Połczyn-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: alka50+ »

Sztani.

Odzyskasz siły i poprawi się Twoje zdrowie podczas rehabilitacji w Połczynie. Obyś tylko dał radę tam dojechać a wyjazd tuż tuż...Tyle Osób na forum NS jest Tobie życzliwych i jest to dobrym wsparciem do życia :serce: :serce: .

Byłam przejazdem w sobotę w Połczynie Zdroju...przepiękny park , słońce , pogodni uśmiechnięci spacerujący - wszystko czeka na Ciebie. Dasz radę a póżniej już będzie tylko lepiej. Skutecznej kuracji....szerokiej drogi.pozdrawiam.alka :) :) :)
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: hipek »

Czy ktoś z bywalców Gryfa orientuje się, czy na terenie ośrodka można przechować lub wypożyczyć rower.
Za informację z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Hipek
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: Mirstan »

Witam serdecznie i tak to już w życiu bywa,że nie zawsze zaplanowane wyjazdy(przez NFZ) się udają.Sam w tym roku musiałem zrezygnować z sanatorium w lutym(nie planowana operacja kręgosłupa l4/l5/s1 i stabilizator założony),przydział dostałem na maj,ale znów musieli przełożyć,bo zaplanowana w kwietniu była artroskopia kolana(pilna- czekałem rok cały) i dostałem nowy termin na jesienny wyjazd.
SZTANI - wracaj do zdrowia byś mógł skorzystać z dobrodziejstw sanatoryjnych, życzę jeszcze raz przyjemnego pobytu w Gryfie i czekać będę na Twoje wpisy ;) :kwiat:
forumowicz

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: forumowicz »

hipek pisze:Czy ktoś z bywalców Gryfa orientuje się, czy na terenie ośrodka można przechować lub wypożyczyć rower.
Za informację z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Hipek
Tak, jest wypożyczalnia rowerów , ceny są najniższe w Połczynie . Wypożyczalnia jest za ośrodkiem , natomiast czy można gdzieś przechować rower , tego nie wiem , najprościej jest zadzwonić i zapytać 94 36 62 686.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: sztani »

Jakoś dotarłem (200 km ponad 4 godziny.)Wszystko poszło sprawnie i szybko obiekt wydawał mi się labiryntem ale nie taki diabeł straszny , wszędzie prowadzą strzałki .Trzeba się tylko nachodzić .Mieszkam na III piętrze pokój super. widok na basen ,jedyny mankament to okno a raczej brak możliwości uchylenia go.(można tylko otworzyć ) Wieczorem burza więc i powietrze zmieniło się na lepsze,bardziej rześko . Jest miejsce na rower aby go zabezpieczyć jednak gdy go nie posiadasz koszt wypożyczenia 7 zł. za godzinę ,doba 35 zł. To drogo . ja jednak swojego nie brałem ze względów oczywistych (będę jak dojdę do zdrowia więcej chodził) TV turnus 92 zł (tylko dlatego ,że Euro) Parking 120 zł turnus z ZUS. Można parkować przed Sanatorium gratis ale z tego co słyszałem czasami to ""Walka o ogień ""Na wyposażeniu czajnik,talerzyk ,szklanka i łyżeczka. Są dwa ręczniki ;duży i mały. Dzięki za wsparcie jest o wiele lepiej dla mnie to jednak wszystko w zwolnionym tempie ale wracam do świata. Będę opisywał bo nie był bym sobą ale powoli :) :) :) Aha :!: Zabiegi super lekarz też zainteresowany pomocą człowiekowi. :) Teraz piękne słońce budzi do życia .
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: Mirstan »

Świetna wiadomość :D i teraz relaksuj się Sztani :lol: :kwiat:
To III piętro,a pokój numer ,czy jedynka?Sam wybrałeś czy przydział dostałeś,a i szybko dostałeś zabiegi-gratulacje .
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: Asik »

Sztani :kwiat: , miłego odpoczynku. Mam nadzieję, że szybko wrócisz do sił. :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: sztani »

