Dzień Placków Ziemniaczanych

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Duszyczka »

:oops: :oops: :oops: Pomyłka to mój drugi nik na tym forum! :oops: Pomyliłam nazwy ciast.Nie Marcinek tylko SĘKACZ jest jest odpowiednikiem tego tatarskiego ciasta. :mrgreen: :kwiat:
forumowicz

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: forumowicz »

dokładnie tak wyglądały te zaguby jak piszesz Duszyczko . było to całkiem smaczne ;) córa moja nazwała to metrowiec , gdyż przypominało Jej to taką roladę ciętą na ukos , którą kosztowała u drugiej babci :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Duszyczka »

Tak myślę Waldku że musi być to przeeeepyszne.Tylko aż strach pomyśleć i tych kaloriach...Bomba nuklearna ...
💣Mam smaka na nią ale niestety dziś w planie tylko eksperyment z tymi plackami z piekarnika. :( Postaram się aby papier pieczeniowy był mało natłuszczony.
Kuchnia tatarska jest ogólnie pyszna.Nawet książę Karol był kilka lat temu w jurcie naszej Żanetki w Kruszynianach.Tam próbował ich smaków. Był zachwycony.Gdy jurta spłonęła w ramach jej odbudowy przelał na ten cel sporą sumkę ze swego królewskiego budżetu..Bazuje ich kuchnia właśnie w różnych zawijasach...niestety tłustych w wielu przypadkach.
Proponuję wszystkim ciekawym nowych....już polskich smaków z dalekiego wschodu😏 zajrzeć w nasz region lub chociaż jako zamiennik pogrzebać w internecie.Warto.Zakochacie się bez sanatorium.😏🌹
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Czy wiecie że...

Post autor: Hipokryt »

jettp pisze: 12 lis 2018 20:24ale z czym ?
z pomidorkami
placek.JPG
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Duszyczka »

Jaki namiętny. ... :lol: Wielkie oczy.usta z botoksikiem.Na zielonej murawie.....okrąglusi i rumiany.Mniam.. :P
Moje pieczone w piekarniku wyszły taaakie sobie 👎.Ledwie od papieru je oderwałam .Do przełknięcia trzeba było popijać i zagryzać ostro...Kalorie chyba wyrównały się z tymi smażonymi. :(
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: jettp »

Duszyczka właśnie takie lubię :lol:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Duszyczka »

:roll: Te namiętne czy te co zagryzać trzeba było? :roll: :mrgreen:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: jettp »

Tylko te które trzeba namiętnie zagryźć :twisted:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: Duszyczka »

Aha...... :roll: :?:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Dzień Placków Ziemniaczanych

Post autor: jettp »

Co , :?: takie nie smakują :lol:
ODPOWIEDZ