Mieszko Kamień Pomorski

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
darakol
Posty: 1
Na forum od: 09 kwie 2021 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: darakol »

Witam jeśli mogę komuś doradzi ta naprawdę bardzo ale to bardzo odradzam wszystkim pobyt w tym szpitalu uzdrowiskowym jest to totalne jedno nie porozumienie.W tym miejscu czas się zatrzymał gdzieś na początku lat siedemdziesiątych personel pielęgniarski 0 lekarze 0 rehabilitantki wszystko wiedzą najlepiej niestety szkoda tylu kilometrów na podróż a NFZ wydał za mnie 2500 PLN ktoś na to pozwala.
p.s. łazienki 2 na korytarzu w tym jedna wiecznie zapchana czasy pandemii super.
Nigdy więcej tego miejsca.
Awatar użytkownika
zoom_club
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 25 wrz 2018 12:21
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: zoom_club »

Zbyszek :| Byłem w wielu sanatoriach: nigdy, nawet w warunkach ekstremalnie złych, na nic nie narzekałem tak jak Ty :| Na turnusie w KP Mieszko spotkałem też osoby Tobie podobne: wiecznie zatruwające atmosferę innym, a także sobie z byle powodu... Zaprawdę powiadam Ci: "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby..." ;) Tej zasadzie wierny jestem nie tylko przy okazji pobytu w sanatorium za pieniądze podatnika :D Zwykle dobrze na tym wychodzę 8-)
Turnus w Mieszku wspominam bardzo dobrze, a link do mojego tam pobytu podrzucam do poczytania

viewtopic.php?f=3&t=23528

Nastrojony tak pozytywnym wspomnieniem pojadę za miesiąc na turnus do Iwonicza Zdroju - po raz czwarty (zawsze tam chętnie wracam) 8-)
monikamm6
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 04 paź 2020 18:00
Oddział NFZ: Śląski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: monikamm6 »

Tyle że za Twój jak i mój turnus podatnik zapłacił i to nie mało. Za te pieniądze spokojnie można znaleźć cos prywatnie i to nie w porównywalnych warunkach. A ktoś inny za operację musi płacić bo NFZ nie ma kasy i musi czekać i nawet jeśli dotrwa swojej kolejki to już ta operacja nie będzie miała już sensu . Potem jedzie do takiego Mieszko na co NFZ bez problemu znajduje pieniądze i to nie małe i kładą go na pryczy po operacji kręgosłupa zamiast na łóżku i narażają na zakażenie corona wirusem (jeden kibel na 20 pokoi). Ja dziękuję za taki wypas. Ponad wszystko cenię sobie zdrowie!!!
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Ania06 »

Moniko napisz proszę czy Mieszko przeszedł generalny remont, mam na myśli pierwsze piętro. Byłam tam w 2017 r i z tego co wiem to tylko drugie piętro miało odnowione pokoje. Mój pokój był na pierwszym piętrze, w prawym skrzydle, niestety tam czas się zatrzymał. :-(.Dostałam przydział do Mieszka od 11.05 ale zwróciłam wniosek z uwagi na przyjęcie w tym terminie drugiej dawki szczepienia. Poprosiłam o zmianę miejsca przydziału do szpitala uzdrowiskowego ale wydaje mi się, że nic z tego nie wyjdzie. Tu już nie chodzi o warunki bo wiem czego się spodziewać ale chodzi mi o podróż z przesiadkami. Przy moich dolegliwościach bólowych kręgosłupa, może być to dla mnie duży problem.
monikamm6
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 04 paź 2020 18:00
Oddział NFZ: Śląski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: monikamm6 »

Nie było żadnego remontu!!! Pod tym linkiem znajdziesz zdjęcie mojego pokoju. Miałam 1 ze względu na dużą ilość chorób przewlekłych w tym cukrzycę i obecna pandemię lekarka wystawiła mi stosowne zaświadczenie. Co z tego jak problemem była łazienka w której grupowali się wszyscy. Według mnie póki pandemia nie zostanie opanowana a ludzie nie będą wyszczepieni to sanatorium nie powinno działać!!! Zwłaszcza że każdy chodzi gdzie chce i przynosi co chce. Jeśli miałabys Aniu jakieś dodatkowe pytania pisz na priv
Monika.[email].pl



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Ania06 »

