Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: ka_jak_kazimierz »

W temacie opisu autorstwa Pani o nicku barbara_g1
Cytował nie będę, bo długi, ale wiadomo o który post chodzi.
Pochwał dla takich opisów nigdy za wiele, więc i swój dołączam. Rzeczowy, konkretny, obszerny, na ile się da obiektywny. Pomocny bardzo.
Doskonałe uzupełnienie wiedzy dostępnej na stronie internetowej.
Dziękuję, trochę może na wyrost - ale planujemy z żoną w przyszłym roku komercyjny wypad do ośrodka gdzieś niedaleko Warszawy. To co przeczytałem brzmi bardzo zachęcająco!
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających to forum.
akoyy 7227
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 lis 2016 18:38
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: akoyy 7227 »

Słowa uznania dla barbary-g1 za rzeczową ocenę Wieńca Zdrój. Kilka moich uwag które może będą pomocne.
Według oferty złożonej przez sanatorium do ZUS na lata 2016-2018 w Jutrzence na III piętrze jest 150 łóżek , 10 w pokojach jednoosobowych i 140 w 70 pokojach dwuosobowych, oraz 50 łóżek na IV piętrze, 6 w pokojach jednoosobowych i 44 łóżka w 22 pokojach dwuosobowych. Oprócz tego na obu piętrach jest po jednym pokoju przystosowanym dla osoby niepełnosprawnej.Wielkość pokoju jednoosobowego to 12.3 m, a dwuosobowego 16,0 lub 16.2 m.
Jaka jest możliwość otrzymania jedynki? W porównaniu do innych sanatoriów w kraju - duża.
Nie ma raczej możliwości wcześniejszej rezerwacji. Na stronie internetowej jest zresztą taka informacja.Jaka jest zasada przyznawania jedynek nie wiem. Przypuszczam, że według zasady kto pierwszy ten lepszy.
Przyjęcia zaczynają się gdzieś po godzinie 7.30 po przyjściu nowej zmiany w recepcji. Trzy panie w recepcji przyjmowały jednocześnie z trzech osobnych kolejek. Ja byłem trzeci w swojej kolejce, poprosiłem i otrzymałem jedynkę, ale obok na podobą prośbę usłyszałem, że nie ma żadnych wskazań do otrzymania pokoju jednoosobowego. Tak więc nie wiem jakie są reguły.... może mam ładne oczy.
Dodam jeszcze, że jak zawsze kilka osób przyjechało dzień wcześniej-dodatkowa opłata za nocleg[chyba 50 zł].
Posiłki dla ZUS 7.00-7.40, 12-12.40, 17.30-18.10 dla NFZ i ZUS[psychosomatyczny] 7.40-8.20, 12.40-13.20, 18.10-18-50.
Jestem 15 raz w sanatorium. Według mojej oceny jest to najlepsze sanatorium do rehabilitacji zdrowotnej
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Ela46 »

Basiu dziękuję za Informację,,,,, Ja mam termin od 29.11 do Sanatorium Jutrzenka,, Pozdrawiam
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

suuper!! jadę. W przyszłym roku. Od grudnia zaczynam pracę nad dokumentacją!

Elu46 -powodzenia i przyjemności!
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Cytat z postu akoyy7227
"Jestem 15 raz w sanatorium. Według mojej oceny jest to najlepsze sanatorium do rehabilitacji zdrowotnej"

Wniosek pierwszy - trzeba pomyśleć o wyjeździe w przyszłym roku
Wniosek drugi - skoro to taki fajny ośrodek, może już być problem z terminem letnim :cry:
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Ela46 »

witajcie Wieniec Zdrój to ładny ośrodek,, Pokoje na wypasie,, baza zabiegowa,,Ok
MarzenaS
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 05 lis 2016 16:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: MarzenaS »

Witam Wszystkich:)
Dostałam skierowanie do Wieńca do Jutrzenki i z tego co czytam to powinnam bardzo sie cieszyć:)
Wyjeżdżam 01.02.2017 :) więc jest jeszcze troszkę czasu, ale może ktoś jeszcze jedzie w tym terminie z zusu?
Miło by było :))
Pozdrawiam Cieplutko w ten deszczowy dzień:)
Marzena
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Ja byłem tam z NFZ-u i mieszkałem na 2 piętrze. z wcześniejszą rezerwacją. Dodatkowy nocleg to 90 zł.
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Ela46 »

Witaj MarzenaS » Ja obecnie przebywam na Rehabilitacji z ZUS,, Jest Ok,, pokoje są 1 i 2 osobowe,, Każdy pokój z Balkonem,, Wszystkie zabiegi na miejscu,, W razie jakiś pytań,, pisz ;) Pozdrawiam;)
Monika22b
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 09 gru 2016 23:06
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Monika22b »

witam -może ktoś z Warszawy albo Siedlec jedzie do Jutrzenki na turnus ZUS od 7 stycznia ? :)
ODPOWIEDZ