Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Gulus
Posty: 4
Na forum od: 03 paź 2019 11:24
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: Gulus »

Hipek ,też tak myślę, to będzie najlepsze wyjście. Koszt ten sam i bez stresu . Bo z moim kręgosłupem przesiadki nie wskazane i to z walizką . To życzę miłego pobytu i dużo zdrowia Gulus .
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: andzio »

Witam jutro kończę turnus w Pawilonie 3 jestem bardzo zadowolony w skali od 0 do 10 daję 10 za wszystko.Pozdrawiam caly personel od Pań sprzatajacych po lekarzy. :kwiat: :serce:
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: hipek »

Witaj Aleksandra44

Zgodnie z obietnica wrażenia z pobytu na oddziale rehabilitacji w 23 wszur w Lądku Zdrój.

Przyjazd w sobotę o godz.14:30, wizyta w pokoju pielęgniarek,wywiad i po 5 minutach klucz do pokoju.
Pokoje 3 i 4 osobowe,z uwagi na późne przybycie wolne były tylko 4.
Pokój duży ponad 35m2 z pełnym węzłem sanitarnym.W pokoju do dyspozycji kuracjusza: szafa 2 drzwiowa,szafka nocna ,mały fotelik.
Telewizor za odpłatnością 76 pln za turnus,czajnik 14 pln.
Nie ma szklanek,łyżeczek ani talerzyka.
W niedzielę wizyta u lekarza, ja trafiłem na bardzo sympatycznego,który wysłuchał co mnie dolega,zbadał i zaordynował 85 zabiegów,z których generalnie byłem zadowolony.
Baza zabiegowa przyzwoita, rehabilitanci a szczególnie rehabilitantki sympatyczne .uczynne i profesjonalne,uśmiechnięte.Nie było problemu w razie potrzeby z wcześniejszym wykonaniem zabiegu.
Stołówka:stoliki 5 i 6 osobowe, serwowane posiłki smaczne i w wystarczającej ilości,zupy i chleba do woli, obsługa stołówki sprawna i sympatyczna.
Parking płatny 5 pln za dobę o ograniczonej ilości.
Zaplanowane zabiegi w sposób rozsądny w około godzinnych odstępach. Ja wszystkie zbiegi miałem w pawilonie 3 i wszystkie kończyły się przed obiadem a było ich po 5 dziennie.
Pokoje wyposażone w 2 ręczniki, duży i mały zmieniane w połowie turnusu.
Ale żeby nie było za różowo: zasłona kabiny prysznicowe z obszarpanej ceraty, a powłoczki na kołdry rozłażące się w rękach ze starości.
Generalnie jestem zadowolony z rehabilitacji i chętnie bym tu jeszcze powrócił.
Jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: acik61 »

Hipek
Dzięki za opis - pytanko na jakie schorzenie przebywałeś ( ja czekam na turnus na narządy ruchu i chciałbym Lądek :) - byłem raz <w starym Trojanie> i bardzo mi leży klimat jak i wody) - jeżeli na narządy ruchu to zabiegi raczej "gimnastyczne" czy dużo kąpieli w wodach radonowych oraz borowin ( na tym mi najbardziej zależy) acha czy wyjazd miałeś z prewencji rentowej zus? Pozdrawiam
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: hipek »

Witam acik61

Ja byłem na rehabilitacji na oddziale szpitalnym na skierowanie od ortopedy po operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.
Nie miałem kąpieli radonowe ani borowiny ale za to 85 innych zabiegów.

Pozdrawiam
Hipek
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 345
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: olka44 »

Witaj..Hipek..
Dzięki za informację o 3 Lądek Zdrój...7 lat temu byłam ostatnio. Czyli warunki nie zmieniły się. Zapytam w której byłeś części budynku, okna od strony Wojciecha, czy od ulicy??
A lekarz , który Cię przyjmował, to Ordynator??Bo jeśli to był on, to wiem, że sympatyczny nigdy nie był.
Ja jadę w sierpniu,więc mam jeszcze czas, ale zbieram już opinie i informacje.
Ale widzę na forum , że Lądek Tobie się podoba, w grudniu też będziesz,super.
Ja do Lądka jeździłam 7 razy z rzędu, więc znam b.dobrze te okolice. Piszę z innego loginu, bo w poprzednim zapomniałam hasła, ale zawsze ta sama -aleksandra44.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: hipek »

Witaj olka44

Byłem w pokoju na 1 piętrze okna od strony ulicy Orlej i Jadwigi.Ja trafiłem na bardzo sympatycznego lekarza,ale ten o którym piszesz jest nadal i raczej nie cieszy się zbytnią sympatią,chociaż niektórzy byli zadowoleni.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: acik61 »

hipek
Witaj 16.11 jadę do 23 WSzUR na ogólnoustrojową i mam pytanie- gdzie najlepiej zaparkować samochód w momencie przyjazdu i rejestracji u pielęgniarek? O zabiegach, pokojach i stołówce napisałeś dość szczegółowo w innych postach - jeszcze pytanie dotyczące wolnego czasu - jaki zasięg play (lub inna sieć) czy net śmiga, czy brać wi-fi i le sobie za tą usługę cenią? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: Felice »

Samochód możesz zaparkować na parkingu wewnętrznym,jak masz kartę to bezpłatnie. Można też na tyłach Domu Zdrojowego,ale tam gwarancji na miejsce nie masz. Są też niedrogie prywatne parkingi np przy Biskupich Stawach.
Wifi jest bezpłatne,chodzi w zależności od miejsca różnie. Jest dużo miejsc z dostępem do wifi, praktycznie we wszystkich kawiarenkach. Ja mam play i nie miałam problemu z moim internetem.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wojskowe Sanatorium Lądek Zdrój - oddział 3

Post autor: hipek »

Witaj acik61

W momencie przyjazdu do czasu załatwienia parkingu możesz chwilowo przystanąć przy budynku szpitala na ul. Orlej.Co prawda jest tam zakaz postoju,ale przy zmianach turnusu nikt nie zwraca uwagi na parkujące samochody.Na parkingu wewnętrznym ilość miejsc jest ograniczona.
Wi-Fi jak wspomniała Felice jest bezpłatne,ja na 1 piętrze nie miałem żadnego problemu z dostępem.

Pozdrawiam i życzę udanej kuracji.

Hipek
ODPOWIEDZ