Przepisy na dania wigilijne

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: WIGILIA

Post autor: Maryann »

Jeszcze nigdy nie jadłam grzybów w cieście...spróbuję w tym roku zrobić... grzybów mam pod dostatkiem.. :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6081
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: WIGILIA

Post autor: Duszyczka »

Ja również. ...mniam.Dzięki :serce: Mam i suszone i mrożone. Będzie mniej chleba... :mrgreen:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: smuga »

Zawsze w mojej rodzinie były na wigilię grzyby w cieście , podobnie jak pisze Felice , kapelusze ugotowane w w osolonej wodzie z dodatkiem cebuli ( w całości , dawała smak ) i po wystudzeniu do gęstego ciasta naleśnikowego i na masełko :D :D . Od paru lat robimy sobie te grzybki ale na Nowy Rok bo święta spędzamy poza domem .Tak samo na Nowy Rok robimy śląskie makówki ;) które uwielbiamy .Cóż tam gdzie świętujemy jest wszystkiego w bród ale nie ma tych naszych ulubionych potraw więc odbijamy sobie w nowym roku . Karpie mogą dla mnie nie istnieć :P ale inne rybki i owszem ;) ....no i śledzie na wszystkie możliwe sposoby :D :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6081
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Duszyczka »

A co to te śląskie makówki? :roll:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Maryann »

Ja też jestem ciekawa.. :D
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11572
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Atina »

Grzybów nie mam ale smaczek mam na te w cieście...pieczarki mogą być :roll: ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Felice »

Atinko to raczej boczniaki. Pieczarki są za „sztywne”.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11572
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: Atina »

Felice pisze: 08 gru 2018 18:20 Atinko to raczej boczniaki. Pieczarki są za „sztywne”.
Super dzięki za podpowiedź :)
Surowe do ciasta czy raczej "obgotować"?
forumowicz

Re: WIGILIA po naszemu ... czyli z przymrużeniem oka ...

Post autor: forumowicz »

jacky6 pisze: 14 gru 2017 21:56 tradycyjnie od wielu lat a raczej zim :-)

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... ( może czasami zaglądając do wanny - kto a raczej co tam pływa ) :ugeek:
dobre :lol: :lol: :lol:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Przepisy na dania wigilijne

Post autor: jettp »

Podam mój sposób oczyszczenia karpia tak aby nie śmierdział mułem.
W większym garnku gotujemy wodę do wrzątku. Z karpia usuwamy łuskę , i układamy go na desce w zlewozmywaku. Przy pomocy kubka polewamy wrzątkiem bok karpia. Za pomocą noża zbieramy biały szlam , pozostaje czarny nalot który dalej polewamy wrzątkiem i usuwamy go nożem do momentu aż karp będzie biało-złoty , nic czarnego nie może na nim zostać. Tak samo robimy z drugim bokiem i podbrzuszem. Ważne aby polewać malutkim strumieniem , zapobiega to mocnym sparzeniu. Tak oczyszczonego karpia płuczemy w bieżącej wodzie a następnie usuwamy wnętrzności. Teraz można go piec na dowolny sposób . Jedno jest pewne , będzie smakował jak karp a nie jak karp z mułem.Kto chce może spróbować. :idea: ;)
ODPOWIEDZ