Muszyna Korona

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
senior Jerzy
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 03 lut 2019 11:38
Oddział NFZ: Śląski

Re: Muszyna Korona

Post autor: senior Jerzy »

Super miejsce do spacerów i wędrówek po górach wyśmienite. Podejścia są spacerowe , więc warto w tym czasie wybrać się w góry. Sprawdzone - rekomenduję.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: alaxa »

Dziękuję za komentarze 😊🌼 i zgodnie z obietnicą cd spostrzeżeń, ponieważ przyjechałam dzien wcześniej, i nie było "tłumow", to nie wspomniałam jak wyglądało przyjęcie do sanatorium dla kuracjuszy "terminowych",do recepcji podchodziło się pojedynczo, a pozostali kuracjusze czekali w bezpiecznej odległości, akurat było słonecznie, więc przeważnie na dworze. Standardowo...mierzenie temperatury, wypelnianie ankiet covidowych itp. Wizyty do lekarza były wyznaczane na konkretną godzinę i przestrzegali tego, aby przychodzic na czas, bo nie mozna było czekac pod drzwiami. Zabiegi... koniecznie w maseczkach, obowiazkowa dezynfekcja rąk, po kazdym pacjencie dezynfekcja łóżek i sprzętu, na okłady borowinowe...juz nie okrywają kocami tak jak wczesniej, tylko trzeba miec swoje reczniki, jak ktos jedzie swoim autkiem, to dobry pomysł aby zabrac cieplutki kocyk, zamiast recznika. Dzisiaj zaledwie drugi dzien zabiegowy, wiec moje spostrzeżenia mogą byc jeszcze skromne, ale chętnie odpowiem na ew pytania. W każdym razie... ja czuję sie tutaj calkiem bezpiecznie. Wszyscy są zdyscyplinowani i każdy stosuje się do wytycznych. Wcześniej chodziły słuchy, ze zabiegi będą rozwleczone w czasie, i będzie sie późno konczyć, na szczęście tutaj z tego co słyszę kazdy kończy w okolicach obiadu, wiec czasu wolnego na zwiedzanie i spacery jest sporo. Ja kilka razy koncze po 14, ale rozeznam sytuację, czy będzie mozna odrobic wcześniej. Myślę ze jak się wszyscy juz zorganizują, to nie powinno być problemu. Pozdrawiam wszystkich oczekujacych, do milego 😊🌼🌼
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: alaxa »

senior Jerzy pisze: 06 lip 2020 18:56 Super miejsce do spacerów i wędrówek po górach wyśmienite. Podejścia są spacerowe , więc warto w tym czasie wybrać się w góry. Sprawdzone - rekomenduję.
Jerzy, moze podpowiesz jakieś fajne szlaki, chętnie skorzystam z sugestii. Jak narazie zaliczyłam ogrody zmysłów...trudno byłoby nie zaliczyć, skoro pod nosem 😁 spacerek do Muszyny -Złockie, i rowerem na małe rozpoznanie trasą rowerową do Krynicy, a własciwie pod Krynicę. Pozdrawiam 😊
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: alaxa »

Witam serdecznie z miłego pobytu w Muszynie, juz trzeci zabiegowy dzień, i jak dla mnie, a myślę, ze i dla pozostałych przyszłych kuracjuszy...dobrą nowiną jest to, ze zabiegi da sie troszkę wcześniej odrobić, aby tylko było chwilę przerwy. Posiłki sa na trzy zmiany, po dwie osoby przy stoliku, dania sa serwowane na talerzach, chleb w koszyczku. Pokoje... dwu osobowe i jedynki., trojki nie wiem czy są, ja akurat nie słyszałam aby ktos był w trójce. Jak dotąd nie było zadnej propozycji wieczorku zapoznawczego ani wycieczek, wiec nie wiem czy tego typu rozrywki w ogole się pojawią do konca turnusu. Kawiarenka ktora jest na dole jak dotąd jest zamknięta. Dziękuję za wszystkie pozdrowienia i przesyłam dużo słoneczka z Muszyny ☀☀☀🌼🌼 😊
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: BarbaraG »

Alexa jestem ciekawa czy działa Zapopradzie - Centrum Rekreacji i Sportu. Masz z Korony bardzo blisko. Polecam tam naleśniki z rydzami, pierogi. Ogólnie bardzo dobre jedzenie. W Zapopradziu odbywały się wieczorki taneczne dla wszystkich. Byłam tam na przełomie września/października, więc jeśli pogoda sprzyjała, to potańcówki odbywały się na zewnątrz.
Dziękuję za dobry pomysł z tym kocykiem na okłady borowinowe. Mam te zabiegi w każdym sanatorium. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Muszyna Korona

Post autor: ANDY12345 »

Centrum Rekreacji i Sportu działa, choć nie ma tyle ludzi co przed obostrzeniami , pogoda jest wspaniała, słoneczko i wiaterek, gdzieniegdzie obłoczki, które nawet nie zrobią cienia.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: alaxa »

Już nie wiem który raz zabieram się aby odpisać i ciągle coś mi przeszkadza :) ;) naleśników z rydzami jeszcze nie było, ponoć jeszcze nie było rydzów, tańców też nie było, na szczęście zważywszy na obecną sytuację - nie było w Muszynie tłumów, co mnie akurat cieszyło, jedynie w sobotę i niedzielę ogrody sensoryczne bardziej odwiedzane. Ciekawe jak będzie teraz w sanatorium, bo w powiecie nowosądeckim od soboty nowe obostrzenia. Andy12345 w jakim jesteś sanatorium?? również w koronie?/ czy w ZUS-owskim? ( sorry jakoś nie doczytałam :?: ) Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych pobytów :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Muszyna Korona

Post autor: ANDY12345 »

50 metrów niżej, w IZC z zus. Na razie spokojnie, jest tylko ok. 50% obłożenie i nie ma zgody na jakiekolwiek zorganizowane wycieczki, także zabezpieczają się przed wyjazdami do Krynicy mierząc temp. między godz. 20-21, obecność obowiązkowa :lol: . Na pewno lepiej dmuchać na zimne, bo przecież z tego żyją. Po powrocie wrzucę parę fotek, a jak na razie piękna pogoda i przyjemny wiaterek.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Muszyna Korona

Post autor: alaxa »

Ja byłam do 25 lipca, zusowski się dopiero "organizował" jedynie kilka pokoi było zajętych, może komercyjnie kogoś przyjęli, bo wtedy ZUS jeszcze nie wysyłał. Fajnej pogody życzę i udanego pobytu :D :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Muszyna Korona

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki, powoli się poznajemy :) , i od dzisiaj obowiązek noszenia maseczek czy przyłbic na powietrzu na okrągło .
Tak w większości komercyjni ale jutro już opuszczają, jest nawet fajnie bo nie ma ścisku do zabiegów no i na jadalni szybko wydawane posiłki.
ODPOWIEDZ