Ciechocinek ,, Gracja ,,

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

O tak, jest łaskawy dla wszystkich- od 30- letnich ZUS- owców po 80- letnie żwawe damy i mlodzieńce. Każdy znalazł coś dla siebie. Postanowiłam napisac ksiażke o ewenemencie Ciechocinka, zobaczymy, czy mi sie uda. Porobiłam mase notatek, coby nie zapomniec pewnych faktów, wyglądów, czy też sformułowań. Ula ! Na Pewno znajdzie się tamTwoje słowa ,, Niech pan przyjeżdża szybko, jestem taka chooooora ,, :lol:
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Ja, dywan kwiatowy i sławetna Stodoła w tle. Z pobytu zostały wspomnienia i fotki :)

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

W Ciechocinku przy "Grzybie" było również egzotycznie.

[ obrazek zewnętrzny ]
Limoni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 21 mar 2014 10:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,, Nie polecam

Post autor: Limoni »

Nie wszystko takie wesołe w tej Gracji. Kilka pokoi " zaatakowały karaluchy i pluskwy, jedną z Pań zabrało pogotowie- tak była pogryziona. Zaatakowane pokoje zaklejono taśmą a materace i inne rzeczy wyrzucano przez okna z tych pokoi. w Ośrodku śmierdzi ciągle jakimś płynem do dezynsekcji. Jedzenie w Gracji jest okropne, codziennie na śniadanie aż 2 plasterki pomidora i coś szynkopodobnego. Obiad - pozostawia wiele do życzenia, a kolacja podobna do śniadania. Bywałam w innych sanatoriach wiec mam porównanie, jak się chce to można lepiej. Pokoje na 4 piętrze i na 2 wyremontowane, już bez tych okropnych wykładzin, starych mebli i boazerii. Sprzątane sa często, wymiana ręczników na życzenie. Panie z obsługi miłe. Zabiegi , takie sobie, ale jak dla mnie to wystarcza, chociaż masaż jest tylko za opłatą. Nie można się przyczepić do sali ćwiczeń, jest duża, wiele nowych dobrych sprzętów, basen solankowy tez fajna sprawa. Sam Ciechocinek piękny ale średnia wieku to 60/70 lat. Ja tu na pewno nie wrócę, no może za kilkanaście lat.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Dziwna sprawa z tymi karaluchami, ale ja mieszkałam na 4 pietrze, gdzie są pokoje wyremontowane, materace nowiutkie i tapczaniki takze. Żadnych boazerii, tylko czyste, wymalowane ściany. Nie wiedziałam, że kogoś, coś pogryzło, nie widziałam tez wyrzucanych przez okno sprzętów, po prostu z mojego punktu widzenia pobyt wygladał tak, jak opisałam. może miałam po prostu więcej szczęścia, jesli chodzi o warunki lokalowe. Nie zmienie zdania, jeśli chodzi o posiłki- były urozmaicone i wystarczające. Fakt, że czasem było za mało warzyw, ale wowczas- spojrzawszy wcześniej na jadłospis- przynosiłam swoje pomidory czy ogórki i po kłopocie . Nie był to jedzenie ekstra lux, ale do przyjęcia i.... przeżyłam i utrzymałam linię, nie dojadając na mieście :kwiat:
Limoni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 21 mar 2014 10:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Limoni »

Nie wszystkie pokoje są wyremontowane, dziwnym trafem ten "zaatakowany " przez te "zwierzątka" jest właśnie remontowany . ( 3 piętro).
Awatar użytkownika
AJTANA
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 19 paź 2016 17:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: AJTANA »

A zimą jest co oglądać w Ciechocinku?
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

AJTANA pisze:A zimą jest co oglądać w Ciechocinku?
Jest, jest- są miejskie wycieczki z przewodnikiem i pokazuje on, co warte obejrzenia, sa tęznie, jaskinia solna, kino, teatr, gościnne wystepy róznych artystów, wycieczki do T :kwiat: orunia, sanktuariów i inne, nie wspomnę, że kto lubi tańczyć, to ma wieczorem klopot- gdzie iść- bo gdzie sie nie obrócisz- tam grają.
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

Witam.
Wybieram się pierwszy raz do sanatorium, właśnie do Gracji w lutym. Co powinnam wiedzieć, żeby nie zdziwić się? ;)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Evka pisze:Witam.
Wybieram się pierwszy raz do sanatorium, właśnie do Gracji w lutym. Co powinnam wiedzieć, żeby nie zdziwić się? ;)
Ewo ! Powinnś wiedzieć, że jesli trafisz na fajną współlokatorkę i taką sama ekipę, to będzie ok, reszta do to pestka- sanatorium- jak to sanatorium- jedzenie, warunki bytowe, zabiegi ( na miejscu) - jak dla mnie ok. Oczywiście słyszałam i czytałam niepochlebne opinie, ale to juz zalezy od oczekiwań. Nie liczyłam na superwarunki od NFZ, dlatego też wróciłam zadowolona. Pozdrawiam i zyczę wspaniałego wypoczynku. :kwiat:
ODPOWIEDZ