Międzywodzie sanatorium Perła

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: p-siak »

Jeśli jesteśmy drobiazgowi, to PFRON też jest. I to nie jest na Śląsku,tylko 100m od brzegu Bałtyku,to dlaczego potocznie mówiąc nie możemy nazwać tego sanatorium. W czym ten ośrodek jest gorszy np. od Perełki w Ciechocinku?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Dzia_dek »

Grzegorzu myślę, że w niczym nie jest gorszy, a może nawet lepszy bo ... do morza jest bliżej. :lol:
To taki mały żart, ale ogólnie to Zbigniew ma rację. Nie wiem skąd się wzięło używanie nazwy
sanatorium do ośrodka świadczącego, bardzo często, byle jakie "zabiegi lecznicze". Najczęściej
są to byłe ośrodki wczasowe, hotele lub pensjonaty, których właściciele dają im drugie życie,
przystosowując, niewielkim nakładem środków, w mniejszym lub większym stopniu do prowadzenia
działalności "rehabilitacyjnej". Napisałem to w cudzysłowie ponieważ taką rehabilitację, a nawet
lepszą można uzyskać w przychodni "za rogiem" bez potrzeby pokonywania iluś tam kilometrów.
To, że ktoś w nazwie ośrodka wczasowego dopisze "sanatoryjny" lub "rehabilitacyjny" nie czyni
z niego zaraz sanatorium. Bliższe prawdy jest określenie, że jedzie się do ośrodka rehabilitacyjnego.
Myślę, że potocznie mówienie i pisanie o takich miejscach sanatorium to wprowadzanie w błąd.
Dla porównania, to tak jakbyśmy nazwali byle jaki bar lub jadłodajnię - restauracją. ;)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: p-siak »

Masz rację kolego, nie upieram się przy swoim. Faktycznie, te ośrodki prawie zawsze mają ciasnotę w części zabiegowej, gdzie w swoim mieście wygląda to zdecydowanie lepiej i często ma się 10 półgodzinnych masaży- co w sanatorium NFZ czy ośrodku ZUS graniczy z cudem. Pozdrawiam Zbyszku.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Yark »

Sanatorium – zakład lecznictwa uzdrowiskowego wykorzystujący walory rekreacyjne, przyrodnicze i naturalne, takie jak: wody mineralne, wody termalne, borowina, ozon, radon, sole mineralne oraz inne czynniki biofizyczne środowiska wywierające korzystny wpływ na organizm człowieka. Zbyszku, tyle w temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: darek »

Zastanawiam się KTO STWIERDZIŁ że Ośrodek Sanatoryjno Wczasowy - Perła w Międzywodziu posiada status SANATORIUM ?
Jest to jak wspomnieli przedmówcy dawny Ośrodek wczasowy adoptowany do Rehabilitacji Osób po ..

W ostatnim czasie namnożyło się obiektów oferujących REHABILITACJĘ
Fakt My Uczestnicy korzystamy

- Bo na Fakturze jest ten Wpis Turnus i jest możliwość odpisu pobytu od podatku oczywiście jeżeli jest Osoba ze stopniem Znacznym opiekuna też odpisujemy -Korzyści .

Wróciła z Międzywodzia z takiego prywatnego pobytu- ale NIE Z Perły.
Moja Mama - miało byc 14 dni skróciła do 10 była w ośrodku ,który dumnie Nazywał się Obiektem Rehabilitacyjnym.

W zapowiedziach ,folderach -Cud -Miód Malina
Wprawdzie zaznaczona informacja że Covid i obostrzenia, no ale inne standardy niestety nie były do Akceptacji.
Wraz z Moją Mamą w owym Tajemniczym obiekcie( Informacja jaki na priv) była też zorganizowana grupa w ramach PFRON.
No niestety -obiekt nie przygotowany mocno stęchła pościel - Obiekt wykorzystywany w okresie wakacyjnym.
Nie wywietrzony , obiekt w trakcie remontu rotacyjne malowanie pokoi !!!
Baza zabiegowa pamiętająca czasy ubiegłego wieku.
Oczywiście 20 stanowisk do inhalacji - po awanturze dobrze że dawano choć Nowe Ustniki .
2 rehabilitantów.

Wprawdzie podczas Prób zgłaszania nieprawości ..oferowano dodatkowy kawałek Ciasta do Podwieczorka :D
Oczywiście Bardzo głupie Tłumaczenie ,że nie narzekać i tak Macie dofinansowanie z Państwa :(

No nie którzy płacili wg stawek Prywatnie.

Osobiście uważam że Bardzo duzy % Obiektów NIE NADAJE się do Tego ,aby posiadać Status Obiektu Rehabilitacyjnego Świadczącego usługi nawet z ramienia PFRON

Jest to ewidentnie Duże oszustwo , Naciąganie kasy.
A mówienie że to Państwo DAJE - jest KŁAMSTWEM

PFRON to Organizacja ,która ma wspomagać Osoby Niepełnosprawne

Mimo Wszystko pozostanę przy swoim i odnośnie Sanatoriów zdam się na NFZ.

Generalnie PROSZĘ uważać Gdzie wyjeżdżamy na rehabilitację czy też może wczasy rehabilitacyjne
Spinka13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2021 13:13
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Spinka13 »

Witajcie :kwiat: Dostałam skierowanie do Perły , jakie teraz panują warunki ? Jechać czy wnioskować o zmianę . Przerażona jestem tyloma negatywnymi opiniami w sieci.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Yark »

Hej Spinko. Opinii jest rzeczywiście wiele. Przebywałem w Perle na prewencji ZUS dwukrotnie. Zimą 2019 roku po raz pierwszy, bez doświadczenia sanatoryjnego. W kwietniu tego roku ponownie ( Pandemia sprawiła, że dwa poprzednie skierowania uległy anulowaniu. Miał to być Wieniec, potem Ustroń) Na tydzień przed turnusem miałem telefon z ZUS. Za 7 dni Międzywodzie, albo termin nieokreślony. Postawiony pod murem powiedziałem tak. Obydwa turnusy zupełnie inne pod względem bytowym. Pierwszy tzw. normalny ( zabiegi, wszystko dostępne) Drugi z obostrzeniami pandemicznymi (życie tylko w ośrodku i na bardzo bliskiej plaży).
Sanatorium to nie wczasy. Ludzie mają różne wymagania, jedni chcą żyć jak drogim SPA, inni akceptują to co mają. Ja należę do tych drugich. Miałem masaż, plastry borowinowe, krio, lasery, ćwiczenia. Z posiłkami różnie, raz lepiej innym mniej smacznie ( dobre zupy). Pobyt na plaży w każdej wolnej chwili, jest ona tuż za ośrodkiem. Bardzo ważne to dobre towarzystwo. Takie miałem dwukrotnie. Dobrze wspominam. Życzę udanego pobytu, dobrej rehabilitacji, dużo zdrowia. Pozdrawiam. :)

PS
Ośrodek jest w ciągłym, kilkuletnim remoncie ale nieuciążliwym.
ODPOWIEDZ