Sanatorium KORONA w Muszynie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Fiona36
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 13 sty 2009 20:06

Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: Fiona36 »

Warunki mieszkaniowe raczej dobre, pokoje 1,2,3-osobowe część po remoncie część jeszcze nie. W pokojach łazienki i balkony oraz tv i łącze internetowe.
Sanatorium jest przepięknie położone, widoki z okien zachwycające (szczególnie jesienią).Zabiegi na dobrym poziomie, personel zabiegowy sympatyczny i uczynny. Szczególnie zadowolona byłam z masażu suchego i zabiegów z borowiną.Gimnastyka pod okiem Pani Diany też była super :D .
Większość zabiegów wykonywanych jest do obiadu a potem jest wiele możliwości: wędrówki po szlakach, zwiedzanie okolicznych zabytków, wypady do pobliskiej Krynicy, popijanie wody z ujęcia Antoni, które jest bardzo blisko.... i mnóstwo innych.... .
Lokalne biuro turystyczne za niewielkie pieniądze organizuje wyjazdy na Słowację i Węgry - polecam bo warto skorzystać!
W piwnicy sanatorium jest urocza kawiarenka, czynna przez 6 dni w tygodniu, można czegoś się napić i potańczyć.
Jedynie wyżywienie było dość monotonne, porcje raczej dla kobiety niż mężczyzny;), mnie brakowało świeżych warzyw i owoców.
To chyba tyle, jeżeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam forumowiczów!
jarko49
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 03 kwie 2009 23:49

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: jarko49 »

Rowniez bylem w tym sanatorium KORONA i bardzo sobie chwale ten pobyt w Muszynie.
Dla mnie wszystko bylo ok w tym sanatorium - naprawde.
Jedzenie wystarczajace, pokoje super a i atrakcji nie brakowalo bo ciekawe wycieczki organizowane przez sanatorium czy tez prywatne wypady w okolicy a bylo naprawde gdzie pojechac i co zobaczyc.
Ja bynajmniej chwale sobie ten popbyt w Sanatorium KORONA w Muszynie.
Jak sie ma szczescie to mozna rowniez trafic na jakas kolejke ligowa najlepszych siatkarek w Polsce bo tam wlasnie jest MUSZYNIANKA a ja mialem to szczescie co bylo dla mnie dodatkowa atrakcja.
szakal22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 08 maja 2009 11:18

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: szakal22 »

Witam.
Właśnie jestem po pobycie w sanatorium Korona.
Zacznę od pozytywnych rzeczy.
Okolica bardzo ładna, widoki super, czyste powietrze - w sam raz miejsce na wyciszenie się i relaks.
Zabiegi fajne, wyposażenie dobre(jedynie sala gimnastyczna słabo i ciasno), obsługa(pielęgniarki) ok.
Teraz to co złe.
Standard sanatorium zły, a wręcz bardzo zły. są pojedyncze pokoje, które są po remoncie, ale reszta pamięta czasy komunistyczne.
Panie sprzątające robiły co mogły aby zatrzeć złe wrażenie, ale na krótko to działało.
Z pokoi 2 osobowych robili 3 osobowe, przez dostawienie łózka. Łazienki pożal się boże, śmierdzi , odpływy z prysznica na wierzchu - brak slow.
Rozsypujące się balkony - strach się opierać o barierkę.
Budynek zrobił na mnie bardzo złe wrażenie i nie bylem jedyny co z takim wrażeniem z stamtąd wyjechał.
Jedzenie czasami smaczne, ale mało - jak ktoś słusznie napisał kobiece porcje. Często potrawy przyrządzone ze składników co zostały z poprzedniego posiłku.
W porównaniu z innymi miejscowościami zdrojowymi, Muszyna ma bardzo rozrzucone sanatoria - nie ma punktów wspólnych dla wszystkich sanatorii - np, deptaka, parku, kawiarni itp.
Nie dziwie się ze korona przoduje pod względem odrzutów. Ludzie którzy znają temat nie chcą tam po prostu jechać.
Podobnie i ja na pewno tam już nie pojadę.
Jeśli macie wybór to zastanówcie się.
Emmy
Posty: 1
Na forum od: 09 cze 2009 15:44

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: Emmy »

Pięknie położony obiekt. można tam przyjechać rodzinnie, obsługa bardzo miła. standard może nie za wysoki ale za takie pieniądze myślę ze całkiem przyzwoite warunki. korona jest blisko mojej miejscowości wiec tu się zdecydowałam.
ja osobiście polecam
jarko49
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 03 kwie 2009 23:49

