Ciechocinek ,, Gracja ,,

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Witam ! Wczoraj wróciłam z sanatorium ,, Gracja ,, w Ciechocinku i chciałam podzielić się wrażeniami i informacjami z ,, pierwszej ręki ,, o tym obiekcie. Zdaję sobie sprawę z tego, że ile osób, tyle opini i odczuć, ale ja napiszę o swoich. Pobyt uważam za bardzo udany. Gdy przyjechałam na miejsce- ok. 6 rano, od razu zostałam zakwaterowana- sa tam dwójki, ponoc i trójki, ale chyba nieliczne. Na pokój z balkonem mozna liczyc tylko przyjeżdżając wcześniej, ponieważ pokoje po drugiej stronie korytarza są bez balkonów- jeden ogólny na końcu korytarza. Wiem, że niektórzy przyjechali dzień wcześniej i juz zostawali w tych pokojach, nocleg 50 zł. Około 9 rano juz byłam zbadana przez lekarza i miałam przydział na posiłki. Jako pierwsza tura jadałam o 7.30, 12.15 i 17.30. Druga tura o 8.30. 13.15 i 18.30. Zabiegi kończyłam zawsze ok. 12. Kuracjusze z ZUS mieli także po południu, ale chyba do 15, nie dłużej. Jeśli chodzi o zabiegi, to odbywaja sie one na miejscu, ja miałam inhalacje, kapiel solankową, perełkową, kąpiel ozonowa sucha i gimnastyka na przyrządach. Jeśli chodzi o posiłki, były one- przynajmniej dla mnie- smaczne i wystarczające, chociaz niektórzy narzekali, że mało, że niedobre, ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń. Nastawiłam sie przeciez, że nie jadę do do obiektu 5***** A poza tym ze mna przy stoliku siedziała pani, która przyjechała prywatnie i tez nie narzekała :) Mieszkałam na 4 piętrze, pokój czysty- co drugi dzień sprzątany- wygodne tapczaniki, stolik, 2 krzesła, 2 taborety, 2 szafki nocne, lampki przy łóżkach, szafa niezbyt duża, więc część odzienia leżakowała w walichach. Wieszaków po 5 totez radzę wziąć swoje. Załapałam sie na pokój z balkonem będąc tak wcześnie rno, toteż byłam z tego powodu szczęśliwa, bo nie trzeba był biegac z praniem na ogolnodostepny balkon, sznurki są, radzę wziąc klamerki. Ręczniki mozna wymieniać do woli, nie ma z tym żadnych problemów. Łazienki- we wszystkich pokojach- wiadomo, niewielkie, ale wystarczające, są miski do prania, więc nie trzeba tachac swoich. Z reką na sercu piszę, że cały peronel .. Gracji ,, jest miły i pomocny- od pań i panów sprzatających, poprzez pracowników kuchni, pielęgniarki, rehabilitantów, pan doktor to zagadkowa postać, ale ponoć oj juz tak ma, ja trafiłam niego i tyle- myslę,ze z racji stazu jest juz troche znudzony kolejnymi turnusami :) A czas wolny? Z racji pięknej pogody- chyba tylko z 2 dni były deszczowe- chodzilismy wszędzie, gdzie warto pójść. Piękne parki, fontanny, tęznie, wycieczki, tańce- wzyciu się nie wytańczyłam i chyba nie wytańczę, ile w Ciechocinku- grają w bardzo wielu miejscach, często juz od 15 do 18 i potem znowu od 19 do 22- 23. Kto lubi tańczyć, to będzie miał problem- gdzie pójść? Polecam ,, Wrzos,,- w upale wieczory dansingi na patio w tym sanatorium były super, ale też w ,, Zdrojowej ,, 22 Szpitalu Wojskowym, ,, Teatralnej ,, , ,, Uroczej ,, itd. Drzwi wejściowe w ,, Gracji ,, zamykane są o 23, a że jest ona położona praktycznie w pobliżu wszystkiego, to nie problem dotrzeć na czas. Wiem, że jesli ktos chciał pobyć dłużej na ,, mieście,, to należało tylko gdzies to zgłosic, ale nie wiem, gdzie, bo nie korzystałam. Kawirenka znajduje sie na I piętrze, mozna tam kupic to i owo, jest takze dosc dobrze zaopatrzona biblioteka, duzy telewizor, jest bilard, osobna sala telewizyjna, salon fryzjerski. Wieczorek zapoznawczy zrobili nam gdzieś w ... polowie turnusu, w sąsiednim obiekcie ,, Willa York ,, ale my juz się wcześniej poznaliśmy i zintegrowalismy :) Do tego celu słuzą między innymi balkony- pozdrawiam balkony 422, 420, 419, 418. 416, mój to 421. Cóż jeszcze? Jeśli ktos ma pytania, chętnie odpowiem. Zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy będą narzekać na zabiegi, na jedzenie, na pokoje, wogóle na Ciechocinek. Ale ja jestem bardzo zadowolona, szczegolnie, że mieszkała ze mna wyjątkowa osoba- pozdrawiam Cie Basiu serdecznie i brak mi Twojego super- odlotowego śmiechu.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Atina »

