Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Kaniurka
Posty: 1
Na forum od: 06 kwie 2015 19:57
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: Kaniurka »

Witam, jestem tu "świeżaczkiem" Nigdy nie byłam sama w sanatorium. Raz tylko z dziećmi w Rabce. Dostałam skierowanie do sanatorium Ondraszek w Długopolu Zdroju od 10-31 lipca b.r. Przeszukałam forum, ale nie znalazłam nic konkretnego na temat tego sanatorium. Jest to typowa placówka dla "wątrobowców", ale mnie najbardziej interesuje zaplecze rehabilitacyjne. Na jakie zabiegi można liczyć? Czy jest w sanatorium lub gdzieś w pobliżu siłownia-fitness? Czy jest basen? Ogólnie jak jest w mieście? Czy jest np. wypożyczalnia rowerów? Lekarz, który kierował mnie do sanatorium kiedy usłyszał, że dostałam właśnie tam, powiedział, że z tego co wie to głównie na choroby wątroby stosują wodolecznictwo, a właśnie z zabiegami jest gorzej. Może znajdzie się ktoś, kto ma za sobą pobyt w Ondraszku i podzieli się doświadczenie. Kasia
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: ewasz »

Witaj na forum Kaniurka ;)

O mieście to raczej nie mówimy bo to wioska acz z urokliwym zrewitalizowanym parkiem :)
Położenie fajne, można organizować różne wypady, są też wycieczki organizowane :)
Basen jest w Willi "Eliza", zabiegi (wiem ze słyszenia) w porządku.
O samym ośrodku nic nie wiem bo osoba, której relacje tu piszę była w "Mieszku" ;)
Trochę jest wiadomości o samym Długopolu. Wpisz na stronie głównej tam gdzie lupka nazwę ośrodka, miejscowość.
Może jeszcze ktoś Ci coś napisze :)
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: jan19557 »

Takich rzeczy dowiesz się dzwoniąc do sanatorium.
Pietka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 13 maja 2014 11:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: Pietka »

Powtórzę swój post z info o Długopolu Zdrój.

Witam serdecznie:)
Już zazdroszczę pobytu w "Mieszku". Co do jedynek ,to fakt ,że jest ciężko,ale do załatwienia na miejscu.Ja jechałem pociągiem z Wrocławia.Na dworcu Długopole Zdrój w dniu kwaterunku czeka busik sanatoryjny i podwozi pod "Mieszka".Pokoje są naprawdę fajne.Poproś pielęgniarkę o dwójkę,bo są najbardziej komfortowe.Jedzenie super.Gotują na kuchniach węglowych z dodatkami tylko naturalnych ziół!!!
Zabiegowo rewelacja-baza kąpieli bąbelkowych jak i elektrostymulacji bardzo dobra.Przede wszystkim obsługa bardzo miła i życzliwa.Sama miejscowość to osobliwość.Spokojnie,cicho,trzy źródła wody leczniczej i to za darmo,piękny park.Polecam pstrąga w Długopolu Dolnym-rewelacja i piwko lub desery lodowe w byłym kościele.Parkingi są dla kuracjuszy ,ale odpłatne.Telewizja odpłatna- 24 dni ZUS-owskie to koszt "abonamentu" 89 złotych.Jest kilka sklepików.Internet jest na każdym piętrze WI-FI.Wycieczki do Pragi-100 złociszy.Do Wiednia -chyba 120.Są to wyjazdy jednodniowe.Byłem w Pradze-jest gonitwa z czasem,ale warto.Wieczorki są praktycznie co drugi dzień-polecam "Teatralną"-gra tam Maciek super muzę.Problem jedybie z powrotem-22.00 zamykają wrota,ale jak ekipa jest oki,to można z pielęgniarką załatwić godzinkę .Tam po prostu jest magicznie-leczniczo i psychicznie.
Polecam się - Piotr :D
Pietka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 13 maja 2014 11:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: Pietka »

Siłowni osobnej nie ma.Jest dobrze wyposażona sala ćwiczeń.Baza zabiegowa bardzo dobra-różnorodność kąpieli solankowo-bąbelkowych jak i wirówek duża.Basen / w Hotelu "Dwór Elizy"/do wywalczenia u lekarza prowadzącego.Wypożyczalnia rowerów była w ośrodku przy ul.Kościuszki.
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: elizaa »