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: jarko49 »

ja mam uwage dla SZAKALA - ty chyba za duzo soebie kochany wyobrazales bo to co ja np widzialem i przezylem w tej KORONIE o ktorej tyle zlego byles uprzejmy napisac to Ja to widze zupelnie inaczej byc moze dlatego ze mialem pokoj jednoosobowy ale z drugiej strony to chcialbym ci zwrocic uwage na ceny - to samo co tu miales za ok 1000 zl. ( mowie od strony prywatnej a nie na skierowanie z NFZ gdzie wszystko masz za darmo ) dokladnie to samo w innym miejscu masz za 1800zl. czy nawet wiecej wiec moze dobrze byloby to wszystko widziec troche szerzej.
moze nie mielismy wspolnego mianownika jezeli chodzi o kwatere bo jak powiedzialem mialem jednoosobowy pokoj ale cala reszte to ja mialem dokladnie to samo co ty i bardzo sobie ten pobyt w KORONIE chwale ale prawda tez jest i to ze ja tam bylem latem ale zima to moze faktycznie tam byc malo ciekawie.
BARBARA i ANDRZEJ
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 12 kwie 2011 20:54

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: BARBARA i ANDRZEJ »

Naprawde po raz kolejny nie rozumiemy tych uwag tam wszystko jest takie piekne rano spiewaja ptaki jak moze to komus przeszkadzac ??
Sanatorium korona idzie w kierunku spa kompleks basenow na ktorym poranna gimnastyka ludzie w jakim sanatorium sa takie warunki czego wy oczekujecie???????????????? Jedzenie przepyszne zreszta jak komus nie pasuje sa dania restauracyjne pozatym sklepik wiec jak w hotelu nie widze problemu a same plusy pokoje w stylu hotelowym widoki na gory a zreszta nie po to sie przyjezdza aby siedziec w pokojach obsluga sympatyczna ale najlepszy lekarz do rany przyloz pelen profesjonalizm polecam
forumowicz

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: forumowicz »

Dzien dobry ! Czytam i zastanawiam się skąd takie diametralne opinie w temacie sanatorium Korona w Muszynie.Podany czas pobytu kuracjuszy , tj; czerwiec 2009 do kwietnia b.r. być może zmienił obiekt jeśli chodzi o stan techniczny.Wiele podgórskich grajdołków jest na dzień dzisiejszy niedoinwestowanych do obecnych poziomów dla takich obiektów do których przecież spływają pieniądze z NFZ , ZUSu lub KRUSu , tj dotacji państwowych i naszych pacjentów składek do leczenia sanatoryjnego.Czasami wydaje mi sie ,że odczytuję opinie na wielu takich forach osób które pracują w danych sanatoriach.Oczywiście , każdy z nas ma inne upodobania kulinarno-podniebieniowe , jednej Pani za dużo jedzenia , drugiemu Panu za mało.Każdy ma z nas inne potrzeby kaloryczne.Ale żeby brakowało surówek i świeżych jarzyn w dobie wolnego rynku to jest nie do przyjęcia .Stołówka sanatoryjna to nie suto zastawiony stół weselny czy *** hotelowy, z tym należy się zgodzić.Ale urozmaicić jadłospis to dzisiaj nie jest żadną sztuką.I tą uwagą dla Pań dietetyczek,kierowniczek stołówek i sprządzających jadłospisy w sanatoriach dla kuracjuszy kończę swój post w tym temacie a obecnych przy sanatoryjnym śniadanku życzę Smacznego i dobrego dnia !!!
forumowicz

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: forumowicz »

sorka - miało być - i świeżych owoców.
BARBARA i ANDRZEJ
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 12 kwie 2011 20:54

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: BARBARA i ANDRZEJ »

witam bylam w Koronie i wszystko juz jest po generalnym remoncie piekne szklane balkony nówka czysciutko i estetycznie widocznie ci co narzekaja byli wczesniej dla mnie teraz to standard hotelowy do tego kompleks basenów odkrytych KORONA super woda podgrzewana jacuzzi zjezdzalnie basen plywacki mozna plywac po obiedzie do kolacji dla gosci sanatorium znizki i to sie chwali pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
Lilith
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 01 kwie 2012 16:04

Re: Sanatorium KORONA w Muszynie

Post autor: Lilith »

Oceny różne i nie najnowsze, bardzo proszę o ocenę kogoś, kto już w tym roku był w tym sanatorium
ODPOWIEDZ