Sos

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sos

Post autor: Hipokryt »

A jaką ma sprawdzoną kulinarną swoją metodę Ojciec Założyciel tego tematu?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sos

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol: :lol: :lol: założyciel , chyba jeszcze nawet nie wie , ze stał się założycielem mimo woli ;)

Wydaje mi się , ze nie ma On sprawdzonej metody , skoro tak dopytuje :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sos

Post autor: Hipokryt »

Gieniu - wszystko się zgadza :lol: i takie są efekty....
Zdecydowanie łatwiej znaleźć się w kuchni niż w dobrym uzdrowisku :lol:
W obu tych miejscach można się realizować i spełniać swe marzenia :D
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Sos

Post autor: alicja1957 »

Duszyczka pisze: 07 sty 2019 21:04 Witam...Sos można zagęszczać również :
-żoltkiem jaja.tarkowanymi na drobno ziemniakami .kaszą manną.i kazdą dowolną inną mąką.Gryczaną.kukurydzianą.żytnią.orkiszową .jaglaną i jeszcze wieloma innymi.Są znacznie zdrowsze i niejednokrotnie smaczniejsze.Zależy od upodobań.
Jesli nie kochamy zbóż to warto jest sos zblendować z warzywami po odebraniu grubszych porcji np.mięsa
Zupy również w ten sposób zagęszczone mają bazę przyponinającą krem.
Duszyczko, o czym ty piszesz. Tak możesz sobie robić w domu, bo wiesz, że jest zdrowo i potrawa ma smak. W zbiorowym żywieniu, zależy od dietetyka i szefa kuchni. Nie dość, że ziemniaki były na wpół z wodą, albo taka odmiana ziemniaka, to jeszcze ten ohydny sos. Najprostszym i najtańszym sposobem na zagęszczenie sosu w zbiorowym żywieniu jest skrobia ziemniaczana. Potrawa nie zmienia smaku. Mąka pszenna zupełnie zmienia smak potrawy. Ale jeżeli sosy jesz przez trzy tygodnie pomijając piątek, to go widzisz do dnia dzisiejszego. Ponadto Duszyczko, piszesz o warzywach w sosach, jak tych warzyw było mało w zupach, gdzieś tam na talerzu pływały kilka wiórek marchewki, kilka wiórek pietruszki, jedna lub dwie kosteczki ziemniaka, reszta woda.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sos

Post autor: Duszyczka »

Oczywiście Alicjo że piszę tu o domowych sosach :D .Chociaż w kwestii warzyw to byłam w pełni zaskoczona pozytywnie co do ich ilości w zupach w" Leśnik Sopot"Widoczne i mocno wyczuwalne w smaku.Jak nigdzie indziej.Te zupy są ich atutem.Sosy z reguły robią pszenne .Ziemniaczane mi osobiście nie pasują. Nie tyle smak co konsystencja.Jedynie to dodaję do potrawki z kurczaka.Pozdrawiam !
forumowicz

Re: Sos

Post autor: forumowicz »

no proszę :D mam swój temat ;)

wprawdzie potrafię to czy owo ugotować , ale sosu nie potrafię . dlatego nasuwały mi sie pytania czym , jesli nie mąka ( tak robiła moja babcia - mniam ) można je zagęścić . Alicja mi nic nie doradziła , za to Andy radził odparować wywar , aż zgęstnieje :roll:
dopiero Duszyczka mi odpisała , tak , że zrozumiałem :D


Alicjo - piszesz .. " warzyw było mało w zupach, gdzieś tam na talerzu pływały kilka wiórek marchewki, kilka wiórek pietruszki, jedna lub dwie kosteczki ziemniaka, reszta woda. " .. wyobraziłem sobie widok takiej zupy :lol: :lol: :lol: łatwiej by przecież było zjesc , a raczej wypic taka zupę , gdyby ja w kubku , a nie na talerzu podali :shock: ;)
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Sos

Post autor: alicja1957 »

Waldeklat45 pisze: 08 sty 2019 11:51 no proszę :D mam swój temat ;)

wprawdzie potrafię to czy owo ugotować , ale sosu nie potrafię . dlatego nasuwały mi sie pytania czym , jesli nie mąka ( tak robiła moja babcia - mniam ) można je zagęścić . Alicja mi nic nie doradziła , za to Andy radził odparować wywar , aż zgęstnieje :roll:
dopiero Duszyczka mi odpisała , tak , że zrozumiałem :D


Alicjo - piszesz .. " warzyw było mało w zupach, gdzieś tam na talerzu pływały kilka wiórek marchewki, kilka wiórek pietruszki, jedna lub dwie kosteczki ziemniaka, reszta woda. " .. wyobraziłem sobie widok takiej zupy :lol: :lol: :lol: łatwiej by przecież było zjesc , a raczej wypic taka zupę , gdyby ja w kubku , a nie na talerzu podali :shock: ;)
Waldku, ja dyskutuję cały czas o zbiorowym wyżywieniu. Myślałam, że Ty mnie podpuszczasz, a nie faktycznie pytasz o zagęszczenie sosów. Będąc w sanatorium idą za nami pieniądze z tego co słyszałam, to wcale nie małe, w którym momencie są przelewane nie wiem, czy po rozliczeniu naszego pobytu i zabiegów, czy na samym początku. Dlaczego w jednym sanatorium mogą ugotować coś smacznie, że je się to z apetytem, a w drugim podać coś co nie ma smaku? To co opisałam było faktem, mam porównanie, nie pierwszy raz jestem w sanatorium, lecz pierwszy raz dodałam opinię. A co do zupy, masz rację, łatwiej byłoby ją wypić.
forumowicz

Re: Sos

Post autor: forumowicz »

no i sprawa sosu i zupy się wyjaśniła :D
forumowicz

Re: Sos

Post autor: forumowicz »

alicja1957 pisze: 08 sty 2019 14:22 Dlaczego w jednym sanatorium mogą ugotować coś smacznie, że je się to z apetytem, a w drugim podać coś co nie ma smaku?
inny kucharz :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sos

Post autor: ANDY12345 »

A piliście budyń ?
ODPOWIEDZ