Sopot - sanatorium

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Sopot - sanatorium

Post autor: forumowicz »

Hej!
Proszę o aktualne opinie o uzdrowisku Sopot. Czy da się tam spokojnie wypoczywać? Które sanatorium lub ośrodek rehabilitacyjny polecacie dla osób ze schorzeniami narządów ruchu? Z dużymi pokojami, niedaleko promenady, bez zbędnych bajerów.
Liczę na osobiste uwagi, nie opisy z internetu albo z trzeciej ręki.
Dziękuję :)
forumowicz

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: forumowicz »

Niestety w Sopocie spokojnie nie wypoczniesz. Wszędzie są puby, restauracje, bary, smażalnie, bębniarze na ulicach, dzieciaki na plaży, głośni amatorzy piwa...
Zwłaszcza w sezonie letnim jest hałas.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: Fionka »

Sopot jest sliczny ale nie polecam dla ludzi z chor. narz. ruchu.Wrocilam z Sopotu 21 maja b.r.Helios, Perla i Lesnik to jedyne sanatoria w Sopocie.Pozostale osrodki to :twisted: droga komercja.Fakt Sopot tetni zyciem przez 24 goz. na dobe do tego potrzebne sa zasobne portfele.Nie polecam.Proponuje Jaroslawiec Ustronie Morskie czy tez Dabki,sa to miejscowosci dla osob z tym problemem zdrowotnym i bardzo fajne Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: Suzen »

Elu
Bardzo trafna opinia o Sopocie.Tak potwierdza większość kuracjuszy.
Jednakże mam sentyment do Trójmiasta,również Sopotu. :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: sztani »

I mnie to cieszy Suzen :)
forumowicz

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: forumowicz »

sztani pisze:I mnie to cieszy Suzen :)
Co cię tak cieszy?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: sztani »

Sentyment Suzen do Trójmiasta i Sopotu. :)
alu
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 04 gru 2016 17:19
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sopot - sanatorium perła

Post autor: alu »

pobyt od 24 stycznia ,odwiozłam mamcie do tego sanatorium Perla ...brzmi tak dumnie i na bogato i w dodatku Sopot ..po dwu godz odprawie ..cały czas obserwując zachowanie pań tam pracujących ..pielęgniarek ,,to tragedia ,brak szacunku dla ludzi starszych ,brak zrozumienia i cierpliwości ..nie dość ze brzydkie ( nie do wszystkich to się tyczy )to wredne.Nakazy i zakazy a pacjent nie ma prawa się o nic domagać ..bo jak twierdziła pani pielęgniarka" to nie Spa"
w pokojach KOMUNA...brak telewizora ,suszarki ,czajnika,a żelazko i lodówkę to możemy po marzyć .cdn. zamierzam zloryc skarge do NFZ z zapytaniem dlaczego ten śsrodek nosi miano Sanatorium...i to uzasadnić ...to przeciez idzie z naszych odłożonych pieniędzy, i niech ktoś nie wciska ze Panstwo płaci za nasz pobyt i powrot do zdrowia psychicznego i fizycznego
jezeli macie podobne odczucia to prosze pisać ..
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sopot - sanatorium

Post autor: pawel03 »

Byłem dwa lata temu komercyjnie w Kamiennym Potoku. Co prawda do promenady jest kawałek drogi ale za to brak zgiełku i obok Aquapark. Jak na Sopot ceny za pobyt są niskie. Jedzenie, pokoje i zabiegi są OK. Byłem zadowolony z tygodniowego pobytu.
aur
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 02 lut 2020 22:54

Re: Sopot - sanatorium perła

Post autor: aur »

alu pisze: 25 sty 2020 11:11 pobyt od 24 stycznia ,odwiozłam mamcie do tego sanatorium Perla ...brzmi tak dumnie i na bogato i w dodatku Sopot ..po dwu godz odprawie ..cały czas obserwując zachowanie pań tam pracujących ..pielęgniarek ,,to tragedia ,brak szacunku dla ludzi starszych ,brak zrozumienia i cierpliwości ..nie dość ze brzydkie ( nie do wszystkich to się tyczy )to wredne.Nakazy i zakazy a pacjent nie ma prawa się o nic domagać ..bo jak twierdziła pani pielęgniarka" to nie Spa"
w pokojach KOMUNA...brak telewizora ,suszarki ,czajnika,a żelazko i lodówkę to możemy po marzyć .cdn. zamierzam zloryc skarge do NFZ z zapytaniem dlaczego ten śsrodek nosi miano Sanatorium...i to uzasadnić ...to przeciez idzie z naszych odłożonych pieniędzy, i niech ktoś nie wciska ze Panstwo płaci za nasz pobyt i powrot do zdrowia psychicznego i fizycznego
jezeli macie podobne odczucia to prosze pisać ..
Mozesz napisac cos wiecej? Moja mama dostala skierowanie do tego sanatorium, ale opisy
tamtejszych warunkow sa przygnebiajace. Czy zabiegi rehab. wykonywane sa w tym samym budynku? I moze zabrzmi to szokujaco, ale czytalam gdzies, ze ogrzewanie nie dziala tak jak powinno. I ze warunki sanitarne fatalne :shock: Bylabym wdzieczna za info z pierwszej reki, bo zaczynam sie martwic, ze zamiast powrotu do zdrowia mozna sie tam tylko rozchorowac
ODPOWIEDZ