knedle

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

knedle

Post autor: ewa060455 »

Zawsze pod koniec lata robię knedle z śliwkami /węgierka/. Bardzo smaczne i prosty przepis. Ugotowane ziemniaki przeciskam przez praskę ,lub przekręcam przez maszynkę .Dodaję całe jajko ,podsypuję mąką pszenną zagniatajuąc ciasto.Formuję podłużne paski z ciasta i kroję na mniejsze kawałki w które wkładam całą pozbawioną pestki śliwkę.Zalepiam ,formuję kulkę .Na gotującą osoloną wodę wrzucam knedle i gotuję do wypłynięcia.Po wyjęciu i odsączenu,t: kraszę lekko zrumienionym masłem. Jeśli śliwka jest mało słodka to po rozkrojeniu już na talerzu można posypać lekko cukrem .Smacznego! :D :) ;)
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: knedle

Post autor: poziomka51 »

Knedle ze śliwkami to przysmak jesieni.Ja po ugotowaniu polewam je śmietanką i posypuję cynamonem.Pycha :P
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: knedle

Post autor: Felice »

U mnie knedle robione są z ciasta serowego,takiego jak na leniwe...i obowiązkowo z masłem,zrumienioną bułką tartą do tego wanilia lub cynamon.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: knedle

Post autor: ewa060455 »

No to fajnie uzupełniłyście dziewczynki przepis ! Dodatki można dowolnie serwować! Muszę spróbować z cynamonem ,a może i wanilią i śmietanką..Pozdrawiam Poziomkę 51 i Felice :) :kwiat: ;)
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: knedle

Post autor: poziomka51 »

Ja również pozdrawiam Cię Ewo i mam nadzieję że knedle wyjdą smaczne :kwiat: :)
kolono
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 lip 2018 09:48

Re: knedle

Post autor: kolono »

Uwielbiam knedle, zwłaszcza takie, jakie robiła babcia: duże i słodkie :)
ODPOWIEDZ