Jutro co nie co opiszę i podeprę się fotkami . pogoda dopisuje i oby tak dalej.
Tych 500 kuracjuszy wcale nie widać ,zabiegi idą sprawnie można dogadywać się w sprawie zabiegu ( wcześniej lub później)
jedyne do czego można się przyczepić to posiłki a raczej ich ilość na talerzu .Może to się zmieni w nie dlugim czasie
widać od pobytu poprzedników trochę się zmieniło. od jednego do dwóch plasterków wędliny malutka kostka masła 1/4 pomidora lub parę plasterków ogórka .tak śniadanie i tak kolacja .Ja akurat żarłokiem nie jestem wiec mi to wystarcza .. Zabiegi ,okolica super , super . na miejscu sklepik spożywczo - przemysłowy gdzie panują ceny niewygórowanie .
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: Mirstan »

Witaj Sztani i dzięki za następne info z pobytu.Miłego weekendu życzę :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: sztani »

z małym poślizgiem ale piszę :) pogoda dopisuje ,jest nawet jak dla mnie za duszno to jest gdzie się schować . park wokół Gryfa usiany alejkami i ławeczkami . jedne są usadowione w cieniu inne w słońcu dając tym samym kuracjuszom wybór.Niedziela to spokój i cisza ,większość kuracjuszy wyjechała do okolicznych miejscowości . Do Kołobrzegu tylko 69 km.organizowane jest ognisko w poniedziałek koszt 25 zł. w tym kiełbaska i bigos .Sam teren ogrodzony wokół Gryfa zadbany choć roślinek kwitnących mało. na trawnikach widać obecność dzików . Jednak już wychodząc za ogrodzenie sanatorium to dzikie chaszcze teren totalnie zaniedbany. tak idąc około 400 metrów wychodzimy przy Amfiteatrze i Parku Angielskim gdzie też jedna strona zadbana (prawa ) a o lewej władze miasta zapomniały. W budynku gryfa remont który choć nie dokuczliwy jak dla mnie trwa od 7.00 do 16.00 codziennie . posiłki na dwie tury i nie ma problemu aby zjeść później jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy na czas.Do centrum blisko około 10/15 minut przez park. W razie potrzeby i Biedronka blisko około 500 metrów od Gryfa.( idąc ulicą Solankową) Zajęcia są do 15.00-15,30 i tylko szkolenie BHP było około 17,00 ( po co ono komu) Obiekt jest b. duży i można w pierwszych dniach sie pogubić. Wszędzie jednak jest dobre oznaczenie( tablice)które kieruje nas w odpowiednie miejsce.Wszystkie zabiegi oprócz krioterapii całkowitej na miejscu. krioterapia jest w Borkowie oddalonym od Gryfa około 3 km. tam dowożą busy .
Warto zabrać rower bo są ładne trasy i teren sprzyjający spokojnej jeździe.Pokój dobrze wyposażony z radiem i czajnikiem . Podłoga panele ,duża szafa i biurko w którym wmontowana chłodziarka . TV ze względu na mecze wymieniłem i mam 26 cali . programów polskojęzycznych 8 i tak nie oglądam :) Czekam na Euro. Dla Pacjentów z ZUS są dwa ręczniki i dodatkowe prześcieradło ( chyba do zabiegów), jest talerzyk , łyżeczka i szklanka na wyposażeniu . w pokoju mam idealny darmowy internet. Niższe piętra mają gorzej ,widziałem osoby z lapkami na korytarzach . jest Kawiarenka internetowa z 2 stanowiskami przy recepcji . Przy wejściu głównym jedna winda też trzeba swoje odczekać aby wjechać . idę czytać na powietrze ,dość wychwalania i narzekania . No muszę pochwalić zabiegi i Panie i panów fizjoterapeutów są na 6+ w razie wolnego terminu ( wcześniejszego ) dzwonią do pokoju z pytaniem czy chcemy.Mile to z ich strony. jedyny mały choć nie dolegliwy problem to suszenie .Jest suszarka ale po dużej ilości zabiegów mokrych problem z ( dodam jest suszarka ) możliwość tylko łazienka( słabo schnie brak cyrkulacji ) lub przewiesić na skrzydle okiennym :) Ja jednak jestem zadowolony i milo spędzam czas .
ODPOWIEDZ