Ciechocinek ,, Gracja ,,

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dana-
Posty: 2
Na forum od: 22 sty 2017 11:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Dana- »

:D
Evka pisze:Witam.
Wybieram się pierwszy raz do sanatorium, właśnie do Gracji w lutym. Co powinnam wiedzieć, żeby nie zdziwić się? ;)
Witaj Evko, byłam w Gracji w grudniu 2016 z NFZ. Z pobytu jestem zadowolona jedynie pora roku trochę przeszkadzała. Przed 16-tą robiło się już ciemno. Budynek po remoncie. Mieszkałam w pokoju 2-osobowym z balkonem na 2 piętrze. Pokój nie za duży ale czyściutki. Po drugiej stronie korytarza są pokoje bez balkonów i są mniejsze. Codziennie przychodziła pani sprzątać lecz my umówiłyśmy się na sprzątanie co drugi dzień. W pokoju są 2 tapczaniki, 2 krzesła, 2szafki tzw nocne, stolik,2 szklanki i 2 talerzyki. W przedpokoju we wnęce szafa duża(półki do sufitu) bez drzwi na 2 osoby. Łazienka z wc, prysznicem i po 2 ręczniki na osobę.Nigdzie nie widziałam insektów. Telewizor jest w pokoju lecz kartę trzeba wykupić na recepcjii. Oprócz tego na 2gim piętrze jest ogólna salka telewizyjna. W holu stoi stół do ping ponga. Na moim turnusie była grupka graczy.
Obsługa: pielęgniarki, rehabilitanci,recepcjonistki i kelnerki bardzo mili i uprzejmi. Jedzenie smaczne i w wystarczającej ilości dla mnie i koleżanek od stolika. Kilka razy dostałyśmy nawet dokładkę. Bardzo dobre surówki i w dużej ilości. Miałam dietę lekkostrawną. Ubyło mi 3 kg bez głodzenia się. Zabiegi są na miejscu. W pokojach oraz w całym budynku jest bardzo ciepło. Cały czas zakładałam bluzki z krótkim rękawem.
Życie kulturalne i rozrywkowe:W każdą sobotę i niedzielę były jakieś wycieczki wyjazdowe głównie Toruń i Licheń, w tygodniu piesze wycieczki z przewodnikiem po Ciechocinku- warzelnia soli, cerkiewka(obok sanatorium)itp. Na 2-gim piętrze jest kawiarnia niestety czynna w godz.10- 16 akurat jak czas zajęty jest zabiegami. W kawiarni znajduje się biblioteka a także o godz 19 odbywały się często koncerty za opłatą"do kapelusza". Jeśli komuś to nie wystarcza może korzystać z biblioteki miejskiej oraz imprez w innych sanatoriach, w domu kultury lub w teatrze w mieście(dojście ok.10-15min).
W holu koło recepcji jest komputer do ogólnego darmowego użytku, także w domu kultury można nieodpłatnie korzystać z komputerów. Jeśli ktoś ma laptopa może podłączyć się do sieci w pokoju(hasło podają w recepcji).
Z tzw. "fajfów"(tańce) można korzystać do woli w sąsiednich sanatoriach(Wrzos, Wojskowe najbliżej) lub licznych lokalach. Gracja, jak już ktoś napisał, organizuje tylko wieczorek zapoznawczy w "Yorku"(bardzo blisko).
-Minusy: godziny otwarcia kawiarni(10- 16), brak lodówki chociaż jednej do użytku kuracjuszy zwłaszcza latem.

