Sos

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Sos

Post autor: forumowicz »

wiem , ze to nie na temat , ale jak Ty Alicjo robisz sos :?:
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alicja1957 »

Waldeklat45 pisze: 07 sty 2019 17:40 wiem , ze to nie na temat , ale jak Ty Alicjo robisz sos :?:
Nie zagęszczam mąką pszenną, gdyż potrawa traci smak.
forumowicz

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: forumowicz »

alicja1957 pisze: 07 sty 2019 17:52
Waldeklat45 pisze: 07 sty 2019 17:40 wiem , ze to nie na temat , ale jak Ty Alicjo robisz sos :?:
Nie zagęszczam mąką pszenną, gdyż potrawa traci smak.
no to czym zagęszczasz :?: czymś musisz , inaczej to będzie tylko wywar :roll:

a w sanatorium zawsze mogłaś poprosić , aby podawano Ci bez sosu ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: ANDY12345 »

Waldek a dlaczego uważasz że sos musi być gęsty. Ja już dawno nie jadam tego typu sosów i uważam że są o wiele smaczniejsze, a jak chcesz żeby był gęściejszy to go bardziej odparowujesz. Tak samo dotyczy się zup, śmietana wystarczy (zupy które tego wymagają). zdrówko :lol:
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alicja1957 »

Waldeklat45 pisze: 07 sty 2019 18:24
alicja1957 pisze: 07 sty 2019 17:52
Nie zagęszczam mąką pszenną, gdyż potrawa traci smak.
no to czym zagęszczasz :?: czymś musisz , inaczej to będzie tylko wywar :roll:

a w sanatorium zawsze mogłaś poprosić , aby podawano Ci bez sosu ;)
Niestety, ale nie mogłam. Dla diety mięso jest gotowane i było zaprawiane maka pszenną, a powinno być skrobia ziemniaczaną, wówczas potrawa jest klarowna ale nie traci smaku.
forumowicz

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: forumowicz »

ANDY12345 pisze: 07 sty 2019 18:36 Waldek a dlaczego uważasz że sos musi być gęsty. Ja już dawno nie jadam tego typu sosów i uważam że są o wiele smaczniejsze, a jak chcesz żeby był gęściejszy to go bardziej odparowujesz. Tak samo dotyczy się zup, śmietana wystarczy (zupy które tego wymagają). zdrówko :lol:
nie musi być gęsty , lekko zagęszczony , ale jednak . piszesz , że będzie gęsciejszy , jak go odparuję . ale jak odparować wywar ( wodę ) :?: w końcu zniknie , a nie zgęstnieje ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sos

Post autor: ANDY12345 »

No właśnie przecież w wywarze jest dużo wody ale nie sama. To nie będzie jak zagęszczony mąką ale rzadki, jak się przyzwyczailiśmy do danego smaku to później trudno to zmienić, zawsze można pokombinować a nóż wyjdzie coś fajnego. W żywieniu zbiorowym niestety też trzeba dać serca aby było smacznie choć tanio.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sos

Post autor: Duszyczka »

Witam...Sos można zagęszczać również :
-żoltkiem jaja.tarkowanymi na drobno ziemniakami .kaszą manną.i kazdą dowolną inną mąką.Gryczaną.kukurydzianą.żytnią.orkiszową .jaglaną i jeszcze wieloma innymi.Są znacznie zdrowsze i niejednokrotnie smaczniejsze.Zależy od upodobań.
Jesli nie kochamy zbóż to warto jest sos zblendować z warzywami po odebraniu grubszych porcji np.mięsa
Zupy również w ten sposób zagęszczone mają bazę przyponinającą krem.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sos

Post autor: ANDY12345 »

O i tutaj pokazała się Kuchareczka :D . Mamy swoje upodobania ale zawsze możemy spróbować i wtedy ocenić, czasami poznajemy nowe smaki :o .
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sos

Post autor: Koralik_bis »

Witam; ja czasem zagęszczam sosy czerwoną soczewicą; ugotować zblendować i jest sos ;)
ODPOWIEDZ