Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Karramba..👀To ja szpieg ale jeszcze nie z krainy deszczowców.
.....Do Witala kursują busiki które wożą kuracjuszy do centrum na zakupy.Ceny nie znam niestety. :oops:
Jedzonko trochę popsuło się.Chyba była zmiana szefowej kuchni albo obniżono środki na to przeznaczone. Zobaczę jak będzie dalej.
Dziś pierwszy dzień zabiegów. Lekarze nie oszczędzali na jakości. Wraz z mężem mamy m.in.masaż klasyczny.Jest tu tyle różnego rodzaju zabiegów że nie nam pojęcia o co w nich chodzi...Dziś byłam zaabsorbowana suchą kąpielą z jakimiś tam gazami..już nie pamiętam nazwy ... :oops: Kobietka siedziała w ubraniu pod szczelnym pokrowcem z wysuniętą tylko głową.Tlumaczyła mi.że to jest na różnego rodzaju zmiany martwicze w organizmie w rym zablokowane żyły.
Jutro mamy borowiny.Podejrzałam.że borowina naturalna jest wkładana w takie woreczki tworząc taki płat.W takiej formie jest przykładana do ciała.
No dobra....Do jutra...Na razie nie wiem o czym pisać.Może pytanka jakieś?
Pozdrawiam. ..
Karramba. ..... :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

Duszyczko to jest sucha kąpiel CO2 :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dusiu , dopiero pierwszy dzień zabiegów był , później okaże się co i jak a gdyby coś nie pasowało to gnaj do lekarza i niech zmieniają . A z tym tv to chyba we wszystkich sanatoriach taka sztuczka , w Wieńcu było tak samo . Nie oglądałam bo miałam lapka ale zapłaciłam :evil: :lol: :lol: . A niech tam , trudno ...
Kurujcie się oboje , uważajcie na siebie bo ja po sanatorium dziś o północy kończę przymusową kwarantannę :shock: :evil: . Siedzę zamknęta jak w klatce , dobrze , że chociaż balkon jest :) .
Dusiu jeśli będziesdz mogła to napisz proszę o zabiegach ...i o wszystkim :lol: :lol:
Buziole z Białego Wam obojgu :serce: :kwiat: ;) .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

ANDY12345 pisze: 21 wrz 2020 20:10 Duszyczko to jest sucha kąpiel CO2 :)
Jakaś Kwaso-węglanowa... :D
Są tu również zabiegi na płuca. Ktoś na forum pytał o to. :serce:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Dani...jak wrócę to postaram się przepisać wszystkie zabiegi.Jest tego cała strona A4 drobnym druczkiem..
Nadal pogoda dopisuje na grzybobranie.Pierwsza tura już wysechła w kotłowni.Po obiedzie ruszamy na następne zbiory.Mąż już pobiegł na godzinkę.
Wczoraj miałam okazję widzieć na własne oczy rosnącego chronionego grzybka- Smardza w towarzystwie 5-ciu rydzów.
Pozdrawiam serdecznie .
Karramba. ;) :serce:
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4924
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: alutka 114 »

Dusiu super, że macie piękną pogodę, korzystajcie póki jest, bo dzień coraz krótszy. Dobrze, że macie zabiegi w podobnych godzinach i możecie razem spędzać wolny czas :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: wiktor64 »

Duszyczko a jak tam rezim ,maski obowizkowe w budynku no i czy jest ten ostatni zabieg
o 19,30 czy jak to woli o 20,00 wypoczywajcie pa :D :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dusiu , w porządku kochana a zanim co to zbierajcie grzybki , tylko bez muchomorów ma mi być :lol: .
Zabiegi wykorzystujcie na maxa , przyjemności również a potem pogadamy :serce: ;) .
Aha , nie przywleczcie mi tu do Białego świruska , omijajcie , proszę :!: .
Super , że piszesz stamtąd pomimo trudności z zasięgiem , oby wszyscy tak właśnie podchodzili do tego .
Ale my - Podlasianie jesteśmy słowni , prawda ? :lol: :lol:
Buziole i miłego pobytu ... a nie głodujecie chociaż ? Bo jak coś to możemy podrzucić jakieś jadełko , w końcu nie jest aż tak daleko . Pozdrawiam cieplutko :serce: :kwiat: :D .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Dani..dzięki kochana. ..Jedzonka spoko wystarcza...Nawet zostaje.
Wiktorze...reżim jest baaardzo duży.Wszędzie zmiamy butów. przed i w każdym gabinecie płyny do dezynfekcji rąk.Chodzenie po budynkach tylko w maseczkach i przyłbicach.Nawet przejście 4-rech metrów z podwórza na stołówkę(budynek B) musi być w masce.Pilnują tego pracownicy i sami kuracjusze.Zero glaskania zwierząt.Są śliczne kotki przy wejściu do budynku A.Kuszą sobą na różne sposoby ale jest zajaz dotykania ich.Swoją drogą biedule.Parkietoterapii brak niestety.Jedynie zajęcia w podgrupach mogą nieco złagodzić reżim.
Jest zakaz wchodzenia do budynków osób towarzyszących lub odwiedzających.Jedynie wstęp mają kuracjusze.
.
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4924
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: alutka 114 »

To było do przewidzenia, że wszędzie trzeba chodzić w maseczkach, ja w czerwcu miałam stacjonarną rehabilitację i też pilnowali, żeby wszyscy przestrzegali, dodatkowo codzienne mierzenie temperatury. Cóż trzeba się dostosować, nie ma innego wyjścia.
ODPOWIEDZ