Podsumowując: w Gracji nie jest tak strasznie jak niektórzy piszą. Widocznie wymagania mają z półki 5-cio gwiazdkowej. Ja też naczytałam się tutaj wielu negatywnych opinii a zostałam mile zaskoczona pobytem. Malkontenci powinni siedzieć w domu w swoich "apartamentach" lub jeździć prywatnie. "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził."
Życzę miłego pobytu i podreperowania zdrowia bo przecież po to się jeździ do sanatorium. Mnie jak do tej pory zabiegi pomogły.
Dana- :) :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Dana- pisze::D
Evka pisze:Witam.
Wybieram się pierwszy raz do sanatorium, właśnie do Gracji w lutym. Co powinnam wiedzieć, żeby nie zdziwić się? ;)
Witaj Evko, byłam w Gracji w grudniu 2016 z NFZ. Z pobytu jestem zadowolona jedynie pora roku trochę przeszkadzała. Przed 16-tą robiło się już ciemno. Budynek po remoncie. Mieszkałam w pokoju 2-osobowym z balkonem na 2 piętrze. Pokój nie za duży ale czyściutki. Po drugiej stronie korytarza są pokoje bez balkonów i są mniejsze. Codziennie przychodziła pani sprzątać lecz my umówiłyśmy się na sprzątanie co drugi dzień. W pokoju są 2 tapczaniki, 2 krzesła, 2szafki tzw nocne, stolik,2 szklanki i 2 talerzyki. W przedpokoju we wnęce szafa duża(półki do sufitu) bez drzwi na 2 osoby. Łazienka z wc, prysznicem i po 2 ręczniki na osobę.Nigdzie nie widziałam insektów. Telewizor jest w pokoju lecz kartę trzeba wykupić na recepcjii. Oprócz tego na 2gim piętrze jest ogólna salka telewizyjna. W holu stoi stół do ping ponga. Na moim turnusie była grupka graczy.
Obsługa: pielęgniarki, rehabilitanci,recepcjonistki i kelnerki bardzo mili i uprzejmi. Jedzenie smaczne i w wystarczającej ilości dla mnie i koleżanek od stolika. Kilka razy dostałyśmy nawet dokładkę. Bardzo dobre surówki i w dużej ilości. Miałam dietę lekkostrawną. Ubyło mi 3 kg bez głodzenia się. Zabiegi są na miejscu. W pokojach oraz w całym budynku jest bardzo ciepło. Cały czas zakładałam bluzki z krótkim rękawem.
Życie kulturalne i rozrywkowe:W każdą sobotę i niedzielę były jakieś wycieczki wyjazdowe głównie Toruń i Licheń, w tygodniu piesze wycieczki z przewodnikiem po Ciechocinku- warzelnia soli, cerkiewka(obok sanatorium)itp. Na 2-gim piętrze jest kawiarnia niestety czynna w godz.10- 16 akurat jak czas zajęty jest zabiegami. W kawiarni znajduje się biblioteka a także o godz 19 odbywały się często koncerty za opłatą"do kapelusza". Jeśli komuś to nie wystarcza może korzystać z biblioteki miejskiej oraz imprez w innych sanatoriach, w domu kultury lub w teatrze w mieście(dojście ok.10-15min).
W holu koło recepcji jest komputer do ogólnego darmowego użytku, także w domu kultury można nieodpłatnie korzystać z komputerów. Jeśli ktoś ma laptopa może podłączyć się do sieci w pokoju(hasło podają w recepcji).
Z tzw. "fajfów"(tańce) można korzystać do woli w sąsiednich sanatoriach(Wrzos, Wojskowe najbliżej) lub licznych lokalach. Gracja, jak już ktoś napisał, organizuje tylko wieczorek zapoznawczy w "Yorku"(bardzo blisko).
-Minusy: godziny otwarcia kawiarni(10- 16), brak lodówki chociaż jednej do użytku kuracjuszy zwłaszcza latem.

