Alma Gdańsk-Sobieszewo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: sztani »

Byłem rok temu i przeżyłem nie panikujcie . rehabilitacja jest ok. a reszta można wytrzymać. :)
Do morza i Trójmiasta blisko . Autobus prawie spod ośrodka . Najważniejsza rehabilitacja a rehabilitanci są fajni ,starają się .
Awatar użytkownika
Genowefa59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 16 lip 2017 23:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Genowefa59 »

Witam
Nie ma co sie obawiać. Ja byłam od 2-25,11,2017
jestem zadowolona.Obsługa medyczna super.Wymagające ćwiczenia ale tylko na zdrowie.
Miasteczko puste. Ludzi mało .2-3 knajpki ,można w nich zjesc rybke i nie tylko.
Polecam Delfina. Potańczyć można tyż. Relaks wreszcie nie ma tłoku.
Do przystanku autobusowego nie daleko i jedzie prosto do Gdańska.
Są tacy co narzekają iż mieli kiepskie warunki w pokoju. Jest to raptem 24 dni pobytu i naprawde jestesmy w nim tylko 40% dnia a reszta to zabiegi posiłki i przy dobrej pogodzie spacer.
Pozdrawiam cały turnus 2-25 .11.2017
jaga15
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 lis 2017 20:31

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: jaga15 »

dzięki Genia za miłe wiadomości,ja teraz wyjeżdżam z początkiem stycznia .Super że zabiegi rewelacja ,ja też nie przepadam za tłokiem ,zmiana klimatu i spacery nad morzem to jest to.
bagietka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 26 gru 2017 18:40

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: bagietka »

Witam!
Dzięki Gienia za wpis trochę dodałaś otuchy ważne aby pomogło ja jadę już 2 stycznia :kwiat:
Artur 67
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 03 lut 2019 11:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Artur 67 »

Witam. Jest ktoś teraz w sanatorium Alma?
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Ela1 »

Też jestem zainteresowana aktualnymi opiniami na temat tego obiektu.
Aniela0410
Posty: 3
Na forum od: 19 sie 2019 21:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Aniela0410 »

Czy ktoś jest obecnie w Almie? Ewentualnie był w ostatnim czasie? Jakieś "świeże" opinie, porady? Co jest na wyposażeniu? Jak z parkingiem? Jadę swoim samochodem na turnus 2 stycznia 2020. Jeśli ktoś jedzie w tym samym czasie , mogę zabrać po drodze. Jadę z Łowicza. 😀
forumowicz

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: forumowicz »

Dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która wróciła dopiero co z turnusu. Po raz kolejny wyjechała w listopadzie, to już niestety wpływa na nastrój. Pokój dwuosobowy, warunki dobre. Cienkie ściany między pokojami. Jedzenie skromne ale nikt nie dojadal. Dużo gimnastyki lekki wycisk, muzykoterapia w dosyć ciasnym pomieszczeniu, dojazd na basen busem. Brak możliwości przesunięcia zabiegów wszystko na tip top, często zabiegi do 15.30. Dwie knajpki. Do morza 800 m...w zimnie i deszczu sporo. Ośrodek duży o skomplikowanej sieci połączeń korytarzowych... nauczyła się drogi do pokoju po dwóch dniach. Co jeszcze... wycieczki ratowały sytuację. I Hel i Kaszuby... Generalnie do przeżycia, myślę, że w lepszych okolicznościach przyrody całkowicie do przejścia. Będzie fajnie.
Aniela0410
Posty: 3
Na forum od: 19 sie 2019 21:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Aniela0410 »

Dzięki wielkie. ;) Nie wiem czy będą lepsze okoliczności przyrody , mój turnus zaczyna się 2 stycznia 2020r :D
Artur 67
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 03 lut 2019 11:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Artur 67 »

Witam. Będą,będą,spadnie śnieg,przyjedzie mróz i będzie fajowo :lol: . Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