Celinko 52 ...opisałaś bardzo rzetelnie Ciechocinek tylko lub aż Ciechocinek :) :roll: :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Atinko, tak, jak wspomniałam- to jest mój punkt widzenia, czekam, być może ktoś napisze o nim z innej perespektywy. Tylko, , że ja starałam sie widzieć plusy tego pobytu, no, gdybym sie bardzo, bardzo postarała, to i ponarzekać bym mogła, tylko po co ? Super towarzystwo, wspaniała pogoda, odpoczynek, rehabilitacja, czy to nie wystarczy do szczęścia w sanatorium ? Mi i oszem :kwiat:
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: VVENUS »

Celinka52 pisze:Atinko, tak, jak wspomniałam- to jest mój punkt widzenia, czekam, być może ktoś napisze o nim z innej perespektywy. Tylko, , że ja starałam sie widzieć plusy tego pobytu, no, gdybym sie bardzo, bardzo postarała, to i ponarzekać bym mogła, tylko po co ? Super towarzystwo, wspaniała pogoda, odpoczynek, rehabilitacja, czy to nie wystarczy do szczęścia w sanatorium ? Mi i oszem :kwiat:
Mam podobny punkt widzenia Celinko :D czytelnie opisałaś i do tego pozytywnie... A miało być tak,że Celinka wraca ja się pakuję- to wkrótce to zrobię.I mam nadzieję ,że swój pobyt opiszę równie pozytywnie..
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

VVenus, mam nadzieje,że opiszesz swój pobyt tak pozytywnie, jak ja- pisałam szczerze, to, co myslałam i o to chyba chodzi. Jeśli ktos ma inny punkt widzenia na pobyt w Ciechocinku, w ,, Gracji ,, to trudno, ja odpoczywałam i bawiłam sie świetnie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Felice »

Jestem w szoku,bo myślałam,ze tylko ja jestem jakaś nienormalna i dobrze bawię się w Ciechocinku ;)
Celinko,pozytywni,dobrzy ludzie będą zawszy dobrze się czuli,a nie zadzierali nosa robiąc z siebie elitę...tylko czego elitę.Krytykantów?Złośliwców?Malkontentów? Swoje miejsca ulubione na ziemi już mam,a te przypadkowe są mniej ważne i trzeba z nich brać co najlepsze.Jedni wolą spacery po parku,muzyczkę w restauracyjkach...inni biesiadowanie z żarciem i piciem.Każdemu według potrzeb,ale po co naigrywać się z tych drugich?
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: jawa 53 »

Celinko piękny opis Ciechocinka, ja dwa lata temu opisywałem go podobnie.
Wbrew opiniom że jest to uzdrowisko dla ludzi z " balkonikami "
Oferta kulturalna i rozrywkowa jest tu dla każdej grupy wiekowej.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: margot »

Szanując osoby ciekawskie zaspakajając ich ciekawość informuję iż miałam przyjemność pobyć sobie w Nowym Domu Zdrojowym :D pokój jednoosobowy :D
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

jawa 53 pisze:Celinko piękny opis Ciechocinka, ja dwa lata temu opisywałem go podobnie.
Wbrew opiniom że jest to uzdrowisko dla ludzi z " balkonikami "
Oferta kulturalna i rozrywkowa jest tu dla każdej grupy wiekowej.
Zapomniałam dodać w swoim opisie, że nie tylko oferta rozrywkowa, ale i kulturalna jest w Ciechocinku bardzo ciekawa i urozmaicona. Władze miasta dbaja o kuracjuszy i turystów- wszak to z nich ,, żyją.. Toteż nie brakowało także roznego rodzaju imprez - wystepy, przeglady, pokazy, imprezy sportowe itp. odbywały sie w różnych miejcach- parkach, placach, amfiteatrze, domu kultury. Od muzyki cygańskiej po muzyke poważną i operową. Każdy mógł znależć coś dla siebie. To było cos dla ducha, natomiast nie wiem, co dla podniebienia, więc nie ,, dojadałam ,, skusiłam sie tylko 2 razy na ciacho w ,,Wiedeńskiej ,, ale potem to zgubilam w ,, Zdrojowej ,, :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Atina »

W Wiedeńskiej pyszne ciasta :roll: to fakt można zgrzeszyć...a potem Zdrojowa po sąsiedzku i szybko można grzeszyć dalej :lol: :) :lol:
Ciechocinek i dla ciała i dla ducha jest łaskawy.
ODPOWIEDZ