Dziękuję Moniko. NFZ uwzględnij moja prośbę dot. zmiany miejsca przydziału do szpitala uzdrowiskowego. Dostałam przydział do Buska Zdroju, tak jak chciałam. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: ewasz »

Super Aniu, gratulacje 👌🤗
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 649
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: Abstynent666 »

monikamm6 pisze: 25 kwie 2021 21:56 Nie było żadnego remontu!!! Pod tym linkiem znajdziesz zdjęcie mojego pokoju. Miałam 1 ze względu na dużą ilość chorób przewlekłych w tym cukrzycę i obecna pandemię lekarka wystawiła mi stosowne zaświadczenie. Co z tego jak problemem była łazienka w której grupowali się wszyscy. Według mnie póki pandemia nie zostanie opanowana a ludzie nie będą wyszczepieni to sanatorium nie powinno działać!!! Zwłaszcza że każdy chodzi gdzie chce i przynosi co chce. Jeśli miałabys Aniu jakieś dodatkowe pytania pisz na priv
Monika.[email].pl



Pozdrawiam
Ja uwazam ze tacy ludzie co panicznie boja sie wirusa nie powinni jezdzic do sanatorium ,a sanatoria powinny dzialac ,szczepienie nie jest narazie obowiazkowe i oby tak pozostalo
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: dani888 »

A ja uważam , ze strach strachem ale często potrzeba rehabilitacji przewyższa inne cele bo dla niektórych osób brak rehabilitacji może grozić kalectwem . Poza tym to ludzie sami decydują czy mają jechać czy nie . A sanatoria z kolei powinny zapewnić godziwe warunki włącznie z przestrzeganiem reżimu sanitarnego . Kto to widział aby w tym wieku łazienka była na korytarzu , wspólna dla wszystkich mieszkańców piętra :shock: . Jeśli to prawda to współczuję byłym , obecnym i przyszłym kuracjuszom tego ośrodka .Osobiście nie pojechałabym w takie miejsce na bank .
Moniko , dziękuję za opinię a Tobie Aniu gratuluję Buska Zdroju :kwiat: ;) .
Pozdrawiam wszystkich i życzę trafionych i udanych pobytów sanatoryjnych .
monikamm6
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 04 paź 2020 18:00
Oddział NFZ: Śląski

Re: Mieszko Kamień Pomorski

Post autor: monikamm6 »

Abstynent666 pisze: 28 kwie 2021 18:01
monikamm6 pisze: 25 kwie 2021 21:56 Nie było żadnego remontu!!! Pod tym linkiem znajdziesz zdjęcie mojego pokoju. Miałam 1 ze względu na dużą ilość chorób przewlekłych w tym cukrzycę i obecna pandemię lekarka wystawiła mi stosowne zaświadczenie. Co z tego jak problemem była łazienka w której grupowali się wszyscy. Według mnie póki pandemia nie zostanie opanowana a ludzie nie będą wyszczepieni to sanatorium nie powinno działać!!! Zwłaszcza że każdy chodzi gdzie chce i przynosi co chce. Jeśli miałabys Aniu jakieś dodatkowe pytania pisz na priv
Monika.[email].pl



Pozdrawiam
Ja uwazam ze tacy ludzie co panicznie boja sie wirusa nie powinni jezdzic do sanatorium ,a sanatoria powinny dzialac ,szczepienie nie jest narazie obowiazkowe i oby tak pozostalo
Obyś Ty nigdy nie potrzebował rehabilitacji. Ja jestem po poważnej operacji kręgosłupa i jeśli nie będę się rehabilitowała to grozi mi kalacetwo. Ponadto rehabilitacja największy sens ma do roku po operacji a ja miałam operację w październiku! Więc mam wybór pomiędzy kalectwem a ryzykiem zakażenia. Co nie znaczy że NFZ ma mnie wystawiać i świadomie narażać na takie ekscesy. Podtrzymuje swoją opinię że to konkretne sanatorium nie powinno działać w warunkach pandemii!! Rząd zamknął hotele gdzie reżim jest i był przestrzegany a ryzyko zakażenia jest porównywalne z mieszkaniem w bloku a otworzył Mieszko gdzie reżim sanitarny ma się nijak do panujących tam warunków socjalnych!!! W dodatku wysyła tam ludzi chorych!!!
ODPOWIEDZ