Wino bez siarczynów

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Dziadku, jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy, zwłaszcza o mojej osobie,a co za tym idzie wielkiej inteligencji ,czekam nadal na odpowiedź na pytanie które zadałem powyżej
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Trudne pytanie,więc rozszerzę. Założyłem wątek o winie bez siarczynów,ponieważ ten temat mnie zainteresował,a być może interesuje inne osoby z forum. I ni z pietruszki wkleiłeś wyrwane zdania z kontekstu i je skomentowałeś ,dlatego pytam co one znaczą i co znaczy Twój komentarz?
Hipokryt pisze:
(...) Prawie jak cud ;) Czy czegoś Wam to nie przypomina? :lol:

Tak. Przypomina. To co kiedyś napisał o Tobie Hanys: :roll:

(...)Tym postem sam sobie wystawiasz laurkę IDIOTY.

Porównanie tych Twoich "wynalazków" i sposobu podania do biblijnej przypowieści jest żałosne. :shock:
Za kogo Ty się uważasz i z kim próbujesz się porównać? Jesteś równie żałosny jak ten Twój wpis. :?
To tak delikatnie pisząc.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: Dzia_dek »

Max już Ci wcześniej napisałem, że nie jestem zainteresowany w żadnym stopniu Twoją osobą.
Nie będę również z Tobą dyskutował na temat tego fragmentu który zacytowałeś. Ciebie on nie
dotyczy. Osoba zainteresowana pierwszą częścią mojego wpisu już go skomentowała. Ten fragment
po prostu znalazł się na początku posta, którego dalsza część była adresowana do Ciebie, zgodnie
z tematem, który założyłeś więc te kwestie wyjaśniłem Tobie. Przyjąłem również do wiadomości,
że nie jesteś zainteresowany moimi informacjami, którymi może akurat ktoś z forum się zaciekawi.
I nie ma co więcej drążyć tego tematu. To chyba jasne i zrozumiałe. Tak już poza tematem o winach
to chyba umiesz czytać po polsku i doskonale wiesz co oznacza mój komentarz. Znasz znaczenie słowa
"żałosny"? Jeśli nie? To polecam Słownik Języka Polskiego i w uzupełnieniu do mojego komentarza
Ewangelię św Jana, Rozdział 2. Myślę, że nawet Tobie ta lektura wiele wyjaśni. Jeśli nie - trudno.
Dla mnie to jest już koniec tej żenującej i jałowej dyskusji.
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Najwyraźniej wyjechałeś fragmentem do.mnie! I teraz wymigujesz się że to mnie nie dotyczy, reszty nie komentuje, po co.mam czytać skoro Ty jesteś słownikiem wszystkowiedzącym, a tak na ludzki rozum, to zastanów się co wklejasz i cytujesz,nie będziesz musiał później się tłumaczyć obrażając w tym przypadku.mnie.Ja Ciebie nie znam nie opisuje, nie piszę czy jesteś inteligentny,czy mądry, po prostu jesteśmy inni.kończąc faktycznie głupią dyskusję, tak masz rację co do tematu win, trzeba się na tym znać , ponieważ nie znam się, wybieram kupno dobrego,zdrowego, w zaufanym sklepie.Zdrowego Miłego Roku, Tobie życzę
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Jak nie mają siarczynów to mają inne utrwalacze

dzisiaj piłam i moi goście Elerone - czerwone półwytrawne , cena ok, smak ok

Trzeba czytać ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

są wina które nie mają chemii
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

okazuje się,ze wódka BIO Biały Łabędź,tez nie jest cacy,są różne opinie,polecam wódkę,Młody Ziemniak :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

Będąc wczoraj w moim zaprzyjaźnionym sklepie eko .
Pozwoliłem sobie na zapytanie właścicielki o Wina bez siarczynów .
Wiem że posiadają koncesję i sprzedają wina -EKO różnych producentów.
Akurat był dostawca i nieświadom wraz z właścicielem uzupełniali regał .
I.........

Okazuje się Max ,że aby Wino spełniało kryteria o które pytasz musi być zachowana procedura nie związana z tym co dawane jest do juz balona czy kadzi czy.
Ale duży wpływ ma gleba -odpowiedniej klasy okazuje się że w Polsce aby wyprodukować odpowiednie wino mamy tylko 3-4 lokalizacje.
Czyli
a)-gleba odpowiednio nanoszona bez środków chemicznych na naturalnym oborniku -bez ingerencji chemii minimum 10 lat
b)- klimat odpowiednia liczba dni słonecznych
c) - melioracja nawodnienie
d)- szczepy roślin z których ma być owe wino
e)- doświadczenie hodowcy

Dowiedziałem się że zamiast SZUKAĆ Wina bez Siarczanów powinienem raczej weryfikować i szukać wina organicznego bądź też wina biodynamiczne

Zaufałem pozwoliłem sobie na zakup owych produktów w wersji półwytrawne -Jedno aroniowe , drugie winogronowe
- Fakt cena wyjściowa 50 zeta , ale za zakup dwóch butelek ..otrzymałem w gratisie 1 słoik kapusty kiszonej -eko

Reasumując

Wieczorem pozwoliłem sobie spróbować owe Biodynamiczne - Aroniowe i ... nie ukrywam że miało coś w sobie
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

W sklepie [link] jest to opisane w miarę dokładnie.Teraz Darku udaj się do zaprzyjaźnionego sklepiku i kup: wódkę Młody Ziemniak,cena minimum 100zł zależy od rocznika do nawet 300zł 0.5 litra, i zdaj relację,miłej niedzieli!
Ostatnio zmieniony 08 sty 2020 18:18 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

Musze Cię przywołac do porządku.

Temat tyczy się Wino bez siarczynów
Ty zaś proponujesz Alkohole wysoko PROCENTOWE.

Uważaj bo temat zostanie zablokowany.
Może lepiej powrócić do TEMATU
ODPOWIEDZ