Ciechocinek ,, Gracja ,,

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Reginis1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 wrz 2019 14:54

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Reginis1 »

Personalny atak na moją osobę, nawet ten zawoalowany uskuteczniony przez Eeewka , a nie merytoryczny, zawsze świadczy o braku argumentów co do faktów. Szacun dla bibi, za otwartość na krytykę i opinię innych, którzy nie podzielają „owczego huuraoptymizmu… Zawsze dziwię się poddańczej skłonności do chwalenia czegoś, co nie zasługuje na pochwałę. Szanujmy się. Jeżeli podatnicy płacą za coś, to wymagajmy maksymalnych starań, a nie ograniczajmy się do akceptacji bylajokości.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: andrzej1955 »

Witam,ja tu nie widzę żadnego ataku na nikogo-po prostu dwie opinie różniące się od siebie bo pisane przez dwie osoby różnie patrzące na turnus,obiekt,personel,wyżywienie i wszystko co jest z nim związane-przynajmniej takie jest moje spojrzenie,Podziękowania należą się za ich napisanie-wnioski wyciągną czytający-a może ktoś po pobycie dorzuci swoją,mam cichą nadzieję że pobyty przyczyniły się do poprawy Zdrowia-którego Wszystkim Dużo Życzę i Pozdrawiam :)
Reginis1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 wrz 2019 14:54

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Reginis1 »

Fakt, o zdrowie tu idzie, ale nie należy zapominać o wkładzie społeczeństwa, które płaci podatki, a pensjonariusze, a przede wszystkim takie ośrodki, nie do końca zdają sobie sprawę ze swojej misji i odpowiedzialności...
forumowicz

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: forumowicz »

Wszystkie ośrodki świadczące usługi rehabilitacyjne mają głównie za cel osiągać dobre wyniki finansowe , tu nie ma żadnych misji ani społecznego dobra - to czysty rachunek ekonomiczny .
Nie ważne czy myślimy postępowo czy z nostalgią czasu minionego, taka jest rzeczywistość czy tego chcemy czy nie :|
Reginis1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 wrz 2019 14:54

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Reginis1 »

To jest punkt widzenia ośrodka i jego biznesu, który mało mnie interersuje. Mnie interersuje na co i za co są wydawane publiczne pieniądze. Jeżeli spełniają określone standardy, to ok, a jak nie, to wypadają z sytemu lub poprawiają standard. Dlatego zastanawiałem się nad napisaniem do NFZ w tym temacie. Stwierdziłem, że publiczne uwagi też mogą być wystarczające, przynajmniej na razie. Może coś dotrze do zarządu tej placówki. Godzenie się na serwowaną bylejakość jest współudziałem w tej bylejakości lub więcej, brakiem szacunku dla samego siebie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek ,, Gracja ,,

Post autor: Felice »

Reginis dzięki a opinię...dodam,że dużą część tego co napisałeś można by podpiąć do wielu ośrodków. Bylejakość wykonywanych usług jest coraz częściej zauważalna.
Bardzo trafnie określiłeś brak elementarnego wprowadzenia w sanatoryjną codzienność i wymaganiu rzeczy oczywistych. Sprawa wind,hałasu na stołówce również nie dotyczy tylko Gracji. Dzięki za trafne spostrzeżenia,może czytający wyciągną jakieś wnioski.
ODPOWIEDZ