HOTEL Olecko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Felice »

A ja myślę, ze jeszcze mniej.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: HOTEL Olecko

Post autor: p-siak »

Dwa lata temu było około 100, więc dałem z nawiązką na wzrost cen, COVID...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: HOTEL Olecko

Post autor: +dobek1412 »

BarBez pisze: 30 lip 2021 12:02 Witam
Czytam komentarze i opinie i pozwolę dodać swoją. Jestem obecnie na turnusie w tym hotelu (skierowanie z ZUS).
Radość z wakacyjnego terminu była duża ale po kilku dniach coraz mniej mnie cieszy.
Warunki hotelu - takie sobie - od biedy mogą być, choć nie jest to klasa sanatoriów w Ciechocinku, Krynicy, Nałęczowa,....
Wyżywienie - słabe - zawsze prawie zimne, dość małe porcje, herbata lura, chleba ciągle trzeba prosić, śniadania i kolacje monotonne - katering :( .
Zabiegi - ot spoko, nawet po 6 dziennie. Jednak mało jest tych, których ludzie by chcieli (masaże, kriokomora, ...), jeden masażysta na grupę 160 osób. Mało tego zabiegi rozpisane na cały dzień, od 9 do nawet 19. Przerwy godzinne lub dwugodzinne utrudniają korzystanie np z plaży lub wypadu poza miasto Olecko. A i nie ma możliwości dokupienia jakichkolwiek zabiegów
Ogólnie jest nuda (w porównaniu do innych ośrodków sanatoryjnych), brak dodatkowych zajęć umilających czas (wycieczki, koncerty, pokazy, ogniska,...).
Jedynie ludzie z tego turnusu są spoko. Próbują jakoś trzymać się razem. Myślę, że jakoś dotrwamy do końca. :)
Witam.
Wychodzi na to, że za te same pieniądze w różnych sanatoriach bywa różnie. Gdy byłem w 2007 WITALU w Gołdapi codziennie były tańce - z płyty lub na przebitkę z zespołem na żywo (wstęp 5 zł). Było też karaoke - świetna zabawa, zwłaszcza, że archiwum przebojów dostosowane do wieku kuracjuszy. Do tego ognisko z akompaniamentem i śpiewami, pieczonymi kiełbaskami pod piwko oraz oczywiście wycieczki.
W Iwoniczu (2014) podobnie. Tyle, że to był przełom styczeń/luty więc ognisk nie było :) A jak ktoś chciał, mógł sobie poskakać w restauracji z 1860 roku - codziennie. Ale wycieczek moc.
W Ustroniu (2019) codzienne tańce, wycieczki i to z takim obłożeniem, że nie na wszystkie się załapałem.
Myślę, że inaczej wyglądają turnusy w typowych miejscowościach uzdrowiskowych, a inaczej w takich, gdzie jakaś jedna placówka ma kontrakt z ZUS czy NFZ. Bo miejscowości żyjące od dziesiątków lat z kuracjuszy zdążyły dopasować ofertę pod ich kątem.
.
Co czeka w Olecku? Już niebawem się okaże.
jaskul
Posty: 3
Na forum od: 06 wrz 2021 19:12
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: HOTEL Olecko

Post autor: jaskul »

Dzień dobry kuracjusze!
Może teraz ktoś przebywa w sanatorium Odnowa, proszę o ocenę na dzień dzisiejszy. Może ktoś właśnie skończył kurację? Państwa opinie bardzo mi pomogą w podjęciu decyzji, czy warto jechać do Ośrodka w październiku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: HOTEL Olecko

Post autor: +dobek1412 »

Witam wszystkich kuracjuszy z Olecka.
Mam pytanie: jakie jest wyposażenie pokoi? Bo ponoć ten hotel ma *** tyle gwiazdek.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Bibi2 »

Dobek , ja nie byłam to nie wiem ale temat ośrodka w Olecku bardzo dużo jest na forum ,
nawet ten temat "przeleć" trochę postów , z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
:)
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: HOTEL Olecko

Post autor: +dobek1412 »

Dzięki. Czytam co się da o Olecku i ...... i mam mieszane odczucia.
Pozdrawiam.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Duszyczka »

Moja córka wlaśnie wrociła z Odnowy.
Część pokoi jest po lekkim remoncie.
W pokoju jej były 2 łóżka.stolik.2 krzesła.szafa i komoda.czajnik.telewizor (po 30 zł od osoby))naczynia.(szklanki.sztućce.talerze).Łazienka z prysznicem.ręczniki.Lodówki na korytarzu.Ogólnie ok.Brudne ściany ale to jeszcze przed malowaniem.Najgorsze są pokoje w jakimś łączniku niedawno wybudowanych chyba.?Jest tam chłodno i bardzo cienkie ściany.Chrapiący mogą mieć tam przechlapane.
Jedzenie jest z kateringu.Na początku było bardzo słabe i w małych ilościach.Po zorganizowaniu zebrania w tej sprawie znacznie poprawiło się.
Jest problem ze sprzątaniem pokoi.Kto może i zależy mu na czystości to sprząta sobie sam.
Atrakcji oprócz wieczorów na dole w klubie przy muzyce i "napojach"😁oraz chyba? ? bilardzie nie ma żadnych .Nic nie zorganizowano.Za to spacery Wiewiórczym szlakiem są niezapomniane..
Zabiegi ok.Basen miejski.Kriokomora..borowiny są w plastrach pod nazwą Fango.Masaż tylko małej części szczęściarzom.Oczywiście wszystkie pozostałe tradycyjne zabiegi również są ogolnodostępne.Można je zmieniać na wizytach u lekarza.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Bibi2 »

Duszyczko , należą Ci się podziękowania za aktualizację wiedzy o Olecku :kwiat:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Duszyczka »

Przytoczę taką sytuację z jednego z turnusów w Olecku.To stało się już przekazywanie z turnusu na turnus.Pewna pani-kuracjuszka w Olecku tuż przed zakonczeniem turnusu zimowego była zaskoczona informacją.że obok Odnowy jest jezioro.
To jest przykład. jak różnie ludzie podchodzą do pobytu w sanatorium...nie tylko w Olecku.Jedni cenią sobie zabiegi.inni pokoje.jeszcze inni wyżywienie albo rozrywki.Jest też grono ludzi którym najwazniejsza jest lokalizacja albo trunkowanie .
ODPOWIEDZ