Witam :)
W Ondraszku jest sala ćwiczeń i kriokomora. Reszta zabiegów poza budynkiem, ale wszędzie rzut beretem.
Budynek czysty, przestronne korytarze, winda. Są w Ondraszku pokoje 4-osobowe, a właściwie 2 pokoje 2-osobowe, z jedną łazienką, ale jeden pokoj z tych dwóch jest przejściowy. Plusem tych pokoi jest to, że mają balkon od strony południowej z przepięknym widokiem na ukwieconą łąkę, zaraz za łąką plynie Nysa Kłodzka, ktora w tym miejscu jest szerokim, płytkim szemrzącym po kamieniach strumieniem a za Nysą widok na góre Wronkę. Są to pokoje o numerach 101, 102, 201, 202, 301, 302.
Pokoje 104, 105, 204, 205, 304, 305 są na pewno 2-osobowe. Pokoje 2-osobowe nie mają balkonów. Nie wiem jakie sa pozostałe pokoje. Duże wrażenie zrobił na mnie zabieg kąpiel sucha CO2 /w budynku Fortuna/. Wszędzie, gdzie bylam dotychczas CO2 do zabiegu kąpieli suchej byl pozyskiwany po prostu z butli. W Długopolu jest on pozyskiwany z zródeł wody mineralnej, a sam zabieg ma dla mnie coś z magii ;) .
Kuracjusze z odsłonietymi nogami do wysokosci mniej więcej kolan siadają wkoło zródełka wody, na okragłym postumencie blisko podłogi postawione są 3 świeczki, ok. 70 cm wyżej 1 świeczka. Pielęgniarka zamyka pomieszczenie, włącza przycisk, ktory pompuje CO2 do momentu aż 3 nisko postawione świeczki zgasną. Znaczy to, ze nasycenie gazem jest juz odpowiednie i wtedy rozpoczyna się zabieg. Górna świeczka musi cały czas płonąć, znaczy to, że gaz obecny jest tylko do wysokosci położenia górnej świeczki. Jest to zabieg z wykorzystaniem darów ziemi. Szkoda, ze coraz mniej takich zabiegów z prawdziwego zdarzenia /przykładem borowina w plastrach w uzdrowiskach/.
Życzę miłego pobytu:)
forumowicz

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: forumowicz »

elizaa pisze:Witam :)
Kuracjusze z odsłonietymi nogami do wysokosci mniej więcej kolan siadają wkoło zródełka wody, na okragłym postumencie blisko podłogi postawione są 3 świeczki, ok. 70 cm wyżej 1 świeczka. Pielęgniarka zamyka pomieszczenie, włącza przycisk, ktory pompuje CO2 do momentu aż 3 nisko postawione świeczki zgasną. Znaczy to, ze nasycenie gazem jest juz odpowiednie i wtedy rozpoczyna się zabieg. Górna świeczka musi cały czas płonąć, znaczy to, że gaz obecny jest tylko do wysokosci położenia górnej świeczki. Jest to zabieg z wykorzystaniem darów ziemi. Szkoda, ze coraz mniej takich zabiegów z prawdziwego zdarzenia /przykładem borowina w plastrach w uzdrowiskach/.
Super :shock:
Te zabiegi są indywidualne, czy grupowe? Ilu pacjentów siada przy źródełku? Czy ta woda jest ciepła?
forumowicz

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: forumowicz »

Woda mineralna "Długopolanka" jest smaczna. Warto jej skosztować będąc w Długopolu Zdroju :idea:
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: elizaa »

:) Te zabiegi są grupowe. Ile osób? Nie liczyłam.. myślę, że około 10 osób. Nie mam pojęcia jaka jest temperatura wody, ale logicznie myśląc to taka sama jak temperatura żródła czyli około 9 stopni C. Ta woda bulgocze, pewnie ze wzgledu na obecność CO2.
Nie miałam takiego zabiegu, dzięki uprzejmości pielęgniarki mogłam go tylko obserwować. Do wykonania zabiegu konieczne jest pozwolenie lekarza. Byłam tylko weekendowo:). Pozdrawiam:).
forumowicz

Re: Sanatorium Ondraszek Długopole Zdrój

Post autor: forumowicz »

elizaa pisze::) Te zabiegi są grupowe. Ile osób? Nie liczyłam.. myślę, że około 10 osób. Nie mam pojęcia jaka jest temperatura wody, ale logicznie myśląc to taka sama jak temperatura żródła czyli około 9 stopni C. Ta woda bulgocze, pewnie ze wzgledu na obecność CO2.
Nie miałam takiego zabiegu, dzięki uprzejmości pielęgniarki mogłam go tylko obserwować. Do wykonania zabiegu konieczne jest pozwolenie lekarza. Byłam tylko weekendowo:). Pozdrawiam:).
Ogólnie wygląda przyjemnie. Tylko temperatura wody jak dla mnie za niska. Jestem ciepłolubna :)
ODPOWIEDZ