Solinka Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: sztani »

dzięki za super wyczerpujące opinie . Brawo Pele :)
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Pele »

Załączam trochę zdjęć dla zachęty :lol:
Załączniki
Widoki za dnia
Widoki za dnia
Półwysep Polańczyk Zdrój.
Półwysep Polańczyk Zdrój.
Takie okazy korzystały ze słońca w Polańczyku.
Takie okazy korzystały ze słońca w Polańczyku.
Widok ponad dachami na jezioro
Widok ponad dachami na jezioro
Mgła nad Soliną godzina 6 rano.
Mgła nad Soliną godzina 6 rano.
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Pele »

Dodam jeszcze, że sławne "zielone wzgórza nad Soliną" ze znanej piosenki są na drugim zdjęciu, na lewo od tamy. :idea:
Leku60
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 16 cze 2017 11:11
Oddział NFZ: Śląski

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Leku60 »

Piękne widoki ja będę je oglądał we Wrześniu,jeszcze raz dziękuję za tak kompletna relacje z pobytu w solince i za foto.Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: lubelanka64 »

Podziwiać osobiście widoki, pierwsze wrażenie pozytywne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: lubelanka64 »

Czwarty dzień pobytu a trzeci dzień zabiegów. Ze względu na remont niektórych gabinetów nie ma aktualnie w ofercie ultradźwięków ani kąpieli czterokomorowej. Remont jest dyskretny i nie uciążliwy dla kuracjuszy. Zabiegi wykonywane są solidnie, czas trwania kąpieli czy lasera dłuższy niż w innym sanatorium, w którym byłam. Początek kuracji zadowalający. Pozdrawiam.
Leku60
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 16 cze 2017 11:11
Oddział NFZ: Śląski

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Leku60 »

Śliczne dziękuję za informacje i prosze o jeszcze.Pozdrawiam i życzę miłego pobytu
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: lubelanka64 »

Moim zdaniem jest jeden minus pobytu w Solince, brak ławeczek przed budynkiem aby posiedziec i pogadac. Szczególnie latem przydały by się stoły z parasolami aby wypić kawę lub piwo wieczorkiem. Jest natomiast przytulny kącik dla palaczy z ławkami. Ale to taki drobny minus, ja mogę cieszyć się balkonem, niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Pozdrawiam.
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Pele »

lubelanka64 pisze:Czwarty dzień pobytu a trzeci dzień zabiegów. Ze względu na remont niektórych gabinetów nie ma aktualnie w ofercie ultradźwięków ani kąpieli czterokomorowej. Remont jest dyskretny i nie uciążliwy dla kuracjuszy. Zabiegi wykonywane są solidnie, czas trwania kąpieli czy lasera dłuższy niż w innym sanatorium, w którym byłam. Początek kuracji zadowalający. Pozdrawiam.
Właśnie jak kończyliśmy nasz turnus, postanowiono zrobić remont. Zaczęto od pokoju z inhalacjami, i strasznie hałasowano koło tężni. Nie wiem jak w tej chwili jest ale hałas był. Najważniejsze byście mieli pogodę. To podstawa dobrego pobytu. Widoki i samo jezioro jest wtedy najładniejsze.
Co do kąpieli , to u nas można było wydębić dłuższy czas na wannach. A na basenie to można przychodzić z 10 minut wcześniej i z 10 minut później wyjść, aż póki nie pojawi się nowa grupa. Macie ćwiczenia dodatkowe na zewnątrz? Warto korzystać. Najczęściej odbywały się w parku koło muszli koncertowej. Wciąż jestem jeszcze jedną nogą myślami w Solince.....
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Pele »

Odnośnie ławeczek, czy altanki, to niżej położone sanatoria mają to świetnie rozwiązane. W Solince owszem ławy są pod stołówką , jakieś stare ławki przy skarpie, brak dostępu do jeziora, można by wymieniać.., ale 100 metrów dalej jest park , ławeczki ....widoki, kończyli nową przystań koło muszli może i stateczek tam będzie. Jest jakiś stary ruszt do grilla,za stołówką , można go używać. Akcesoria w sklepie na przeciwko..
ODPOWIEDZ