prostu kroję cytrynę :)

Natomiast prawdziweczki w cieście są super , boczniaki również :)

Nie zawsze ale czasami robię te grzybki z tym , że przygotowuję się do tego wcześniej (już na etapie grzybobrania) .
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: smuga »

Duszyczka pisze: 08 gru 2018 16:30 A co to te śląskie makówki? :roll:
Makóweczki to cud miód :D ....A tak na poważnie to forma deseru . Robimy je z maku , chałki i mnóstwa bakalii . Żadnych modyfikacji , żadnych gotowych półproduktów . Są dwie szkoły albo robimy na mleku albo na wodzie , my zawsze na mleku . Mak mielę w elektrycznej maszynce do kawy ( można w piekarni kupić mak mielony byle by nie kupować tej chemicznej masy makowej w puszce ....brrr) Zagotować mleko wsypać mak i chwilę podgotować .Do gęstniejącej masy dodać cukru , masła i bakalii....lekko podgrzewać mieszając. Masa powinna mieć konsystencję śmietany ale nie zagęstej by chałka nie była za such tylko mocno mokra :) . Zdjąć z ognia dodać miodu oraz trochę aromatu migdałowego . Chałkę pokroić w w cieniutkie kromeczki . Masę i bułkę układamy warstwami w salaterce , ładnie wygląda w przezroczystej szklanej ( lub w foremce) .Pierwsza warstwa to pokrojona bułka, ostatnia wierzchnia to mak.
Potrawa powinna stać kilka godzin w chłodnym miejscu.Wierzch dekorujemy orzechami i obranymi migdałami , robię też wzorek gwiazdy kokosem . Skład ( chociaż robimy tak trochę na oko , jak za gęste to zawsze można dolać mleka ) , 1 litr mleka , 500 g maku , 150 g rodzynek ( namoczyć w gorącej wodzie ) 100 g migdałów ( obrać ze skórki , posiekać ) , paczka fig ( też wcześniej namoczyć w gorącej wodzie ), 50 g daktyli pokroić nie za drobno , orzechy włoskie , 3 łyżki cukru ( tu zależy może być mniej lub więcej , ale ma być słodko bardzo słodko ) 50 g masła , 100 ml miodu , aromat migdałowy . Aż się zaśliniłam to pisząc :D już czuję ten smak Cóż raz w roku można się zasłodzić :lol: :lol: :lol:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Duszyczka »

Ojej....dzięki smuga. ..mniam....Pychotka.Zdradzę w tym roku naszą tradycyjną kutię na rzecz makóweczki.Długo to może stać w lodówce?( o ile postoi?👅 ;) )
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: smuga »

Duszyczka pisze: 09 gru 2018 10:46 Ojej....dzięki smuga. ..mniam....Pychotka.Zdradzę w tym roku naszą tradycyjną kutię na rzecz makóweczki.Długo to może stać w lodówce?( o ile postoi?👅 ;) )
Zawsze robimy z dwóch litrów mleka i starcza na 2 dni ( 6 osób ) :lol: :lol: :lol: Sądzę że ze trzy dni w lodówce , bo jednak to mleko . Ale dodam że jest to potrawa którą można mrozić 8-) Kiedyś zrobiliśmy na wigilię a w pierwszy dzień świąt pojechaliśmy w góry więc michę wrzuciłam do zamrażarki i o dziwo po rozmrożeniu było jak znalazł na Nowy Rok :D
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: jettp »

bibi pisze: 08 gru 2018 21:29 Jeptt , nie słyszałam o takim sposobie - ciekawe , ja po prostu kroję cytrynę :)

Natomiast prawdziweczki w cieście są super , boczniaki również :)

Nie zawsze ale czasami robię te grzybki z tym , że przygotowuję się do tego wcześniej (już na etapie grzybobrania) .
ślu
Powiem tak Bibi : cytryną "zabijamy " zapach mułu , tu śluz z mulem, grzybami i innymi brudami usuwamy ze skóry ryby. Radzę spróbować :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Duszyczka »

Smuga...to po rozmrożeniu jeszcze lepsza wersja wychodzi...taka lodowa. ..o rany :o Tonę w ślinotuku...ratuuunku! :o :o :o Dietę strafi. ....szla..... :D
Muuuszę ją zrobić.Czyli już grzybki w cieście.makówka i czyszczę karpia. :D
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: smuga »

Jeszcze jedna potrawa wigilijna goszcząca na naszym stole z tych regionalnych, to szałot ze śledziem ;) Niby sałatka ale skład taki jaki jadłam jeszcze u dziadków . Podstawa to śledzie , kiedyś takie z beczki solone z którymi było kupę roboty :lol: :lol: Teraz po prostu matiasy ;) Na 4 duże filety , 5 dużych ziemniaków gotowanych w łupinach , 4 ogórki kiszone ! jedna spora cebula ( może być czerwona , ładnie wygląda ) 20- 25 dkg wędzonego boczku , 2 jajka na twardo , sól , pieprz , 1/2 łyżeczki cukru , 2 łyżeczki musztardy :D Boczek pokrojony smażyć , można podłożyć do smażenia trochę smalcu . Kroimy ziemniaki w kostkę , ogórki , cebulkę , jajka , dokładamy skwareczki pozostawiając na patelni tłuszcz . Do tego tłuszczu dodać musztardy , ze 2 - 3 łyżki wody z ogórków , pieprz , sól do smaku ....kwaśno i słodko ;) Teraz wszystko mieszamy dodając pokrojone śledzie i polewamy tym sosikiem ( zero majonezów bo się zepsuje smak !!)....i w chłodne miejsce na przynajmniej godzinkę dla przegryzienia . Smacznego po śląsku :kwiat:
ODPOWIEDZ