Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: Hipokryt »

wiesniaczkaela pisze:Wchodzimy na stronę biur podróży z zaznaczeniem Organizator Tur. Reha. i sprawdzamy u nich
Taka drobna uwaga w tym temacie: strony biur podróży nie są bazą organizatorów turnusów rehabilitacyjnych.
Aktualny i kompletny wykaz organizatorów zawsze znajdziemy na stronie rządowej wpisując: "empatia MPiPS"
Zwrócić trzeba uwagę na ważność zezwoleń, gdyż dla niektórych termin mija w środku sezonu! Kilka dni temu w ten sposób wybrałem turnus dla siebie ;) Życzę udanego wyboru turnusu :kwiat:
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: zebra »

mercedeska pisze:Witam. :kwiat: :kwiat: Uważam okkasiu 1 że bardzo dobrze wybrałaś ;) .Byłam w Kormoranie chyba 6 razy i zawsze bardzo zadowolona. Pani Prezes osobiście bardzo dba o kuracjuszy. Pani od KO działa, że cały czas coś się dzieje.Ośrodek czyściutki, smacznie i miło.A zabiegi przeciętne jak w innych ośrodkach. Ale wykonane od serca.Ważna u w a g a -można przyjechać dzień wcześniej :) - nie płacąc za nocleg-[ jedynie zamówić dodatkowe śniadanie płatne :?: kto chce ] i rano jesteś na miejscu wcześnie do lekarza bo już jesteś zameldowana wieczorem. Zawsze tak praktykowaliśmy . Teraz mąż już na wózku i muszę wybierać inne ośrodki,np Violetta lubJagoda-Sarbinowo, Cechsztyn- Ustronie Morskie. A przy okazji dla zebry - Ewy - w Ustroniu nie polecam nie byłam ale znam opinie :oops:
Witam. napisz proszę czego dotyczą , bo już zarezerwowałam i wpłaciłam zaliczkę. Nie mogę na razie doprosić się potwierdzenia rezerwacji na swoją pocztę. Przyznam , skusiły nas z mężem ilość zabiegów. Chciałabym dowiedzieć się czego mamy się spodziewać .Pobyt majowy. Pozdrawiam i proszę o słówko. ;) . Nie mogę znależć opinii a te z google nie bardzo uważam za wiarygodne. :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: Fionka »

Marku napisałam to w skrócie .Każde biuro które jest organizatorem ma tą wiadomość na swojej stronie a potem można sprawdzić wiarygodność.Pytać zaś radziłam o oferty.
moniczka_35
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 24 lut 2017 13:57
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: moniczka_35 »

Tydzień temu dostałam dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego -hurra :mrgreen: I po kilkudniowym szukaniu ośrodków zdecydowałam się na ośrodek Leśna Polana w Ustroniu Morskim.,.jadę tam 16 września i myślę że będzie git majonez... Biorę ze sobą kijki i przede wszystkim pozytywne nastawienie...aczkolwiek pokój 1 osobowy.... Towarzystwo zawsze się znajdzie poza pokojem... :lol:
mercedeska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 16 wrz 2016 19:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: mercedeska »

Witaj - zebra - ! SORY może za bardzo Cię przestraszyłam. Po konfrontacji ze znajomymi { pobyt 2014}, okazało się że MI odradzali bo wszędzie daleko : do morza, do centrum ,do kościoła , np do biedronki bo ja przecież z wózkiem, ale jak się ma zdrowsze nogi to każdy spacer na wagę złota .A w ośrodku to tylko ,że stare wyposażenie a wyżywienie takie sobie. Za to personel i zabiegi mówili że ok. Ale basen bardzo blisko i w cenie. Jedżcie wypoczywajcie i rehabilitujcie się. Każdy ma inne wymagania,a przez 3 lata dużo mogło się zmienić. Zobaczycie i opowiecie. Życzę pogody ducha i na niebie.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: zebra »

Witam świątecznie. Do.. mercedeska.. Dzięki serdeczne, trochę mnie uspokoiłaś bo miałam obawy. Nogi mamy w miarę sprawne , będziemy spacerować a i pakietoterapią ;) też nie pogardzimy, aby było gdzie ;) . Pozdrawiam i życzę wszystkim dalszy ciąg wspaniałych Świąt i trochę lepszej pogody na jutro . :serce: :kwiat:
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 504
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: MaryKate »

Był ktoś w Wodniku w Swinoujściu lub Bursztynie we Władysławowie na turnusie rehabilitacyjnym , jakie warunki w pokojach , zabiegi . Bardziej chciałabym się dowiedzieć o Wodniku choć budynek kojarzę z pobytu w Swinoujściu , odradzam pobyt w Amigo . Władysławowa nie znam więc każda rada będzie cenna odnośnie Bursztyna i samej miejscowości :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: zbigniew165 »

Witam
MaryKate, czy Ty szukasz turnusów z dopłatą PEFRON, czy chcesz wyjechać prywatnie.
Wiem, gdzie jest Wodnik, ale nic bliższego nie wiem na jego temat.
Będę w Świnoujściu na początku lutego na turnusie rehabilitacyjnym w Barbarce prywatnie, to mogę zobaczyć w realu jak jest w tym Wodniku, bo jestem też ciekawy.
Co do Władysławowa, to najlepiej by by Ci chyba odpowiedział Sztani, Atina i Ysy, bo oni w tym rejonie mieszkają i mogą mieć wiedzę w tym temacie.
Ja osobiście wolę Świnoujście i Kołobrzeg, bo jest większy wybór w ośrodkach i dla mnie jest lepszy klimat. :)
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 504
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: MaryKate »

Dziękuję Zbigniew165 , też miałam być w Barbarce tylko w styczniu , ten turnus ma być z dofinansowaniem lub nie bo czy dadzą to wielka niewiadoma . Zbyszku mogę sie tak do Ciebie zwracać ? , jak już będziesz w Swinoujściu i oczywiście jak czas pozwoli to popytaj o Wodnika . Szczególnie o pokoje dwuosobowe i inne sprawy które są warte uwagi . Swinoujście mniej więcej znam byłam w 2017 roku ale w innym ośrodku . Możesz pisać do mnie też na priv :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Post autor: zbigniew165 »

MaryKate możesz się tak do mnie zwracać po imieniu. :kwiat:
Jak uda mi się wyjechać, to będę pisał w temacie : Zloty i spotkania forumowiczów i tam jest nasz temat: Spotkania w Świnoujściu. Możesz go obserwować i przypomnieć się z tym Wodnikiem..
Ja byłem już kilka razy w Barbarce i zawsze tam wracam, bo jest to fajny hotel w okresach po sezonie i ma ciekawe oferty. :)
ODPOWIEDZ