crr Horyniec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 569
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: gamlog »

To jeśli możesz to napisz mi o lekarzach na prv
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3802
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Od pewnego czasu jestem częstym bywalcem na Forum, z wielkim zainteresowaniem czytam różne wpisy, choć nie dotyczą bezpośrednio mnie i moich wyjazdów. Udzielam się aktywnie jedynie w dwóch tematach - wybrałem je jako tzw. neutralne, bo troszkę się kiedyś wydurniłem niepotrzebnie i nie pokazuję się tam, gdzie mógłbym znów namieszać. Swój ostatni, w mojej subiektywnej ocenie udany pobyt opisałem jak umiałem i teraz bywam tu - powiedzmy - rozrywkowo.
Ale wybaczcie, wobec tego co pisze tu GIENIA, nie mogę i nie chcę być obojętny. Skoczyła mi tzw gula i muszę coś skrobnąć.
Mam już swoje lata i - jak to się mówi - bliżej niż dalej. Mnie już niedługo nie będzie, a Polska zostanie. I co - wciąż taka? Mówi się, że w służbie zdrowia brak na wszystko, szpitale zamykają oddziały, lekarze i pielęgniarki wyjeżdżają byle dalej, dobry masażysta tylko patrzy jak tu zdobyć trochę doświadczenia i czmychnąć do Niemiec...
A my? Co z nami? Czekamy cierpliwie 3 lata żeby dostać coś takiego?
Zaje się, że dopóki to nie my będziemy decydować gdzie mają pójść za nami nasze składki, tak to będzie niestety. Jakby ta czy inna placówka zorientowała się, że ma 10% obłożenia na nadchodzący rok, szybciutko by się ktoś zreflektował. I nie chodzi o to, czy pokój jest ciasny albo zupa za słona. Chodzi o sprawy podstawowe...!!!
Po pierwsze nie szkodzić - zdaje się, że w Sanatoriach też powinno to obowiązywać.
Mówi się o sukcesie w dziedzinie uszczelniania systemu VAT, tu też na chłopski rozum dałoby się szybciutko temat wyczyścić, i to o wiele łatwiej.
Dawno temu czytałem wpisy osoby, która już nie udziela się na Forum, a twierdziła uparcie, że ten system finansowania Sanatoriów i przydział miejsc jest już przeżytkiem, jest niereformowalny i pora przejść na system wyjazdów prywatnych z jakąś formą refinansowania. Widzę, że chyba miała rację...
Rozpędziłem się i mógłbym tak do północy, bo strasznie mnie to ruszyło. I uważam, że póki co należy wszelkimi możliwymi sposobami walczyć z takimi zjawiskami. Kropla drąży skałę...
Może mój tok myślenia jest trochę prostacki i naiwny, ale chyba każdy przyzna, że coś zmienić trzeba...
Tak na marginesie - jak się czyta opinie o niektórych ośrodkach współpracujących z ZUS-em, to jeszcze "ciekawiej" to wygląda...
GIENIA - przyjmij proszę moje wyrazy współczucia, że Cię coś takiego spotkało.
Banałów w stylu "głowa do góry" czy "będzie lepiej" oszczędzę i Tobie i sobie.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

Kazimierzu , straszennie samokrytyczny jesteś ;) ,
pochwała za wypowiedź :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Nutka »

Żeby chociaż połowa ludzi miała taką samokrytykę,to już byłby wielki sukces ;)
Brawo Kazimierzu :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

ka_jak_kazimierz pisze: 12 paź 2019 19:29
GIENIA - przyjmij proszę moje wyrazy współczucia, że Cię coś takiego spotkało.
Dziękuję :serce:
Awatar użytkownika
ruda-reaktywacja
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 10 sie 2019 11:04

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: ruda-reaktywacja »

GIENIA pisze: 12 paź 2019 19:04
Ma60an pisze: 12 paź 2019 16:36 A nie mówiłem ;) kierunek :arrow: K-g 8-) :idea:
Nie wymadrzaj się ;) :lol:
To za karę, że nie chciałyście jechać ze mną do Kołobrzegu ;) :lol:
Awatar użytkownika
krisss0070
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1026
Na forum od: 03 lut 2013 20:29
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: krisss0070 »

Gieniu :kwiat: wiesz ze na mnie możesz zawsze liczyć :serce: jesteś wielka 💋 ake ja Tobie też dużo zawdzięczam 🌹🤗
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Przykre, że człowiek liczy na dobrą rehabilitację, na poprawę zdrowia i co?.... Słów brak :?
Czekamy po ileś tam tam lat.... i.... :evil:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: zbigniew165 »

Gienia są jeszcze wolne pokoje w Chalkozynie Kołobrzeg początek lutego za 660 zł 8 dni. Jedzie nas już z forum cztery osoby. Możesz dołączyć. Tam zapomnisz o Horyńcu. ;) :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

Ruda , masz rację , ale - co się odwlecze , to nie uciecze ;) :lol:
Zbyszku , po Nowym Roku dzwonię o zwrot , moze się spotkamy w Kołobrzegu . :D Poza tym , ja bym nie jechała na 8 dni , nie opłacałoby mi się , zbyt długa podróż , planuję kiedyś pojechać , ale jesli do Chalkozynu , wykupię 2 pobyty .... ale raczej zdecydowałabym się jednak na Amber ... tam są pobyty 2 tygodniowe ...
Porównując cenowo , wychodzi podobnie .... W Chalkozynie za 16 dni - cena 1 320 .... w Amber za 14 dni - 1 290 ... taka cena jest do 3 kwietnia , jeśli rezerwujemy bezpośrednio w ośrodku , przez pośrednika , cena może być w marcu nieco wyższa ..

Wracając do tematu CRR ....
Zainteresowanym donoszę ;) , ze nie ma wieczornej kontroli pokoi , nie ma wymuszania bycia w swoim pokoju .. istnieje jedna zasada .... ma być w miarę cicho ;) a jeśli zdarzy się komuś rażąco naruszyć regulamin dot. zakazu spożywania alkoholu , ma nie rozrabiać i nie rzucać się w oczy ;)
Kilka osób przesadziło , zostały wydalone dyscyplinarnie .... :?
ODPOWIEDZ