Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
marta8
Posty: 3
Na forum od: 27 sty 2020 11:53

Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: marta8 »

Wróciłam z Arki przy Sułkowskiego w Kołobrzegu wykończona. Jeszcze nigdy nie byłam w takich warunkach. Po pierwsze pokój 2-osobowy przerobiony na 4-osobowy, Na 22m2 4 osoby-koszmar. Dobrze, że trafiłam na fajne. Nieustający remont - wiercenie, piłowanie, smród klei, kurz. Czajnik 10zł od osoby, czyli w naszym przypadku 40zł, telewizor każda osoba płaci abonamet 20zł, czyli u nas 80zł. suszarka w łazience-gratis :).Parking drogi i ciasno. Posiłki: ciągle mięso mielone w różnych odmianach, trzy razy pieczeń, mało surówek, jedynie smaczne zupy. Na kolację np. fasola po bretońsku,bigos albo kluchy. Jeśli chodzi o zabiegi to każdy był skrócony o przynajmniej 2 minuty, a np. solux świecił ale nie grzał. Gdy zwróciłam uwagę to usłyszałam, że światło też leczy, a czas jest ustawiany przez maszynę. :D :D :D . Badanie lekarskie porażka, nawet ciśnienia nikt nie mierzy. Tylko co boli, jakie zabiegi ci służą i tyle. Z częścią personelu hotelowego i restauracyjnego można porozumieć się tylko w języku ukraińskim bądż rosyjskim, jeśli ktoś zna.
Gdyby nie kazali płacić po 100 zł dziennie za skrócenie pobytu natychmiast bym się z tamtąd wyniosła. Rekompensatą było oczywiście morze. Nasz Bałtyk wynagradza wszystkie niedogodności bez względu na pogodę. :serce:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4585
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: rybka »

Z kawiarni Arki można cieszyć się pięknymi widokami :serce: , kawa pyszna, 8-) klimat.. :? choć to chyba nie to samo... ;)
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: Nowicjusz1 »

Potwierdzam wszystko co Marta tu napisała. Byłem w kwietniu 2018 i nigdy więcej Arka na Sułkowskiego. Wtedy też był nieustanny remont. Dla mnie to był turnus odchudzający, 21 dni głodówki. Poza tym kuracjusze z NFZ to drugi sort, ale można się napatrzeć na I sort. Inne posiłki, śniadanie i kolacje szwedzki stół. Jeśli ktoś nie chce cierpieć głodu to koniecznie zabrać z sobą kartę kredytową.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: GIENIA »

Czyli kolejna osoba potwierdza opinie o tym komercyjnym molochu :roll: o tej "lepszej" :lol: :lol: :lol: Arce ... ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: violet58 »

Arka Mega ma się tak do "wypasionej"Arki, jak Bałtyk II do Bałtyku I - nie warto cieszyć się zawczasu
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: darek »

Język polski jest trudny również dla Polaków.

Prosze Państawa.

Kto pyta nie błądzi !!

W Arce kuracjusz z NFZ może też dostąpić Szwedzkiego stołu pokoju dwu osobowego.

Nalezy tylko rozmawiać ,pytać się .
Każdy obiekt sanatoryjny oferuje równiez kuracjuszom z NFZ opcje lepszego wyżywienia .

TAK

Byłem do płaciłem i nie musiałem przepłacać a i dzieki dopłacie do wyżywienia w recepcji były też pokoje mnie interesujące.

Co roku każdy obiekt SPRZEDAJE swe miejsca regionalnemu oddziałowi NFZ.
Wiadomo w tym roku nie było inflacji nie było renegocjonowanych kontraktów na pobyt w Sanatoriach bo....

W tym roku Nasza płaca minimalna poszła w górę , Emerytury ,Renty podobnie
Czyli wplyw do NFZ nie był aż taki mały

Natomiast stawki dla Obiektów pozostały na poziomie 2018 roku -czas podpisywania umów.

Najlepiej ustami rzecznika NFZ zwalić na Obiekt ,że słabo karmi.
Ale to NFZ powienien dołozyć do Wyżywienia NFZ nie robi tego bo kasa przesyłana jest do Budżetu

ale koniec o POLITYCE


Prosze Państwa jeżeli zdajemy sobie sprawę ,że jesteśmy zmuszeni dokupować dojadać proponuje OPCJĘ
Wykupienia dodatkowego wyżywienia w sanatorium

Kwota we wszystkich obiektach w Kołobrzegu to 21 złotych

DUZO - MAŁO

Ale przechodzimy na wyższy lewel-POZIOM za 7 złotych posiłek mamy SZWEDA a jego w 3-4 dniu Nie przejemy , Fakt na szwedzie jest opcja ,że zamiast "Metki" pojawi się polędwica wołowa czy zamiast wydzielonej porcji Bigosu można dobierać aż się naje i nie będzie można odejść od stołu
Że do śniadania prócz herbaty , kakao czy melek możemy sobie zaserwować kawę do ciasteczka
Że w niektórych obiektach jest opcja wyboru 2 drugich dań
Czy na kolację prócz zimnej płyty zawsze jest coś na Ciepło

Niestety ale NFZ nie odda na Nasze wyżywienie tego co więcej im wpłacamy a Sanatorium ARKA , Kombatant San czy Verano nie będzie opcjować w podwyżkach .

