Osieczek ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Andzio
Zależy na jakie schorzenie - ja jestem po artroskopii barku i w tym kierunku mam zabiegi dominujące, ale kręgosłup cały schorowany, więc i w tym kierunku zabiegi mam. Mam TENS na kręgosłup szyjny i lędźwiowy zamiennie (codziennie oprócz niedziel) hydromasaż (codziennie oprócz sobót i niedziel) krioterapia miejscowa na bark - nie chciałem kriosauny, bo ją źle znoszę, choć zalecał (codziennie oprócz niedziel) masaż suchy na obręcz barkową (masażysta i tak masuje całość kręgosłupa)- codziennie oprócz sobót i niedziel no i ćwiczenia - czynne z naciskiem na barki i szyję, w odciążeniu na szyję, oraz indywidualne na barki i szyję - codziennie oprócz niedziel..... no i zusowskiej "pogodynki" oraz co drugi dzień trening relaksacyjny - u lekarza który mnie prowadzi (a z rozmów ze znajomymi też) nie ma problemu by przepisali dużo (w limicie zabiegów) i to co sami też zasugerejemy Zabiegów mam 126. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Osieczek ZUS

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie tylko brać przykład a takich opini jak na lekarstwo :kwiat: :kwiat: :kwiat:
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 dziękuję za informację i pozostaje mi czekać do 27.01 a Tobie zdrówka życzę.Pozdrawiam
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 wiem że w tym tygodniu kończysz pobyt a ja zaczynam od poniedzialku☺więc proszę o kilka refleksji.,porad dla przyszlych kuracjuszy w tym osrodku.Pozdrawiam
yukka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2019 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Osieczek ZUS

Post autor: yukka »

Mam pytanie odnośnie godziny przybycia, na którą najlepiej tam przyjechać?
Czy faktycznie trzeba być na 8.00 rano?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1696
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Osieczek ZUS

Post autor: p-siak »

Cześć, jeśli przyjedziesz na 16-18-tą nikt Ci głowy nie urwie, przecież nie masz oznaczonej godziny stawiennictwa.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Yukka
Można później nie na 7-mą, ale jak chcesz np. hydromasaż ,gdzie "przydziałów" około 60 (a na turnusie c.a.180 osób) ....myślisz, że będac ostatni w kolejce do lekarza otrzymasz go?.....
Gimnastyka, prądy, lampy, lasery ok starczy dla wszystkich, ale tak jak wszędzie są zabiegi też "reglamentowane" i niestety, ale kto pierwszy ten lepszy.
Andzio
.... Najważniejsza rzecz to integracja (my w czterech zrobiliśmy to już w drodze umówieni na pierwszym wspólnym parkingu i dalej razem) jeżeli już z kimś znajomym (mieliśmy też założoną grupę na FB) razem przyjedziesz i w kolejce na recepcji razem stoisz to pokoje obok siebie i stół na stołówce jeden i już nie jesteś taki wyobcowany .... przyjechać własnym samochodem lub " przykleić" się do kogoś kto posiada i za wspólne paliwo będzie skory do jazd po okolicach (sklep, basen, wycieczki itp)
O zabawach tanecznych nie piszę (były takowe i to razem z konsumpcją) - nasza "grupa" 7 osobowa wolała ten czas na termach spędzać (przez cały turnus chyba w cztery dni nie bylem, a koszt na pewno mniejszy niż by " konsumpcja" wyniosła 🤗)
.... No i termy - naprawdę grupa nasza była tymi wyjazdami zachwycona (grupa 7-miu a miejsc 5, więc jeździliśmy zamiennie) tak samo masaż ( p. Sylwester) oraz ćwiczenia (p. Marysia, p. Jakub) " tchnęli" we mnie "nowe" życie - zresztæ nie o indywidualne laurki chodzi - wszyscy rehabilitanci bez wyjątku spisali się na 5
Sprzątanie codziennie - obiad serwowany do stolika (wręcz zakaz odnoszenia brudnych talerzy) załatwienie zwolnienia lekarskiego, wypłata za przejazd - wszystko płynnie
Menu - porcje duże chleb, zupa, a nawet sałatki jak chcesz to dajæ repetę (trochę za mało urozmaicone jedzenie - szczególnie na dietach - to chyba jedyna " łyżka dziegciu" która mi w tej chwili na myśl przychodzi)
....rozpisałem się ale jestem z pobytu więcej niż zadowolony Pozdrawiam
yukka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2019 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Osieczek ZUS

Post autor: yukka »

Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Co piszę to z głowy wyleci 🤔
Pościel wymieniana w połowie turnusu
Ręcznik (1 duży) co tydzień wymiana
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

Witajcie ja tylko krótko, jestem w Osieczku i potwierdzam wszystko pozytywnie co napisał ecik61.pozdrawiam
ODPOWIEDZ