Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Irenakkk
Posty: 4
Na forum od: 29 wrz 2021 18:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Irenakkk »

Witam. Byłam w sanatorium Pionier Szczawno Zdrój w dniach 23.08.2021 do 13.09.2021 z NFZ. Chciałam się odnieść do wypowiedzi osób oceniających sanatorium ,oczywiście bardzo źle i nie wiem dlaczego .Pokoje były czyściutkie 2 razy w tygodniu sprzątane. Wyposażone w łóżka i nie naganną pościel, stolik nakryty wykrochmalonym obrusem ,krzesła ,sztućce, czajnik , telewizor , radio, szafki nocne ,lampki i duża szafa. Łazienka wyposażona w prysznic zlew suszarkę do suszenia bielizny kosz , lustro i papier toaletowy i papierowe ręczniki. Lekarz był codziennie na miejscu, pielęgniarki bardzo miłe i uprzejme .W budynku mała czysta stołówka obsługiwana przez 2 panie zawsze uśmiechnięte i widać ,że nie pracowały za karę .Posiłki wystarczające dla każdego, urozmaicone .Dużo surówek i przystawek. Dla głodnych zawsze dodatkowo był chleb , dżem, zupa mleczna. Jeśli chodzi o zabiegi było ich sporo ,a panie rehabilitantki to dopiero prawdziwe pszczółki pracowite i mimo że miały dużo pracy to żadna nie narzekała .A tak przy okazji pozdrawiam pszczółkę P. Kasię rocznik 1984.Uśmiechnięta miła i zwinna ,aż miło było popatrzeć. A samo Szczawno czyste piękne i tak bardzo duuuużo kwiatów. Inne miasta mogły by się uczyć. Nie mogę tylko zrozumieć ludzi którzy narzekają. Jaki mają cel. A może potrzebują hotelu 5 gwiazdkowego to powinni odwiedzić hotel Gołębiowski .Bardzo pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Irenakkk pisze: (...) Nie mogę tylko zrozumieć ludzi którzy narzekają. Jaki mają cel. (...)
Pytasz jaki cel mają ludzie, którzy narzekają? Ostrzegają innych przed pobytem w takim miejscu jak "Pionier".
Jeden czy dwa "przecukrowane" posty nie zmienią rzeczywistości i jej "zaklinanie" w postaci takich wpisów jak
ten powyżej też tego nie zmienią. Też możemy zapytać jaki jest cel Twojego wpisu? Zero pytań przed wyjazdem;
nagle po powrocie olśniło Cię - logujesz się na forum, po czterech minutach wklejasz przekopiowany, przygotowany
wcześniej tekst, w którym same "ochy" i "achy". To, moim zdaniem, po prostu kpina z nas wszystkich tu piszących.
p.s. pobyt w sanatorium trwa tylko 21 dni(!)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,najważniejsze w twoim PIERWSZYM WPISIE w opiniach o sanatorium zaraz po zarejestrowaniu na Forum jest krytyka osób które napisały opinię po swoim pobycie-mieliśmy tu już wiele takich opinii pisanych przez nowo rejestrujących się- prawda jest taka że czas ,kolejne pobyty i opinie osób tam przebywających wszystko zweryfikują i jeżeli są jakieś niedociągnięcia i utrudnienia to żadne laurki i wychwalanie pod niebiosa nic tu nie pomogą a świadczyć będą o jego autorze- uczestnicy turnusów opisują tu wszystkie swoje wrażenia aby następni byli przygotowani co ich tam może czekać a zarządzający tymi obiektami mieli lekturę do odrobienia i nie czuli się całkiem bezkarnie będąc usługodawcami za które płaci kuracjusz przez NFZ czy ZUS i co może za to od nich wymagać-skierowania ruszyły i z niecierpliwością czekamy na następne opinie ,Pozdrawiam z nadzieją że wszystkie opinie kuracjuszy będą coraz bardziej pozytywne :)
forumowicz

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Witam.Zainteresowały mnie Wasze wpisy,może czas odwiedzić Pioniera? mam więc pytanie,czy mogę liczyć tam na szwedzki stół i jacuzzi ? i czy dancingi są codziennie,czy tylko w sobotę? wpisałem ów obiekt w Google,i pisze:tymczasowo zamknięte,czyżby tak duża popularność przerosła możliwości? Pozdrawiam :)
Irenakkk
Posty: 4
Na forum od: 29 wrz 2021 18:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Irenakkk »

