Połczyn-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Połczyn-Zdrój

Post autor: hipek »

Witam.
Wybieram się w lipcu do domu Gryf w Połczynie-Zdroj.
Bardzo proszę o opinię osób, które ostatnio przebywały w powyższym uzdrowisku.
Interesują mnie warunki zakwaterowania. podejście personelu do kuracjusza oraz skuteczność zabiegów.
Za informacje z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Hipek
forumowicz

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Witam, z uwagi na to ,że bardziej obeznani kuracjusze nie spiesz z pomocą to może ja powiem parę słów .W Połczynie byłam tylko w odwiedzinach, jest to małe sympatyczne miasteczko, prześliczny park ;) jest gdzie spacerować. Znajomy ,był w Gryfie i przjechał bardzo zadowolony z zabiegów jak i z innych form pobytu ;) ;) O szczegółach możesz się dowiedzieć na stronie ocena sanatoriów ( w prawym górnym rogu napisz nazwę sanatorium i miejscowości )i szukaj . Wiem ,że w minionym roku w tym sanatorium była grażynamaćkowiak // znajdziesz ją w na każdy temat w pogaduchach. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: malgorzatas »

W Połczynie Zdrój były też Basie z Pogaduch :) pozdrawiam
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: tofiko2 »

Bardzo Ci zazdroszczę Połczyna bo jest super.W Gryfie w okresie letnim dwa baseny jeden zewnątrz na dziedzińcu a drugi wewnątrz do ćwiczeń.Zabiegi bardzo dobre a szczególnie borowinka ponoć najlepsza w Europie.Spacerować będziesz mogła po pięknym parku a dalej aż nad zalew,tańce też blisko bo w parku w trzech sanatoriach były balety.Może już wyremontowali w Gryfie kawiarenkę to będziesz miała na miejscu.Jedzonko jak dla mnie dobre,do stołówki trzeba trochę iść,ja błądziłam między korytarzami przez kilka dni.Warunki w pokojach bardzo dobre nawet jest kaplica w której odbywają się nabożeństwa.Parking jest na miejscu i fajne
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: tofiko2 »

Za szybko nacisnęłam na enter i poleciało.Chciałam tylko dodać,że jest fajne SPA.Będziesz na pewno bardzo zadowolona i wrócisz jak ja w bardzo dobrej kondycji.Pozdrawiam i życzę udanego pobytu w Gryfie.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: wyspiarka »

Moja Mama była w GRYFie dwa razy i zawsze wracała zadowolona. Pokoje przyzwoite, jedzenie smaczne i w wystarczające ilości. Miasteczko małe, ale jest piękny park i można pospacerować. Jeśli lubisz tańczyć, to też znajdziesz fajne miejsca ;-) Zabiegi dobre i na miejscu (super borowinka). Tak jak wspomniała Tofiko - dwa baseny. Można tam naprawdę miło spędzić czas i podreperować zdrowie. Ośrodek spory, z masą korytarzy...ale po kilku dniach przestaniesz się czuć jak w labiryncie ;-)
Pozdrawiam!
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: hala5102 »

hipek pisze:Witam.
Wybieram się w lipcu do domu Gryf w Połczynie-Zdroj.
Bardzo proszę o opinię osób, które ostatnio przebywały w powyższym uzdrowisku.
Interesują mnie warunki zakwaterowania. podejście personelu do kuracjusza oraz skuteczność zabiegów.
Za informacje z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Hipek
W Gryfie był w 2014r. mój kolega w ramach prewencji ZUS. Był bardzo zadowolony i z pokoju (miał 1-ynke) i z zabiegów i z jedzenia (a luuubi zjeść :lol: ) i z tańców :lol: . Nie martw się. Będzie dobrze. Na pewno i będziesz i wrócisz zadowolony. Pozdrawiam. Życzę trafionych zabiegów i miłego pobytu w Gryfie :) .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: ewiko »

Połczyn ma swój klimat. Maleńkie miasteczko , bardzo urokliwe. Mnóstwo miejsca na spacery, bliższe lub dalsze.Sanatorium na dobrym poziomie, zabiegi super, kadra wyszkolona, uprzejma. Kuchnia jak dla mnie smaczna i wystarczająca.Bardzo miło wspominam dwa pobyty w Gryfie.... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: Bogutka5 »

"Chesz mieć córke albo syna wyslij żonę do Połczyna" -
Napiszę tylko tyle, że jest kilka miejsc, w które do sanatorium nie chciałabym jechać - jednym z nich jest Połczyn Zdrój.
To małe urokliwe miasteczko ale zbyt blisko nas, potrzebujemy zmiany klimatu.
Park przespacerowany we wszystkie strony, najbliższa okolica też (Szwajcaria Połczyńska).
Ale moja mama chętnie by tam wrócila, była tam w Podhalu.
Bogutka
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn-Zdrój

Post autor: grazynamackowiak »

Hipek kuracjusz Gryf 2015 r bardzo duże sanatorium 465 miejsc , kuracjusze z NFZ ,ZUS ,komercyjni .
Rehabilitacja ogólnoustrojowa stacjonarna , zapisy gabinet pielęgniarki p Ewa .
Doba z NFZ zaczyna się o godz 14;00 jeśli dostępność pokoi można dostać klucze rano
byłam przed 9;00 .Pokoje 1 ,2 ,3 osobowe poszpitalni parter bez rezerwacji pokoju .
Pokój rózne standarty im wyższe piętra tym lepszy standart .
Pokój lodówka czajnik szklanki talerzyki łyżeczki 10 zł platny RTV płatny cennik .Ręczniki 3szt wymieniane raz na tydzien ,
Pościel wymiana w połowie turnusu ,suszarka do wlosów , na wyposarzeniu suszarka do bielizny .
Zelazko bezpłatne recepcja ,Stołowka na patrerze osoby niepełmosprawne stolówka na 2 piętrze ,
Zywienie na 2 tury , komercyjni sala bankietowa jedzienie dobre ,diety też .
Lekarze zależy jaki polecam dr Stawicka ordynator , pielęgniarki tez rózne podejscie do kuracjusza .
Baza zabiegowa bardzo dobra namiejscu , basen wewnętrzny , zewnętrzny , płatny na cały dzień 7 zł opaska .
Zabiegi borowiny solanki najlepszymi zabiegami .Wypożyczalnia rowerów kijki do nodic .
Parking płatny i bezpłatny .Okres letni grill w plenerze koncerty wycieczki inne atrakcje .
Dancingi jak w każdym saatorium ale mniej zadowalajce .pozdrawiam :kwiat: 8-)
ODPOWIEDZ