HOTEL Olecko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: HOTEL Olecko

Post autor: +dobek1412 »

Ogólnie było OK. Zabiegi miałem dobrze dobrane, a i kadra fizjoterapeutów według mnie na wysokim poziomie. Atmosfera przemiła. Chyba najbardziej obciążona grupą mięśni były mięśnie ............................................ przepony :lol:
Jak już pisałem, jedzenie w miarę urozmaicone, tyle, że jak to z cateringu, niezbyt gorące. Ilościowo mnie, facetowi o wzroście 180, całkowicie wystarczało. Wykonałem też swoje zamierzenia, zszedłem z 78.5 na 76 kg :D
Inny "mankament" to niezadowalająca ilość telewizorów. Nie dla każdego starczyło. Gdyby ktoś chciał swój zabrać - to wraz z kabelkiem antenowym. Wystarczy 1.5 metrowy.
WI-FI działa, lepiej lub gorzej w zależności od pokoju i odległości od modemu oraz chwilowego obciążenia - norma.
Jeśli macie jakieś pytania to proszę pytać, w miarę swej wiedzy postaram się zaspokajać Waszą ciekawość.
Życzę wszystkim udanych pobytów w Olecku
Pozdrawiam obecnych i przyszłych kuracjuszy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: HOTEL Olecko

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,cieszy fakt że z kuracji masz pozytywne wspomnienie i zapewne przyczyniła się do poprawy samopoczucia i zdrowia, Serdeczne Dzięki za podzielenie się wrażeniami z pobytu ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: HOTEL Olecko

Post autor: dani888 »

Dobku , bardzo Ci dziękuję za relację z pobytu w Olecku , którego zawsze troszkę bałam się :) .
Przytoczyłeś sporo info dla przyszłych kuracjuszy a to przyda się i oby takich osób jak Ty było więcej .
Pozdrawiam serdecznie :serce: ;) .
8484 +
Posty: 2
Na forum od: 26 paź 2021 21:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: HOTEL Olecko

Post autor: 8484 + »

Czy masz ktoś wiedzę na temat jedynek w sanatorium? Chodzi o pokoje, czy jest szansa na taki?
8484 +
Posty: 2
Na forum od: 26 paź 2021 21:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: HOTEL Olecko

Post autor: 8484 + »

+dobek1412 pisze: 16 paź 2021 11:15 Ogólnie było OK. Zabiegi miałem dobrze dobrane, a i kadra fizjoterapeutów według mnie na wysokim poziomie. Atmosfera przemiła. Chyba najbardziej obciążona grupą mięśni były mięśnie ............................................ przepony :lol:
Jak już pisałem, jedzenie w miarę urozmaicone, tyle, że jak to z cateringu, niezbyt gorące. Ilościowo mnie, facetowi o wzroście 180, całkowicie wystarczało. Wykonałem też swoje zamierzenia, zszedłem z 78.5 na 76 kg :D
Inny "mankament" to niezadowalająca ilość telewizorów. Nie dla każdego starczyło. Gdyby ktoś chciał swój zabrać - to wraz z kabelkiem antenowym. Wystarczy 1.5 metrowy.
WI-FI działa, lepiej lub gorzej w zależności od pokoju i odległości od modemu oraz chwilowego obciążenia - norma.
Jeśli macie jakieś pytania to proszę pytać, w miarę swej wiedzy postaram się zaspokajać Waszą ciekawość.
Życzę wszystkim udanych pobytów w Olecku
Pozdrawiam obecnych i przyszłych kuracjuszy.
Kochaniutki, czy wiesz coś na temat jedynek?
Summerka
Posty: 3
Na forum od: 03 maja 2021 14:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Summerka »

Jedynki są tylko dla tych, którym znajomy lekarz orzecznik wpisał w skierowanie.
Na miejscu nie ma szans.

Mnie się nie podobało - ciągłe PRZECIĄGI, wszędzie. To nie warunki dla ludzi chorych.
Ale sporo osób traktuje sanatorium jak darmowy urlop wypoczynkowy, a nie leczenie.

