Wapienne

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Wapienne

Post autor: forumowicz »

Wapienne. Był tam ktoś? Okolica wiadomo śliczna, dziewicza. A jak jest w ośrodku sanatoryjnym? Są dobre warunki? Dbają o kuracjuszy?
Awatar użytkownika
gucio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 maja 2015 11:43
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wapienne

Post autor: gucio »

Odnawiam temat bo jakoś cicho. Czy ktoś tam był. Mało informacji w necie.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wapienne

Post autor: andrzej590 »

Znajoma byla 2 lata temu. Zadowolona.
Awatar użytkownika
gucio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 maja 2015 11:43
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wapienne

Post autor: gucio »

Dwa lata temu to nie tak dawno. Może masz ze znajomą jakiś kontakt ? Nie wiem gdzie dokładnie jest to sanatorium bo na googlach widzę w dwóch miejscach. Podejrzewam że to dwa budynki ale odległość między nimi to 350 m. Zimą to trochę dużo jakbym miał chodzić na zabiegi i posiłki. Mam jeszcze kilka pytań ale poczekam czy będzie ktoś chętny mi odpowiedzieć.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wapienne

Post autor: zbigniew165 »

Z tego co jest mi wiadome, to tam nie ma sanatorium, a jest tylko Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem. Budynki nie mają nazwy i jest w nich ok. 70 miejsc całorocznych i 72 ,miejsca w domkach campingowych.
Nie widziałem w żadnym sanatorium domków campingowych dla kuracjuszy.
Są tam organizowane turnusy rehabilitacyjne jak w każdym Ośrodku śanatoryjno-Wczasowym.
Ogólnie nazywa się ten ośrodek Uzdrowiskiem w Wapiennem bez nazywania, że jest to sanatorium, bo nim nie jest jeszcze.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wapienne

Post autor: Felice »

I tu się mylisz... w Ośrodku Wczasowo Leczniczym w Wapiennem są regularne turnusy sanatoryjne ze skierowaniem z NFZ. Wiele innych miejsc też nie ma w nazwie sanatorium,a jednak nim jest.
Tu za wikipedią na którą często powołujesz się
"Sanatorium – zakład lecznictwa uzdrowiskowego wykorzystujący walory rekreacyjne, przyrodnicze i naturalne, takie jak: wody mineralne, wody termalne, borowina, ozon, radon, sole mineralne oraz inne czynniki biofizyczne środowiska wywierające korzystny wpływ na organizm człowieka.
Sanatorium zlokalizowane jest zazwyczaj w miejscowości uzdrowiskowej o specyficznym klimacie i szczególnych walorach przyrodoleczniczych, przeznaczonych dla osób przewlekle chorych i rekonwalescentów, wymagających rehabilitacji lub utrwalenia wyników leczenia szpitalnego."
Wszystko to spełnia ośrodek w Wapiennem.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wapienne

Post autor: zbigniew165 »

Felice wszystko to wiem, bo zanim zrobiłem wpis przeczytałem dokładnie wszystko na stronach tego uzdrowiska.
Chodziło mi o to, że nie ma w nazwie określenia "sanatorium", a turnusy NFZ nie zrobią z tego ośrodka sanatorium.
W Dąbkach też jest Ośrodek Wczasowy o nazwie Polonez i nawet był w nim na turnusie z NFZ mój kolega, ale też ten obiekt nie jest zarejestrowany jako sanatorium.
Po prostu takie obiekty nie mają statusu sanatorium. Nie wiem, czemu właściciele nie starają się o nadanie swoim obiektom takiego statusu. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wapienne

Post autor: Felice »

Zbigniew przeczytaj dokładnie co napisałam. Wiele ośrodków nie ma w nazwie sanatorium a nimi są . Wystarczy, że są zakładami lecznictwa uzdrowiskowego. Wapienne jest uzdrowiskiem ,a ośrodek jest leczniczy.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wapienne

Post autor: zbigniew165 »

Felice jeżeli obiekt nazywa się ośrodkiem, to używam takiej nazwy, a jeżeli w nazwie jest słowo sanatorium, to piszę, że jadę do sanatorium.
Teraz też jadę do Kołobrzegu do Chalkozyna, który jest w strefie uzdrowiskowej i jest Ośrodkiem Sanatoryjno-Wczasowym, to nie piszę, że jadę do sanatorium, bo to nie jest sanatorium, tylko piszę, że jadę na turnus rehabilitacyjny do ośrodka i podaję nazwę.
Dalszą dyskusję w tym temacie uważam za bezcelową. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wapienne

Post autor: Felice »

Zbigniew jakiego nazewnictwa ty używasz to już tylko twoja sprawa.
Używanie określenia sanatorium w Wapiennem nie jest niewłaściwe w żadnym razie wiec nie musisz nikogo pouczać.
ODPOWIEDZ