KOS Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

KOS Ustroń

Post autor: Toszka »

Czy ktoś był i może się podzielić opinią ?
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: KOS Ustroń

Post autor: Toszka »

Nikt nie zna ? nikt tam nie był ?
mam nadzieję, że jednak ktoś się odezwie.
A może ktoś się wybiera ?
Latro
Posty: 1
Na forum od: 31 mar 2023 10:15
Oddział NFZ: Łódzki

Re: KOS Ustroń

Post autor: Latro »

Mam skierowanie na przełom sierpnia i września 2023, również chętnie poznam opinie innych kuracjuszy.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: KOS Ustroń

Post autor: andrzej590 »

Bylem w Kosie dwa lata temu. Mialem jedynke studio. Trzeba przyjechac wczesnie rano i poprosic o ladny pokoj. Jedzenie przecietne.Zabiegi w Zakladzie przydproleczniczym.
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: KOS Ustroń

Post autor: Toszka »

andrzej590 - dziękuję za info. Czy daleko jest na te zabiegi ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOS Ustroń

Post autor: darek »

Czy DALEKO jest z Kosa do Bazy zabiegowej ?
Wg Googla 800 metrów
Wg ścieżek i skrótów max 400 metrów

Kwestia jakim dysponujesz czasem na zbiegi i w jakiej jesteś Formie
Z Kosa ZAWSZE z Górki
NIESTETY do
Zawsze pod Górkę

Nawet Ludkowie w Równicy ,aby dojść na Bazę muszą przejść tunelami -łacznikami około 250 metrów
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: KOS Ustroń

Post autor: Toszka »

Może ktoś jeszcze był tam i może się podzielić wrażeniami ?
Bobich
Posty: 1
Na forum od: 01 cze 2023 21:19
Oddział NFZ: Śląski

Re: KOS Ustroń

Post autor: Bobich »

Latro pisze: 31 mar 2023 10:15 Mam skierowanie na przełom sierpnia i września 2023, również chętnie poznam opinie innych kuracjuszy.
Wróciłam pod koniec maja. Panie w rejestracji mało komunikatywne, niby kto pierwszy ten lepszy przy rejestracji/przyjmują od 7/ ale nie do końca. Ja miałam 3 osobowy pokój w studio. Pokój duży, łóżka wygodne, szafy nowe/są wieszaki/,czajnik, sztućce, talerzyki, kubki, lodówka na korytarzu. Jedzenie smaczne i urozmaicone/dla mężczyzn może być mało/, można zrobić drobne pranie. Na zabiegi pół kilometra, trzeba pokonać 2 razy schody. Telewizor płatny 150 zł. Parking płatny ponad 250 zł. i brak rezerwacji miejsca. Zakupy można zrobić w budynku zabiegowym, w Równicy lub w centrum. Jestem zadowolona bo liczą się też współlokatorki a ja miałam fajne.
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: KOS Ustroń

Post autor: Toszka »

Bobich :), bardzo dziękuję za sporo przydatnych informacji :)
Kacper1978
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 paź 2022 12:42
Oddział NFZ: Śląski

Re: KOS Ustroń

Post autor: Kacper1978 »

Bobich pisze: 01 cze 2023 22:12
Latro pisze: 31 mar 2023 10:15 Mam skierowanie na przełom sierpnia i września 2023, również chętnie poznam opinie innych kuracjuszy.
Wróciłam pod koniec maja. Panie w rejestracji mało komunikatywne, niby kto pierwszy ten lepszy przy rejestracji/przyjmują od 7/ ale nie do końca. Ja miałam 3 osobowy pokój w studio. Pokój duży, łóżka wygodne, szafy nowe/są wieszaki/,czajnik, sztućce, talerzyki, kubki, lodówka na korytarzu. Jedzenie smaczne i urozmaicone/dla mężczyzn może być mało/, można zrobić drobne pranie. Na zabiegi pół kilometra, trzeba pokonać 2 razy schody. Telewizor płatny 150 zł. Parking płatny ponad 250 zł. i brak rezerwacji miejsca. Zakupy można zrobić w budynku zabiegowym, w Równicy lub w centrum. Jestem zadowolona bo liczą się też współlokatorki a ja miałam fajne.

Witam . Serdecznie dziękuję za opinie na temat tego Sanatoria KOS w Ustroń . Mam przydział do wyżej właśnie do, tego
Sanatorium , od dnia 17 Lipca 2023 roku. I w związku z tym , Sanatorium mam parę pytań. Pozwolę je sobie wymienić w pytaniach poniżej:
1 Pytanie — O której godziny najlepiej być na Miejscu, żeby dostać lady pokój ?
2 Pytanie — Czy jest jakaś, nadzieja ze można, liczyć na przydział pokój 1-osobowy, może nawet być w studiu ?
3 Pytanie , Czy wyżywienie jest, w miarę dobre ,i o której godziny są wydawane posiłki ?
4 Pytanie , Czy pokoje są dość, przestronne, i posiadają balkon ?
5 Pytanie Czy dojście z Sanatorium KOS , na zabiegi do Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia , przebiega tylko ścieżka po schodach, lub może jest jakaś łatwiejsza trasa do tego Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia ?
6 Pytanie Czy w Sanatorium KOS — jest jakaś Kawiarnia , w której odbywają się wieczorki za poznawcze lub wieczorki pożegnalne ?
7 Pytanie Czy gdzieś w okolicach do 1 km. Znajduje się, jakoś Sklep Spożywczy ?
8 Pytanie Czy obsługa w Sanatorium jest bardzo miła, i pomocna w niektórych sprawach ?
9 Pytanie Czy może, kursuje, jakiś busik, i zbiera z pozostałych Sanatoiach i, Kuracjuszy i dowozi ich, na zabiegi, tych o słabszej kondycji fizycznej ?
10 Pytanie Czy warto wykupić pakiet TV za 150 zł i ile jest programów ?
11 Pytanie Do którego , piętra można dojechać winda osobową ?
12 Pytanie Czy w pokoju znajduje, się talerzyk i szklanka i, oraz łyżeczką do herbaty ?
Bardzo serdecznie dziękuję, każdej osobie, która napisze odpowiedzi na moje zadania pytania. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