Wino bez siarczynów

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Eko,Biodynamiczne czy normalne? jakie macie doświadczenie na ten temat?
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

podobno nie sypią chemii do tych win,a propos nowa wódka Biały Łabądź jest BIO,super
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

W temacie Win

Drogi Maxie-ujawnił się Producent Nasz kolega Forumowy Hipokryt

Chętnie spróbowałbym wyrobów Kolegi zapewne Ty też a grono degustatorów było by większe.

Zresztą wierzę ,że Kolega zapewne naturalne bez wspomagaczy wina przygotowuje .

Natomiast prawdę piszesz ,że w pewnej sieci pojawiła się wódka BIO i prawdopodobnie głowa nie boli po....
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

myślisz ,że kolega nie sypie nic do swoich wyrobów? no to musimy złożyć zamówienia
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

Oj Drogi Maxie

Nie podejrzewam ,aby Hipokryt juz chciałem napisać ..... przygotowując wino dodawał środków ..choć wszystko może być możliwe aby wspomóc proces fermentacji lub dodać % .
Jednak myślę że tutaj może być to wino Naturalne .
Chętnie bym spróbował zwłaszcza takiego z aroni bo to prawdopodobnie dobre na serce i krążenie
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: Hipokryt »

Szanowni Panowie - wypada zamienić parę słów skoro zostałem "wezwany do tablicy" :lol:
Ciekawy temat, lecz gdy widzę tytuł a w nim związek chemiczny to wieje grozą :shock: Po co się truć takim winem?
Czy nie lepiej naturalnie i realnie?
Mój przepis jest banalnie prosty: wiśnie zebrane wprost z drzewa pozbawiamy pestek i rozdrabniamy, umieszczamy w balonie ok. 1/3 pojemności i zalewamy wodą z cukrem (proporcje według uznania). Zamykamy rurką i gdy minie etap burzliwej fermentacji - zaglądamy co parę tygodni i robimy co trzeba. Gdy wino wstawimy w czerwcu to będzie w sam raz na następne wakacje.
Powtarzam - żadnej chemii (chyba, że dostały się złe bakterie a koniecznie chcemy "uratować" nasz ulubiony napój)
Powodzenia życzę :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

Widzisz Drogi Maxie

Nasz Kolega Hipokryt wyjawił sekret swego Wina.
Super ,że przygotował go bez WSPOMAGACZY jak inni to robią , a wino z wiśni musi mieć swoje nie tylko % ale i aromat.
Ja jak wspomniałem otrzymałem kilka butelek już przedestylowanej śliwowicy o mocy ponad 65% otrzymałem też ponad 30 butelek wina ze śliwek węgierek z zaznaczam południowego stoku w beskidzie żywieckim .
Ważna informacja z jakich stoków bo wino ma mniej lub więcej nasłonecznienia -tzn owoce i są bardziej podatne na przetwory .
Obiecuję kilka butelek na spotkanie dostarczyć ..

Co do wina dziś próbowałem swojskie z katowickich aronii ale było to na tzw smaka też wyborne .
forumowicz

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: forumowicz »

Dziękujemy Ci kolego Hipokrycie,czekanie rok to trochę mi nie na rękę,w tym też zapewne są siarczyny,ale nie te sztuczne,sztuka więc kupić takie bez chemii,jest taki sklep [link] gdzie zaklinają się o braku chemii. Oczywiście swojskie wino jest poza konkurencją!
Ostatnio zmieniony 24 gru 2019 09:09 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: Hipokryt »

Mili Koledzy - dzięki za uznanie :D
Polecam samodzielne wykonanie ulubionego napoju według mojej porady.
Jeszcze się nie zdarzyło aby komukolwiek z turnusowiczów nie smakowało. Były nawet osoby z tego Forum :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wino bez siarczynów

Post autor: darek »

Super Drogi Hipokrycie

Teraz musimy się Spotkać lub wymienić adresami zaangażować dobrego dostawcę ,aby produkty poprzemieszczał do konsumpcji.
Natłok świąteczny za nami czyli można.
Jest też Opcja jaką dziś zastosowałem - Mojemu Drogiemu Kuzynowi z Gdańska - pozwoliłem sobie na Święta podesłać przesyłką Konduktorską za całe 30 zeta 2 litry śliwowicy.
Kurier szybciej i taniej by tego nie dostarczył .
Minus i plus ,że ja musiałem o 7 rano nadać do pociągu a On odebrać w Gdańsku .
A ile radości już słysząłem gdy odebrał .
Obiecał konsumpcję w II dzień Świąt
ODPOWIEDZ