Obecnie jest NFZ wymiękło bo kilka obiektów nie podpisało aneksów na Wyżywienie
Sławna w 2019 roku CENA PIETRUSZKI a w tym 2020 zobaczcie ile kosztują rok do roku ziemniaki czy jabłka

Jadąc do Sanatorium Pytajmy się o
-wyzywienie
-bazę zabiegową
-atrakcje
-o WSZYSTKO
forumowicz

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: forumowicz »

No cóż , pada wizerunek Arki , podoba mi się to jak napisała Marta , bez filozofowania opis pobytu :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: GIENIA »

darek pisze: 27 sty 2020 17:30
Wykupienia dodatkowego wyżywienia w sanatorium

Kwota we wszystkich obiektach w Kołobrzegu to 21 złotych


Jadąc do Sanatorium Pytajmy się o
-wyzywienie
-bazę zabiegową
-atrakcje
-o WSZYSTKO
W sumie to ok 400 zł ... nie każdy może sobie na to pozwolic :roll: słyszałam opinie ..."jeśli mam dać dziennie 20 zł , to wole iść do marketu i wydać 5-7 " ..

A gdy zapytamy Darku o to wszystko , to co :?: oddamy skierowanie po 3 latach oczekiwania :?: :roll: :mrgreen:

Jak to dobrze , że mnie temat wyżywienia jest zupełnie obojętny :)
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: Nowicjusz1 »

darek pisze: 27 sty 2020 17:30 Szkoda, że nie podałeś ile wynosi dzienna dopłata do wyżywienia. Informuję zainteresowanych: dwa lata temu było to 30 zł.dzień.
Język polski jest trudny również dla Polaków.

Prosze Państawa.

Kto pyta nie błądzi !!

W Arce kuracjusz z NFZ może też dostąpić Szwedzkiego stołu pokoju dwu osobowego.

Nalezy tylko rozmawiać ,pytać się .
Każdy obiekt sanatoryjny oferuje równiez kuracjuszom z NFZ opcje lepszego wyżywienia .

TAK

Byłem do płaciłem i nie musiałem przepłacać a i dzieki dopłacie do wyżywienia w recepcji były też pokoje mnie interesujące.

Co roku każdy obiekt SPRZEDAJE swe miejsca regionalnemu oddziałowi NFZ.
Wiadomo w tym roku nie było inflacji nie było renegocjonowanych kontraktów na pobyt w Sanatoriach bo....

W tym roku Nasza płaca minimalna poszła w górę , Emerytury ,Renty podobnie
Czyli wplyw do NFZ nie był aż taki mały

Natomiast stawki dla Obiektów pozostały na poziomie 2018 roku -czas podpisywania umów.

Najlepiej ustami rzecznika NFZ zwalić na Obiekt ,że słabo karmi.
Ale to NFZ powienien dołozyć do Wyżywienia NFZ nie robi tego bo kasa przesyłana jest do Budżetu

ale koniec o POLITYCE


Prosze Państwa jeżeli zdajemy sobie sprawę ,że jesteśmy zmuszeni dokupować dojadać proponuje OPCJĘ
Wykupienia dodatkowego wyżywienia w sanatorium

Kwota we wszystkich obiektach w Kołobrzegu to 21 złotych

DUZO - MAŁO

Ale przechodzimy na wyższy lewel-POZIOM za 7 złotych posiłek mamy SZWEDA a jego w 3-4 dniu Nie przejemy , Fakt na szwedzie jest opcja ,że zamiast "Metki" pojawi się polędwica wołowa czy zamiast wydzielonej porcji Bigosu można dobierać aż się naje i nie będzie można odejść od stołu
Że do śniadania prócz herbaty , kakao czy melek możemy sobie zaserwować kawę do ciasteczka
Że w niektórych obiektach jest opcja wyboru 2 drugich dań
Czy na kolację prócz zimnej płyty zawsze jest coś na Ciepło

Niestety ale NFZ nie odda na Nasze wyżywienie tego co więcej im wpłacamy a Sanatorium ARKA , Kombatant San czy Verano nie będzie opcjować w podwyżkach .

Obecnie jest NFZ wymiękło bo kilka obiektów nie podpisało aneksów na Wyżywienie
Sławna w 2019 roku CENA PIETRUSZKI a w tym 2020 zobaczcie ile kosztują rok do roku ziemniaki czy jabłka

Jadąc do Sanatorium Pytajmy się o
-wyzywienie
-bazę zabiegową
-atrakcje
-o WSZYSTKO
forumowicz

Re: Arka Mega Kołobrzeg, Sułkowskiego11 po turnusie

Post autor: forumowicz »

Coś mi się nie chce wierzyć w to 20 zł dopłaty,samo śniadanie komercyjne np w domu zdrojowym w Swieradowie kosztuje 30zł ,a np w Bristolu w Kudowa Zdrój nie ma szwedzkiego stołu
ODPOWIEDZ