Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ANDY12345 »

Witaj sztani, ja na narzędzia ruchu, ale są też na drogi oddechowe (podobno zabiegi takie sobie - wiadomości od kuracjuszy) dużo osób na dializie. Beskid jest szpitalem dlatego trochę jest inaczej niż w zwykłym sanatorium. an :)
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

W Beskidzie na 2 piętrze jest wypożyczalnia. Tzn szafka z książkami. Zawsze można poczytać w tą niepogode. Na turnusie mieszkać w jedynce? Toż to szok :o nie ma nic przyjemniejszego jak integracja z ludzmi :D
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Jestem w Wysowej konkretnie w Beskidzie od czwartku (11.10) więc to ledwie pare dni i wrazenia są bardzo gorące. I tak.
Dla mnie jest mega konkret bo przyznaje sie bez bicia że ja jestem człowiek z lasu (mieszkam w maluśkiej wiosce praktycznie w lesie) więc nauczony jestem do wieczorno-nocnej ciszy i bardzo żle zasypiam i śpię gdy jest szum czy hałas za oknem lub w budynku. A tutaj tego na szczęscie nie ma. Jest cisza i błogi spokój. Widać ze Beskid to nie jest typowe sanatorium bo albo tak jest ciągle albo tak trafiłem ale praktycznie o 22 to juz jest tak cicho jakby był cały osrodek pusty. Nawet nie słychać zadnych odgłosow z pokojów ani z korytarza. inaczej jest w Instytucie (nad parkiem).. codzienne imprezy w klubokawiarni sprawiaja że tam ciągle jest szum i ruch ludzi (pijanych też niestety). Jako że w Beskidzie żadnego lokalu rozrywkowego nie ma to chodzimy do Biaweny i Instytutu.. I tak jak w instytucie w piatek i sobote było pełno ze nie dało sie nawet wejść na ten mini parkiet to tak w Biawenie pusto totalnie.. Az pytałem barmanke czy sie coś stało że nikogo nie ma...
Inne wrazenia... Obsługa bardzo spoko, wyżywienie puki co nie ma sie do czego przyczepic ani do ilości ani do jakości ani do różnorodnosci. Zabiegi akurat mi daja mocno w kość ale po to tutaj własnie przyjechałem więc dla mnie duży plus....
Na razie tyle, reszta może za jakis czas.
ps. dziś w Biawenie na sali konfernecyjnej zabawa taneczna z zespolem i choc ciężko mi sie chodzi to wybieram sie :)
czas zobaczyć czy już nadszedł czas ze znów bede mógł sie poruszać na parkiecie w rytm muzyki :)
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Hanys ja na turnusie przed tobą byłam bo od 17.09 do 10.10.u nas tak wielkiej ciszy nie było przynajmniej nie w moim pokoju. Bo jedna z najmłodszych kuracjuszek byłam. I cały nasz turnus tez w instytucie bawił się. W Biawenie byliśmy raz tylko. A dancing przy muzyce na żywo nie odbył się brak chętnych. PS w którym pokoju mieszkasz :?:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: wiktor64 »

dzieki za opinie poczatkowa :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

Cieszę się, ze w malutkiej Wysowej kwitnie rozrywkowe życie i jest gdzie się zabawić :D
Według mojej pamięci to mówiono tam, że to miejsce zsyłek bo miejscowość cicha i spokojna położona w miejscu gdzie wszystkie drogi się kończą.
Byłem tam 4 lata temu na turnusie w sanatorium Glinik i pomimo środka sezonu (sierpień) to dało się wyczuć nudę. Takie były opinie wielu tam będących kuracjuszy że wieczorami nie ma co robić. Jednak nas to nie dotyczyło. Będąc w dużej zorganizowanej grupie codziennie urządzaliśmy "balety" w tym ośrodku. Najczęściej bawiono się przed budynkiem pod taką dużą wiatą obok miejsca na ognisko. Często przychodzili do nas goście z Biaweny i IZC no i mogli dołączyć do naszej grupy, potańczyć a nawet przysiąść się do ogniska. Gdy padał deszcz to bawiliśmy się na stołówce-kawiarni, lecz również każdy mógł tam przyjść. Turnus w Gliniku miło wspominam, lecz o tą wspomnianą muzyczną atrakcję trzeba było zadbać samemu. Mam na myśli własny sprzęt i muzyczkę, który mieliśmy ze sobą. Nawet na koniec turnusu zostawiliśmy im jakieś płyty aby grali dla innych w przyszłości.
Ciekawe czy obecnie w Gliniku w tej kwestii coś się zmieniło? Gdzie są aktualnie najlepsze "balety" w Wysowej?
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

W Wysowej obecnie ze szczerym sercem twierdzę że tylko w IZC, cały mój turnus tez tak twierdził. Wg mnie Wysowa nie jest miejscem zsylki. Takim miejscem jest Osieczek w którym byłam więc wiem co mówię. Wielkim problem w Wysowej jest to że o zbyt wczesnej porze w tym parku zdrojowym wszystko jest pozamykane i jest duży problem w niektórych miejscach z przystosowaniem dla niepełnosprawnych. Sanatorium Glinik od mojego ośrodka jest położone w niewielkiej odległości nawet tam nie chodziliśmy. Więc się nie wypowiem. Hanys relacjonuj na bieżąco. PS. Czy mój kolega z turnusy na waszym jest? Sławek chodzi z kijkami i kaskiem na glowie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: sztani »

Już wiem że parking dla posiadaczy kart parkingowych bezpłatny (Przy Biawenie)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: sztani »

Może o zabiegach napisz Hanys bo nie wszystkich info o tańcach interesuje . W innym celu tam jedziemy w końcu :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

Do sanatorium udajemy się (w zasadzie) w celu podreperowania zdrowia, lecz również dodam, że nie wszystkich interesują zabiegi. Co z takimi kuracjuszami, którzy z powodu złego stanu zdrowia czy niepełnosprawności nie mogą (a nawet nie wolno im) korzystać z zabiegów oferowanych przez ośrodek? W tym czasie bardziej poznają miejsca poza ośrodkiem.
Gdy już jesteśmy na turnusie to czas pobytu jednak warto miło spędzać niekoniecznie przebywając na terenie ośrodka, więc dziękuję za informacje o rozrywkach w Wysowej. Miło również wspominamy poznawanie okolic i wędrówki po szlakach.
Oprócz tego ciekaw jestem, czy nadal Pani Maria Ś. oprowadza turystów po miejscowości i okolicach? Polecam każdemu wycieczkę z tą "żywą legendą Wysowej" :) No i co tam dzieje się w Gliniku bo chyba najsłabszy ośrodek w tej miejscowości?
ODPOWIEDZ