Zabrać: swoją poduszkę (b. dużo ludzi narzekało), swoje środki czystości (panie nie wyrabiają - samemu trzeba umyć umywalkę, czy spłukać prysznic. Zalecam zabranie własnego zmywaka, żeby nie kupować - bo są w wielopakach).

Temperaturowo jest różnie :-) Jak turnus się rozpoczyna to jest gorąco. Ale jak już wszystkich zakwaterują i zobaczą, że nie kontoli - to ogrzewanie (i wentylacja w baraku) zostają wyłączone (tak taniej). Ogrzewanie włączają w ostatnich dniach, żeby rozgrzać budynek przed nowym turnusem.

Lekarze też są rożni. Jeden powiedział znajomej pani "to nie koncert życzeń". Ale "mój" był bardziej ugodowy. Tyle że nie dostałam ani basenu, ani krio, ani masażu. Tylko hydromasaż i fango (borowina). Mają limity. Ponoć. Bo byli tacy, którzy dostali wszystkie te lepsze zabiegi. Pod względem jakości zabiegów, to dziewczyny się starają... ale to kiepski standard. Choćby te wanny do hydro, czy wołający o pomstę do nieba rotorek. Warunki lokalowe też kiepskie. Na relaksację trzeba się b.grubo ubrać...
W pandemii od wirusa chroni cię tylko prześcieradło, bo nikt po tobie nie zdezynfekuje miejsca dla następnej osoby. A prześcieradło kładziesz wszędzie. Dobrze, że przynajmniej ręce można przetrzeć. Maseczki noszą wszyscy, z czego większość na brodzie.

Wyposażenie: w pokoju jest czajnik (stary, ale jest), z szafami różnie - jak się trafi: u mnie była jedna i nie było miejsca na buty, kurtki itp. Na korytarzu jest lodówka (2x na piętro) i odkurzacz. TV płatny - od osoby - nie od pokoju. Kanałów nie za dużo.
Jest też wypożyczalnia rowerów. Podobno trochę kiepskie, ale są.

Olecko ładne. Może nie jest to miasteczko turystyczne, ale jest gdzie się przejść. W wokół jeziora Ścieżka Wiewiórcza - akurat na wieczorny, dziarski spacer. [link]
Można też krótszą trasą - wzdłuż rzeczki: naprawdę malowniczo -> [link]
W niedzielę warto pojechać na wycieczkę (samochodem) do Stańczyków i do Gołdapi (ładne tężnie).

Jakieś sklepy też są :-) Bardzo blisko Biedronka, trochę dalej przy szpitalu apteka, za szpitalem centrum handlowe z Rossmannem i Kauflandem (oraz jakimiś odzieżowymi). Dalej jest mleczarnia ze sklepem firmowym. Ponoć to renomowana mleczarnia - robią m.in. sery i krówki ;-)
Po drugiej stronie ulicy od mleczarni jest Orlen (uwaga - drogo !), a za mleczarnią - zajezdnia autobusowa. Trzeba to podkreślić, bo na pierwszy (i każdy kolejny) rzut oka tego nie widać. Nie widać nawet, żeby tam był przystanek...
Jeśli ktoś chce dojść do Lidla, to miejscowi powiedzą, że to daleko... ale tak na serio to przejście całego Olecka wzdłuż i w poprzek to nie jest jakieś wyzwanie. Mnie brakowało sklepów z owocami - były tylko sieciówki (np. Biedronka), a w warzywniakach w rynku - były jakieś kiepskiej jakości i z małym wyborem.

