HOTEL Olecko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Anka1084 »

Re: sanatorium HOTEL Olecko
Postautor: Martuska » 22 sty 2017 20:22

Witajcie. Jestem kuracjuszka w Sanatorium olecko. Jako pierwszy turnus...wlasnie konczymy. Osrodek jest wspanialy, nad samym jeziorem, trasa 250m do osrodka basenu jest pieknie polozona wzdluz jeziora. pokoje czyste, nowe, duzo lepszy standard niz w innych sanatoriach.np. Gołdap. zabiegi prowadzi profesjonalna i wykwalifikowana kadra, niesamowicie uprzejma, kriokomora i sprzety z najwyzszej polki, osrodek basenowy ma nie wiecej niz 5 lat.Lekarze i kadra biurowa nie sa nowicjuszami w prowadzeniu takiego osrodka. to ze zabiegi sa okrojone, to wylacznie sprawa ZUS, co daja to osrodki oferuja, kuchnia byla moim najwiekszym zaskoczeniem, poniewaz jest to ladna restauracja a nie stolowka szpitalna...menu bardzo sie polepszylo w ost tygodniu, na poczatku bylo mocno dziwacznie dietetycznie.zaoferowany przez osrodek kulig w scenerii pieknej zimy(ktora dopisala) inne atrakcje rowniez sa w propozycjach. wieczorki weekendowe w osrodku w full wypas dyskotece. Serdecznie Polecam i chetnie tu wroce
Na górę
Witaj Martuśka ,dziekuje za fajny opis , chyba wszystkim na forum spadł kamień z serca :D bo jak sama widzisz do tej pory nikt nie wiedział, jak to wszystko prosperuje . Jak możesz napisz jakie sa zabiegi ,atrakcje i czy były tez organizowane wycieczki
Dominika 900
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 31 gru 2016 14:39

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Dominika 900 »

Nareszcie jest opis
Martuska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 22 sty 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Martuska »

Tak oferowano wycieczki...ja sama chcialam uczestniczyc w tej do Wilna, niestety nie bylo wielu chetnych, mysle ,ze ktokolwiek wybiera sie tu w okresie cieplejszych miesiecy bedzie przeszczesliwy...wloczylam sie w okolicach jeziora.Jestem pierwszy raz w Olecku, ogolem na suwalszczyznie. wyobrazam sobie jak pieknie musi tu byc latem, kajaki, plaze itd. Nie ma tu rozwinietej infrastruktury, centrum miasteczka kameralne, najlepsza ciastkarnia na swiecie, ogolem fajnie. zabiegi ,tak jak opisane na stronie. nowiutki sprzet, wykwalifikowana ,swojska kadra fizjo,powiem tak :konkret! Osrodek byl hotelem, ale bez obaw jest calkowicie przeksztalcony w sanatoryjny :-)polozony 15 min od centrum na piechote, to male miasteczko, mieszkancy sa przyjazni i pomocni w podpowiadaniu ; co jak gdzie i kiedy :-) Bez obaw, odczulam ,ze osrodek jeszcze rusza, ale na pewno tu wroce jak juz bedzie chodzil na pelnych obrotach. Powiem Wam : OBY NIE ZMIENILO SIE NIC :-)
forumowicz

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Ci za opis - jesteś pierwszą osobą która podzieliła się doświadczeniami :D

no i narobiłaś mi apetytu - poczekam aż się bardziej rozkręci i pewnie też odwiedzę to miejsce, może nawet w tym roku.
A jakie wycieczki były poza Wilnem? i jakie zabiegi miałaś - chodzi mi przede wszystkim o mokre zabiegi.
Co to znaczy, że zabiegi były okrojone?
Z NFZ-tu też przyjmują czy tylko z ZUS?
bo prywatnie to pewnie też można przyjechać, jak wszędzie....
Martuska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 22 sty 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Martuska »

