PIGWA.PIGWOWIEC

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: smuga »

Duszyczko czy ty masz drzewo czy krzew ? Ja robię różne przetwory z owocków które rosną na krzakach . Ale również z pigwy można wyczarować ( chociaż jest mniej aromatyczna ) różności . A marmolady czy dżemy z pigwy z dodatkami różnych innych owoców są przepyszne . Pigwowiec zerka ze zdjęcia ;)
owoce-pigwowca-2 (2).jpg
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: Duszyczka »

Smugo...mam krzew.Owoce wielkości pięści. Szkoda mi aby podczas obróbki wytracić witaminy w nich zawarte.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: smuga »

Duszyczko jeśli masz pigwowca wielkości pięści to zazdroszczę tak po prostu . Ja mam szczęście do raczej dużo mniejszych 8-) Zapoznaj się z tym linkiem i może wtedy łatwiej ci będzie określić ten twój owocek . Ja nie mam swojego pigwowca bo krzaczki mam 3 i to dopiero z zeszłego roku . Kupuję :roll: i czasem ktoś podrzuci od znajomych :D https://poradnikogrodniczy.pl/pigwa-a-p ... oznice.php A witamin nie wytracisz zadbaj tylko by przechowywać przetwory w ciemnym miejscu i jak jest możliwość to w ciemnych opakowaniach ...wit. C nie lubi światła :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: Duszyczka »

Dziękuję Smużko! :serce:
kolono
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 lip 2018 09:48

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: kolono »

Moi rodzice w swoim ogródku od dokładnie 10 lat mają krzew pigwy. Tego lata chcieli ją wykopać, bo nigdy wcześniej nie zakwitła, zawsze tylko rozrastała się strasznie i zasłaniała inne rośliny, aż tu nagle pewnego dnia obrodziła w piękne owoce :lol: No i jednak zostaje w rodzinie ;)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: Bogutka5 »

Mam pigwowca. Wrzucamy do wyciskarki do soku (po wyjęciu gniazg nasiennych - z pestek robimy pestkówkę) i ten sok mrozimy w woreczkach do lodu. Mamy mrożony sok w fajnych kulkach - do herbaty, do napojów.
Bogutka
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: ewana »

O Bogutka ! Z takim pomysłem jeszcze się nie spotkałam .Czyli serwujesz do herbatki ,zamiast cytryny-fajne!
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: lubelanka64 »

...a moja pigwówka "dochodzi". Po kieliszeczku akurat do świątecznego obiadu
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: ewana »

No fajnie ,naleweczka -samo zdrowie! Oczywiście z umiarem :)
ODPOWIEDZ