Niektórzy nie przyjadą własnym samochodem (parking płatny, choć można postawić samochód dalej - przy basenie miejskim, na bezpłatnym) - jest patent na nie dźwiganie bagaży: trzeba wysłać je do siebie paczkomatem :o
Ostatnio zmieniony 27 gru 2021 17:03 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: HOTEL Olecko

Post autor: andrzej1955 »

Olecko po raz kolejny opisane -Podziękowania za opinię i poświęcony czas, Pozdrawiam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Bibi2 »

Summerka , bardzo dobre przedstawienie rzeczywistości - dziękuję :kwiat:
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: HOTEL Olecko

Post autor: ewcia2 »

Witam
Mój listopadowy turnus właśnie się zakończył. Wróciłam - w ogólnym rozrachunku tj. biorąc pod uwagę zabiegi, lokalizację, zakwaterowanie, spędzenie czasu wolnego, towarzystwo - zadowolona a nawet odważę się powiedzieć bardzo zadowolona. Posiłki inna bajka ale dało się przeżyć.
Co do jedynek to z tymi co od jedynek rozmawiałam nie mówili o znajomym orzeczniku tylko dostali takie zakwaterowanie na własną pisemną prośbę skierowaną bezpośrednio do Ośrodka Olecko. Do prośby podobno dołączone zaświadczenie od specjalisty. O więcej szczegółów nikt taktownie nie pytał.
W czasie mojego pobytu było bardzo gorąco ale to w budynku głównym. W sali, gdzie była relaksacja albo ćwiczenia zbiorowe czasem było trochę chłodno ale na zasadzie, że należało zamienić krótki rękaw na długi.
Rehabilitanci młody miły zespół wg mnie bardzo się starali, sprawdzali czy ćwiczenie wykonywane prawidłowo poprawiali jak było coś źle. Z zabiegów dużo prądów ale również zabiegi mokre, kriokomora, fango, basen. Niektórzy o te zabiegi prosili i dostali, niektórzy nie prosili i dostali a niektórzy faktycznie usłyszeli, że to nie koncert życzeń. Na drugiej wizycie lekarze byli już otwarci na sugestie zmian zabiegów. Niektórzy dostali nawet masaż po wizycie kontrolnej.
Pokoje z balkonami i bez, z widokiem na parking i z widokiem na drugie skrzydło budynku i z widokiem troszeczkę na jezioro. Chyba najlepsza lokalizacja to z widokiem na parking - dużo słońca. Pościel raz zmieniana, ręczniki dwa wymieniane dwa razy, papier i torby na śmieci co drugi (co trzeci?) dzień. Śmieci wynosi się samemu do pojemników na korytarzu. Na piętrze dwie lodówki oraz cieszące się duuużym powodzeniem kanapy i stół. Regularne rozgrywki w kości, karty itp. Nie każdy chciał spędzać czas wolny w dużym gronie w pokoju. Nie wszystkie pokoje mają TV.
Codziennie można zejść na dół do kawiarenki na drinka, piwo, wino albo zwyczajnie i wodę. Dwa stoły do bilardu też zawsze miały wielbicieli. Przy kawiarence parkiet do tańczenia, który też cieszył się powodzeniem.
Wiewiórcza Ścieżka wokół jeziora długości 12,5 km - bardzo miły spacer ale o tej porze roku to w sobotę po obiedzie a i tak powrót już w ciemności
(przyda się latarka).
W niedziele warto się dogadać z kimś kto lubi coś zwiedzać i ma auto. Mnie udało się zobaczyć Twierdzę Boyen w Giżcku, tężnie w Gołdapi i mosty w Stańczykach, "suchary" w Wigierskim Parku Narodowym, bulwary i ruiny zamku krzyżackiego w Ełku. No i "testowanie" w różnych miejscach kartaczy, które uwielbiam.
Olecko też bardzo ładne. Wiadomo, latem tętni życiem turystycznym a teraz senne i ciche.
Co do wyżywienia w samym Hotelu Olecko: nie jestem wybredna ale powiem, że ubogie..., monotonne no i lekko ciepłe ale wiadomo, katering.
Poznałam wiele osób, z niektórymi wymieniłam się telefonami z niektórymi rozstawałam się prawie z "łezką w oku".
Ogólnie jestem bardzo zadowolona ale gdybym miała wracać to jednak latem. Nawet i jedzenie bym przebolała.
Pozdrawiam obecnych i przyszłych kuracjuszy i życzę wiele zdrowia.
I jeszcze: podobno dwie osoby miały potwierdzony covid - wyjechały one i ich współspacze.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: HOTEL Olecko

Post autor: GIENIA »

Summerka , Ewcia ... dzięki za opinię :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