crr Horyniec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14550
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

Horyniec ....

Wioska z jedną główną ulicą i kilkoma bocznymi ... przy głównej sklepy spożywczo - przemysłowe , odzieżowe , ciastkarnia , kawiarnia , bankomat PKO i BS , poczta , kościół ...
( polecam sklep - nie moge podac nazwy- , przy drogowskazie na Radruż.. )
Jest tam spory park z alejkami , ławeczkami , także zadaszonymi , mini fontanna , mini plac zabaw dla dzieci , mini labirynt otoczonymi roślinkami zapachowymi , pośrodku rzeczka , kawiarnia Sanacja czynna codziennie , a wieczorem także tańce w czwartki i soboty .. wstęp 10 zł ...
Park jest w odległości ok 700 m od osrodka , tzw. Centrum ok 1000 m , najbliższy sklep ok 650 m , w tym samym budynku , na piętrze kawiarnia Sawa , czynna codziennie wieczorem oprócz pon , wstęp 5 zł , w soboty 10zł ....
W obu kawiarniach muzyka na żywo , sama muzyka - rzecz gustu ;)
Horyniec to bardzo czysta wioska , bardzo dużo kwiatów , zieleni ...
Atrakcje .... kościólki , cerkiewki , źródełka , brudny , śmierdzący zalew otoczony ławeczkami .... i mnóstwo kleszczy wokół ...
I ta wszechogarniająca cisza ... w porze posiłku kuracjuszy życie zamiera ...
Gdy czasami obudziłam się nocą , marzyłam , aby chociaż komar lub mucha przeleciała , ta cisza była dla mnie paralizujaca :?


...........
Ocena mojego pobytu .. postaram się jak najkrócej ... ;)

Pierwszy rzut oka po opuszczeniu autobusu na otoczenie i :shock: , co ja tutaj robię :?: ;) nie było nawet kogo o drogę zapytać , winda w tunelu była zepsuta , taszczenie walizy po schodach :?

Lekarz wydawało się sympatyczny , porozmawialiśmy tak luźno , sugerowałam Mu jakiego zabiegu bym nie chciała , o co bym prosiła , min siarka , masaż , inhalacje ... i inne wg Jego uznania ...słuchał i pisał sobie ... wróciłam zadowlona do pokoju , a tam juz była moja współspaczka .. na dzień dobry oznajmiła mi , że nie toleruje nałogów , naruszania zasad ciszy nocnej i że oczekuje od współspaczki towarzystwa , wspólnego oglądania tv wieczorem , modlitwy .... to już drugi :shock:
Odpowiedziałam grzecznie , że nałogów nie mam , a co do organizacji mojego czasu wolnego mam zupełnie inne plany i poglądy ... ;) dodam , że okna otwarte były tylko wtedy gdy nie było jej w pokoju :(


Po kilkunastu minutach odbiór karty zabiegowej w Planowaniu i kolejny :shock:
Moje zabiegi..
Ćwiczenia na materacu ...prawie codziennie
Ćwiczenia na przyrządach (siłownia) .. codziennie
Kąpiel kwasowęglowa .. 7 zabiegów
Interdyn .. 8 zabiegów
Magnetronik .. 8 zabiegów
Plastry borowinowe .. 7 zabiegów
Fotel masujący .. 6 zabiegów

Żeby nie przeciagać .... pierwsza prośba o zabranie mi części tych ćwiczeń , na rzecz inhalacji , bo źle się czułam , skutkowała poradą o zakupie inhalacji ...
Kolejne podejście , gdy po raz pierwszy w życiu dostałam obrzęku nóg , zero zainteresowania i reakcji ...
W ostatnich dniach nawet oczy mi przypuchły i łzawiły ,,, znajomi mnie leczyli ;)

A teraz to co dobre mnie w tej dziurze spotkało :D

Wspaniali ludzie .... nieoceniona nasza Krisss , której pokój był także moim pokojem , a drzwi do niego były dla mnie zawsze otwarte ... DZIĘKI KRISS :serce: :serce: ... także kilka innych osób , to dzięki Nim udało mi się przetrwać ten nieudany pobyt ...nigdy więcej tam nie pojadę , wolę w ogóle nie jechać ...
Dla mnie priorytetem na turnusie są zabiegi , współspaczka , okolica i towarzystwo ... wszystko inne nie ma większego znaczenia .... w Horyńcu zabiegi oceniam na ZERO , współspaczka ZERO , okolica ZERO , tylko towarzystwo super 8-)

Już z ośrodka dzwoniłam aby prosić moja panią doktor o nieplanowaną wizytę , gdy zobaczyła wydruk mojej spirometrii , usiadła :(
Namawiała mnie , aby wystosować skargę na mojego lekarza prowadzacego , za brak zainteresowania i nader lekceważące podejscie do moich problemów zdrowotnych .. a Ona dopisze od siebie notatkę ... rozważam to ... ale nie mam na nic dowodów , więc raczej odpuszczę ... ale mam nadzieję , że ktoś , kiedyś wypleni pewne nawyki , które są nawet wśród pracowników tajemnicą Poliszynela :?


Był to mój 10 pobyt .... pozostałe 9 , chociaż każdy był inny , wspominam bardzo dobrze :D

To by było na tyle :)
Gość

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Gość »

Dzięki Gieniu :serce: za rzeczową i wyczerpującą opinię o tym sanatorium. Mam nadzieję że da to do myślenia przyszłym kuracjuszom.
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4929
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: alutka 114 »

Gieniu dzięki za tak dokładny opis :serce: i duże brawa dla Ciebie, super się to czyta jak zawsze i na pewno przyda się przyszłym kuracjuszom :D
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Gaba »

oj GENIA ...super opisujesz...moim zdaniem to powinaś być kierowana na inhalację nad morze, a Horyniec niekoniecznie dla Ciebie :) ...Ja byłam bardzo zadowolona z zabiegów ,mój kręgosłup tez ;) towarzystwo miałam super ,(np Kriss :lol: ),a ciszę lubię ;) ,więc była zadowolona :)
forumowicz

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

Dzięki Gieniu za wyczerpującą ocenę :kwiat:

no cóż okazuje się, że Horyniec nie dla Ciebie :),
ciekawą miałaś współspaczkę :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14550
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

Gdybym dostała mniej wyczerpujących ćwiczeń fizycznych , a dostałabym inhalacje , tak jak prosiłam , byłoby ok. :) , nawet w Horyńcu :) moze kręgosłupowi by to nie pomogło , ale nie zaszkodziłoby czemuś innemu :?

Gaba , doskonale wiesz czego nie napisałam ;) , bo nie mogę napisać :|
To prawda , wiele osób jest bardzo zadowolonych z zabiegów przepisanych przez tego / tą ;) lekarza , a wielu jest mocno zawiedzionych , tak jak np ja :(
forumowicz

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

A nie mówiłem ;) kierunek :arrow: K-g 8-) :idea:
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 573
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: gamlog »

Dzięki Gieniu za wyczerpujący opis teraz mam o czym myśleć jechać tam czy zmienić
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14550
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

Jeśli nie przeszkadza Ci miejscowość , to nie zmieniaj :) każde miejsce , o każdej porze roku , moze miec swój urok :) trzeba tylko umieć i chciec go dostrzec :D
Na temat lekarzy mogę Ci co nieco podpowiedziec ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14550
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: GIENIA »

Ma60an pisze: 12 paź 2019 16:36 A nie mówiłem ;) kierunek :arrow: K-g 8-) :idea:
Nie wymadrzaj się ;) :lol:
ODPOWIEDZ