A może Ty Dzia-dek nigdy w Szczawnie nie byłeś, tylko tak sobie lubisz ponarzekać. To chyba najwyższa pora tam pojechać. Bo Polak z zasady sobie narzeka. Bardzo pozdrawiam.
Irenakkk
Posty: 4
Na forum od: 29 wrz 2021 18:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Irenakkk »

Do Andrzeja 1955.Dobrze by było ,aby pensjonariusze ,którzy są zadowoleni też pisali ,a nie tylko Ci co są nie zadowoleni. Bo tak z moich obserwacji to wydaję mi się ,że jest mnóstwo ludzi ,którzy są zadowoleni i wcale o tym nie piszą. A szkoda , wtedy ,by można bardziej ocenić. Bardzo pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Felice »

Bo tak z moich obserwacji to wydaję mi się ,że jest mnóstwo ludzi ,którzy są zadowoleni i wcale o tym nie piszą.
Piszą, ale jak mają powody do zadowolenia.
A może Ty Dzia-dek nigdy w Szczawnie nie byłeś, tylko tak sobie lubisz ponarzekać.
Akurat tak się składa, że Dzia_dek jeździ bardzo dużo i zna większość obiektów doskonale.

Niestety staż na forum i obserwacje pozwalają nam wątpić w takie chwalebne wpisy, szczególnie jak jest to pierwszy wpis osoby. Najczęściej produkowane są na potrzeby danego obiektu. Obyśmy wszyscy mylili się i uwierzyli, że Pionier to najwyższa sanatoryjna półka.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Dzięki Felice :kwiat:
Myślę, że szkoda naszego czasu na podtrzymywanie tej nic nie wnoszącej do tematu dyskusji.
Brak zdjęć wnętrz obiektów, brak jakiejkolwiek opinii, a jak już jest to taka jak ta poniżej:
obejrzałam pokój i poczułam się jak czterdzieści lat temu na koloniach letnich. Maleńki pokoik, dwa bardzo stare tapczany,
chwiejąca się, odrapana szafa i stolik w rogu – robiły wrażenie jakby pochodziły z bardzo minionej epoki. Podobnie jak łazienka,
gdzie brodzik był wymurowany i zasłonięty zasłonką w kwiatki…
"nienaganna pościel, wykrochmalony obrus, nawet papier toaletowy w łazience ... wow, no po prostu rewelacja,
posiłki wystarczające, dużo surówek, przystawek ... dla głodnych chleb itd. To pytam skąd ci głodni przy tej obfitości?
Mam wrażenie, że takie jednostkowe "pozytywne" posty przynoszą więcej szkody niż pożytku takim obiektom jak "Pionier".
Irenakkk
Posty: 4
Na forum od: 29 wrz 2021 18:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Irenakkk »

Ja nie bardzo wiem o co chodzi ,czy niektórzy chcą jechać do sanatorium się leczyć ,czy mieć wczasy nie wiadomo z jakiej półki. Są tam również prywatne sanatoria więc i bardziej komfortowo .Rozmawialiśmy o tym ,że ktoś tam napisał ,że jest brudno ,że daleko na zabiegi ,że stołówka też daleko itp. A tak nie jest. Ludzie ogarnijcie się .To jest sanatorium z NFZ i nie oczekujcie luksusów. Ma być czysto ,mają być dobre zabiegi ,bo o to chodzi. Dlatego uważam ,że w Szczawnie-Zdroju jest wszystko ok jak dla mnie .Może zależy od wymagań człowieka. Dziwię się tylko dlaczego sanatorium nie udostępnia na swojej stronie pokoi. To wszystko co chciałam napisać o swoim pobycie. Pozdrawiam wszystkich tych zadowolonych i tych nie zadowolonych .Pewnie jak wszędzie muszą być i tacy i tacy.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: lubelanka64 »

mam pytanie, czy to "super" sanatorium nie jest tymczasowo nieczynne???....tak wyczytałam na stronie internetowej. Na stronie internetowej nie ma aktualnego cennika, galerii zdjęć....nie mają czym się pochwalić i zachęcić potencjalnych kuracjuszy. Parę lat wstecz byłam w Szczawnie w dawnym Kolejowym...porażka a nie sanatorium.
ODPOWIEDZ