Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: ciekawska12 »

Drodzy kuracjusze sanatorium "Nad Kryniczanką " powiedzcie proszę jak tam jest z wcześniejszym meldunkiem ? Właśnie wyczytałam na skierowaniu, że od godz. 14tej. :o
grado
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2020 20:18
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: grado »

Ponoć z meldunkiem to prawda. Ja też mam skierowanie na ten sam turnus. Przyłączam się do Twoich pytań i chętnie poczytam. Mam nadzieję, że pogoda i samo miejsce wynagrodzi mi wszelkie niedogodności. Nie liczę na luksusy, bo to przecież NFZ, ale to w końcu to ludzie, a nie budynek tworzą klimat.
grado
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2020 20:18
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: grado »

Sprawdziłam telefonicznie. Przyjmują od rana wg kolejnści lub zgodnie z dokonanymi rezerwacjami. Dobierają kolejnych lokatorów wg klucza wiekowego (co jest miłe).
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: ciekawska12 »

Tak :D już wiem. Ponieważ nikt nie pisał więc zadzwoniłam ale dzięki za reakcję i chęci :kwiat:
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: ciekawska12 »

Witam wszystkich 😀 z pięknej Krynicy 😘😘😘 jestem tu od wczoraj i jak narazie wszystko ok 🤩😃
Gość

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: Gość »

Sanatorium Nad Kryniczanką oceniam o wiele wyżej niż Leśnik Drzewiarz i Watra. 1) wyżywienie o wiele lepsze niż w ww. tj. więcej na talerzu a zupy i chleba nikt tu nie żałuje, bardzo często owoce Panie na stołówce bardzo miłe, stołówka bardzo czysta i nowoczesna. 2) lekarze nie emeryci rozmawiają normalnie i zabiegi uzgadniają z pacjentem, obsługa zabiegów bardzo solidna. 3) bardzo czysto ciepło łazienka oddzielnie od WC, pokoje 2 os osobne pomieszczenia oddzielone ścianą z wnęką wejściowa, sprzątane solidnie, łóżka PRL ale nie dziurawe, pościel i ręczniki czyste, poduszki normalne. Pomimo że znajduje się na uboczu to zaletą jest obok pasaż Krynicki i delikatesy centrum no i przez Park do pijalni i na deptak bliżej niż z Leśnika czy Watry. Parking i telewizja płatne jak wszędzie choć taniej niż w lesniku. Budynek B z zewnątrz wygląda na PRL ale wewnątrz wygląda dużo lepiej.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Miło przeczytać zrównoważoną ocenę Kryniczanki , dziękuję Janusz :)
Gość

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: Gość »

Jadąc do sanatorium Nad Kryniczanką byłem przekonany że tutaj też jest tak samo jak w innych tego typu ośrodach w Krynicy lecz jestem pozytywnie zaskoczony. Brak basenu jest minusem i dotyczy prawie wszystkich sanatoriów tutaj ale nfz i ZUS podpisując umowy nie zwraca chyba na to uwagi. Budynek A funkcjonuje jako hotel 3* więc standard musi być zachowany. W obu budynkach super nowe wykładziny na podłodze nie tak jak w lesniku stare zakurzone brudne, szafy z drzwiami przesuwnymi wieszaki w środku, krzesła i stoły nowe czajniki zelmer, szklanki talerze sztućce. W ten weekend jest wyjątkowo piękna pogoda dla narciarzy no i dla wszystkich turystów których jest bardzo dużo, plusem jest bezpłatna miejska strefa parkowania w weekendy. Dopiero wróciłem z leluchowa gdzie robię zakupy w słowackim sklepie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: Felice »

W styczniu w Krynicy zawsze jest tłum ludzi. Nie wiem jak teraz, ale zawsze było mnóstwo Rosjan, którzy upodobali sobie Krynice na swoje święta. Pierwszy raz od wielu lat nie ma mnie w Krynicy w styczniu.
Fajnie, że Nad Kryniczanką polepsza standard, bo wcześniej za ciekawie nie było. Odległość od centrum Zdroju też dla niektórych nie była obojętna. Mnie to rybka w którą stronę ganiam... muszę swoje kilometry w pobycie wyrabiać. Trochę tylko narzekali bawiący się na wieczorkach, bo najwcześniej musieli wychodzić.
Miłego dalszego pobytu życzę i pozytywnych wrażeń do samego końca pobytu.
Gość

Re: Sanatorium "Nad Kryniczanką " Krynica Zdrój

Post autor: Gość »

Z tego co mi powiedzieli na recepcji to wracać można do 22,20 więc jest czas na powrót a co do odległości od centrum Krynicy to zależy dla kogo które miejsce oznacza centrum, czy pijalnia czy pułaskiego czy prezydent ale faktycznie wracając tutaj po 22 samemu jest trochę dziwnie lepiej wraca się do lwigrodu czy MSW i leśnika. Wracając dzisiaj o 21.30 w domyfce gra muzyka lampy błyskają i jest tak codziennie wieczorem.
ODPOWIEDZ