Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Robbo, masz 3 możliwości : wysiadając na dworcu pkp po jednej stronie masz pks i różne busiki , a po przeciwnej miejski autobus nr 11 , no i oczywiście dojazd taksówką. Ja korzystałam z miejskiego autobusu .

pozdrawiam :)
robbo44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 25 paź 2016 20:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: robbo44 »

Dzięki wielkie.
Troche godziny póżne bo z pociągu bede ok 10 rano to nie wiem czy nie za późno do rejestracji w sanatorium.
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Tak naprawdę to cały dzień ludzie przyjeżdżają , nie sądzę , że tak późno :)
robbo44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 25 paź 2016 20:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: robbo44 »

To moze dam rade. Ciekawe czy jet możliwe zarezerwowanie jedynki.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Na jedynkę raczej nie licz . najlepiej zadzwoń. Dojazd z dworca masz częściej niż co godzinę, niektóre przystają przed szlabanem. Powodzenia.
anna57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 17 sie 2014 22:38

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: anna57 »

Z Włocławka do Wieńca są trzy rodzaje połączenia autobusowego.
PKS, prywatna linia sprzed dworca PKP o nazwie "Rzadka Wola" , linia MZK 11 z tyłu dworca. Niestety wszystkie linie jeżdżą rzadko!
Najczęściej jeździ ta linia prywatna. Taxi 30-35 zł.
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

jan19557 pisze:Na jedynkę raczej nie licz . najlepiej zadzwoń. Dojazd z dworca masz częściej niż co godzinę, niektóre przystają przed szlabanem. Powodzenia.
dlaczego nie można liczyć na jedynkę? w ogóle nie ma?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Oczywiście , że są tylko relatywnie mało. Zadzwoń to się dowiesz na miejscu. Niektóre sanatoria chcą zaświadczeń od lekarza o schorzeniach które wymagają oddzielnego pokoju ale nie wszystkie więc zadzwoń. Czy nie przyjemniej mieszkać z kimś w dwójce? Jest z kim pogadać jak nie ma pogody, tańsza TV i w ogóle raźniej. Powodzenia.
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

no, ja jeszcze nie dojrzałam do mieszkania w dwójce. Chodzi mi o techniczną stronę pobytu (chrapanie, otwieranie/zamykanie okna i in. ). Tak, masz rację jak trafi się na fajna osobę to może być miło, ale gwarancji kwaterowania z sympatryczną osobą nie ma. W przyszłym roku (styczeń -luty) zamierzam się starać o prewencję i jeżeli uda mi się przebrnąć przez orzecznika i dostać prewencję stacjonarna a nie ambulatoryjną to biorę pod uwagę właśnie Wieniec ew. Połczyn. Na razie sonduję temat . Tak, ja wiem z ZUS-u tych jedynek jest mało ale może uda mi się "wbić" w ich kryteria przyznawania tylko muszę je najpierw poznać.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: sztani »

Casandra w każdym sanatorium kryteria mogą być różne od przyznawania kto pierwszy ten lepszy( telefonicznie) do decyzji lekarza komu przyznać .Np. w Dziwnówku w Jantarze decyduje lekarz dzień przed rozpoczęciem turnusu i do końca nie wiesz czy wysyłając zaświadczenie takową jedynkę dostaniesz .Dużo osób ma zaświadczenia lekarskie (często lewe) W Lądku mimo wpisu na karcie orzecznika(które wędruje za mną na turnus) o przydziale jedynki i odpowiednio wcześniejszej możliwości rezerwacji .Na miejscu odsyłano mnie od Annasza do Kajfasza .w końcu jakimś cudem dostałem Tam nie decydowała Recepcja , nie lekarz a Pielęgniarka .
Uważam ,że jedynka powinna być przyznawana naprawdę osobom którym jest potrzebna ( jest ich mało)ze względu na stan zdrowia i predyspozycje do niej . ZUS na turnus ma przeważnie 6 pokoi jednoosobowych Tak podpisywane są umowy ośrodka z ZUS.
ODPOWIEDZ