Casandra pisze:no nareszcie relacja na którą wszyscy czekali.
Zabiegi okrojone - to ile ich miałaś w ciągu turnusu?
jakieś wycieczki?
zabiegi mialam 5 dziennie, za to na basenie juz po mozna moczyc sie w jacuzzi . kozystalam rowniez prywatnie (po zabiegach ) w kompleksie basenowym z saun .w sanatorium super masazystka, ma ciekawe imie :Kleopatra, jest swietna!nie jakies tam klasyczne glaskanie i klepanie...terapeutka prowadzaca zajecia aqua przyklada sie do pracy. serio jestem zdziwiona ,ze niby na koncu swiata a taki rarytas, i to wszystko z ZUS. oczywiscie bol w tym ,ze nie ma TV podobno ma byc , ale fajnie jest wypoczac nad ksiazka, gazeta czy na spacerze, wiec jesli ktos jest mocno medialny to laptop koniecznie trzeba zabrac.fajni ludzie w moim turnusie od 60tki do 20tki...nie bylo typowej geriatrii ;-)
nie chcialo mi sie juz dopytywac o wycieczki, bardziej koncentrowalam sie na odleceniu od mego wyscigu szczurow z pracy(jestem z Warszawy) tutaj odpoczelam, jesli prywatnie, tego nie wiem, mysle ze odp na tel pomoze. jak juz to w okresie letnim, maja tu tzw Wiewiórcza ścieżke wokol jeziora. miejscowi mowili,ze miasto tetni zyciem od maja do wrzesnia, pozniej usycha, dla mnie takie uspienie pomoglo zregenerowac moje nerwy.
Aha...i slyszalam ,ze maja chec sie rozbudowywac jesli sie nadal bedzie dzialo .miejscowka naprawde fajna.
forumowicz

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: forumowicz »

[Martuska"]kozystalam rowniez prywatnie (po zabiegach ) w kompleksie basenowym z saun .
a to dziwne, bo z ZUS-u będąc nie można nic dokupować, przynajmniej oficjalnie.Ale dobrze że była taka możliwość.
była borowina albo fango? wirówki, bicze szkockie? a relaksacje w jakich warunkach - była przystosowana sala?
,ze nie ma TV podobno ma byc
no i dobrze , TV to pożeracz czasu, bez niego ma się więcej czasu dla siebie i innych ludzi. Mnie brak TV nie boli.
w ale fajnie jest wypoczac nad ksiazka, gazeta czy na spacerze
maja jakąś sensowną bibliotekę?
wiec jesli ktos jest mocno medialny to laptop koniecznie trzeba zabrac.fajni ludzie w moim turnusie od 60tki do 20tki...nie bylo typowej geriatrii ;-)
I pewnie młodszych było więcej niż starszych
to norma z ZUS-u, dlatego prewencja jest fajna :D

Aha...i slyszalam ,ze maja chec sie rozbudowywac jesli sie nadal bedzie dzialo .miejscowka naprawde fajna.
super. Czekam aż zrobią porządną stronę www z ofertą.
Martuska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 22 sty 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Martuska »

w samym sanatorium nic nie dokupywalam ,nie bylo takiej opcji, sama sobie poszlam wieczorkiem na kompleks basenowy i tam wykupilam to oddzielna miejska placowka. biblioteka jest w miescie bardzo mile panie bez problemu wypozyczylam co chcialam, maja rowniez dobrze zaopatrzona ksiegarnie tuz obok kina jest punkt informacyjny, ale naprawde przy mroznej pogodzie samo spacerowanie po miasteczku jest mile. czuje sie tu bezpiecznie, tak jak by swiat wielkich aglomeracji byl gdzies tam...wlasnie! dostepny w TV ,ktorego brak :-)
Martuska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 22 sty 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Martuska »

a wiesz, ze jutro rano wspomne pani dyrektor na temat strony internetowej. kobieta jest pelna energii, dostepna i zapewne ma ogrom spraw na starcie. mysle ,ze to dograja, zapytam i dam Wam znac jutro wieczorem .
Martuska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 22 sty 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Martuska »

dodreptalm sobie wczoraj (sobota) do zajazdu nad jeziorem...(trasa w strone Dworu Mazurskiego) gdzie kosztowalam KARTACZY... mega potrawa ! wracam z rodzina w lipcu pewnie poszukamy jakiejs agroturystyki w okolicy , szkoda ,ze nie mozna wykupic sobie tutaj zabiegow ambulatoryjnie to by byla rewelka !
forumowicz

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: forumowicz »

no właśnie strona www, bo ludzie siedzą przed monitorami i znajdują szczątkowe informacje - strona uzdrowisko mazury jest w budowie.
Jakby ją fajnie zrobić to można zachęcić potencjalnych klientów.
No i aktualne zdjęcia koniecznie.
Rozumiem, że ta dyskoteka z dużym parkietem jeszce jest , stołówka, pewnie zmieniona - czy wszyscy jedzą przy długim stole weselnym?

O właśnie - w pokojach na podłodze wykładziny czy panele ?
wiesz, to może głupie pytanie ale dla alergików to ważne.


a pokoje ilu osobowe? Można załapać się na jedynkę?
ODPOWIEDZ