Podsumowując: w Gracji nie jest tak strasznie jak niektórzy piszą. Widocznie wymagania mają z półki 5-cio gwiazdkowej. Ja też naczytałam się tutaj wielu negatywnych opinii a zostałam mile zaskoczona pobytem. Malkontenci powinni siedzieć w domu w swoich "apartamentach" lub jeździć prywatnie. "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził."
Życzę miłego pobytu i podreperowania zdrowia bo przecież po to się jeździ do sanatorium. Mnie jak do tej pory zabiegi pomogły.
Dana- :) :)
Witaj Dana ! Podobne odczucia co do ,, Gracji,, i ja miałam po pobycie w lecie 2016r. Miałam więcej szcześcia, bo w lecie mozna dodatkowo podziwiac dywany kwiatowe, spacerowac wokoł tężni, nad Wisłą itp. Czyli- nie taka ,, Gracja ,, straszna, jk niektórzy ja malują. Chyba, że ktos ma więlkie, komercyjne oczekiwania. Pozdrawiam. :kwiat:
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

Dziękuję bardzo :) Mam wiele obaw, ale może będzie ok.
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

I jeszcze jedno pytanie: Jak dostać pokój jednoosobowy? Może ktos coś wie? Tzn na jakich zasadach. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Celinka52 »

Evka pisze:I jeszcze jedno pytanie: Jak dostać pokój jednoosobowy? Może ktos coś wie? Tzn na jakich zasadach. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Nie jestem pewna, ale w ,, Gracji,, chyba nie ma jedynek, może tylko dla komercyjnych- bo sa i tacy w tym obiekcie, ale zadzwoń i popytaj.
Dana-
Posty: 2
Na forum od: 22 sty 2017 11:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Dana- »

Evka pisze:I jeszcze jedno pytanie: Jak dostać pokój jednoosobowy? Może ktos coś wie? Tzn na jakich zasadach. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Pokój jednoosobowy to "marzenie ściętej głowy" .Zasady przydzielenia pokoju 1-osobowego w Gracji to: osoba z astmą używająca butli tlenowej lub osoba z proteza kończyny dolnej taką informację otrzymałam w recepcji. Recepcjonistki kierują chętnych na jedynkę do siostry przełożonej. Siostra przełożona w miły sposób rozkłada ręce, że nie ma wolnych pokoi. Nie mając butli ani protezy można coś wymyślać ,że byłoby się uciążliwym dla współlokatora np. przez straszne chrapanie albo ataki kaszlu , duszności i konieczność wstawania i otwierania okna w nocy. Reakcje alergiczne układu oddechowego(też kaszel i duszności) na kosmetyki współlokatorki(kosmetyki w sprayu), zapachy itp. Może Ci się uda. Ponieważ w Gracji w różnych terminach kończą się i zaczynają poszczególne turnusy(zależy od ilości dni)przełożona gra na zwłokę i każe czekać kilka dni do następnego turnusu aż delikwentowi się znudzi czekanie i pozostanie w tym pokoju który dostał. Tak było ze mną. Może ktoś ma super sposób i się z nami podzieli. Przyda się w innym sanatorium.
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

Dzięki ;) podrawiam i kto wie? Może kiedyś do zobaczenia w sanatorium :)
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

Dziękuję bardzo za prywatną wiadomość Pani Elu. Pozdrawiam
lesiu55
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 sty 2017 21:28

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: lesiu55 »

Witam jestem w gracji od 15 lutego 2017 można śmiało powiedzieć gracja masakra . mieszkam na 4 tym piętrze a na trzecim trwa remont czterech pokoi normalne trzęsienie ziemi młoty i wiertarki udarowe w ruchu w pokojach unosi się pył mało tego nikt nie był łaskaw nas o takiej sytuacji poinformować a co dopiero przeprosić .Na moją interwencie otrzymałem odpowiedz że będzie to trwało do 22 02 do godz 14 00 niestety trwa nadal i na pewno do końca turnusu się nie wyrobią a potem dalej .Z kuracjuszami tu się nikt nie liczy zamiast przeprosin są ogłaszane na stołówce w czasie obiadu wycieczki do Torunia do posiadłości rydzyka z prośbą o zabranie kasy na tace myślę że nic dodać ani ująć .NIE POLECAM ZAMIERZAM SIĘ PAKOWAĆ WYJAZD .
Evka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 21 sty 2017 13:35
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Evka »

Hej,
a ja nie pojechałam, rozchorowałam się. I widzę, że dobrze. Trzymaj się.
ODPOWIEDZ