Sasanka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
apieszko8
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 sty 2019 18:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: apieszko8 »

zbigniew165 pisze: 15 sty 2019 20:35 Apieszko masz rację, że się cieszysz z pobytu w Świnoujściu. Ja wróciłem 15 listopada 2018 r i mogę potwierdzić informacje odnośnie przeprawy promowej, które opisał dzia_dek. Kieruj się na przeprawę Karsibór , chyba, że zdążysz przed 4,00 ale ja bym nie próbował. Co do parkowania samochodu, to w Świnoujściu mało który obiekt sanatoryjny posiada parking. Są parkingi płatne i mogę Ci podpowiedzieć, że jak chcesz na strzeżonym, to możesz negocjować z ochroną parkingu przy Rusałce /Zakład Przyrodo-Leczniczy/ opłatę. Ja parkowałem w zatoczce na ulicy naprzeciw mojej recepcji i nie może tak być jak pisze medi, że nie wolno, bo recepcja. Nie ma koperty, to wolno parkować. Są to ulice miejskie i sanatorium nie ma nic do tego. Strefa płatnego parkowania rusza dopiero 2 maja 2019 r, tak, że spokojnie możesz parkować. Przez try tygodnie pobytu nie słyszałem, żeby coś się komuś zdarzyło z samochodem. Jeżeli masz jakieś pytania, to podzielę się posiadaną wiedzą w temacie pobytu sanatoryjnego w Świnoujściu, która jest dość świeża.
Wielki dzięki za info. Jak to się mówi, w praniu wszystko się okaże. A wskazówki już mam
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Witam.
Świnoujście jest piękne zimą i o każdej porze roku.
Mniej ważne w jakim ośrodku jesteśmy,korzystajmy z miejsca,cieszmy się tym co mamy ,zadajmy sobie pytanie-gdzie chciałbym być w Polsce gdybym miał duże pieniądze.Myślę ,że Zakopane zimą i Świnoujście latem i ..jakie masz zdanie w tym temacie?
Serdecznie pozdrawiam osoby optymistycznie nastawione do samouzdrawiania siebie. :kwiat: :P
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Aqqu57 moim zdaniem Świnoujście tylko wiosną, jesienią lub zimą. W sezonie raczej tam nie pojadę ze względu na tłumy turystów na promenadzie i na plaży oraz koszty pobytu. Jesienią wrócę do Świnoujścia na turnus rehabilitacyjny dwu tygodniowy, komercyjnie. Góry odpadają odkąd nabyłem się astmy oskrzelowej. Nie mam ochoty oddychać smogiem jak w Ustroniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Jeśli ktoś lubi ciszę ,spokój i dziwiczą wręcz naturę to jest u nas (Polska) naprawdę wiele miejscowości.
Np.Mazury, Dolnoslaskie,Opolskie, Podkarpackie czy Podlaskie.
Ostatnio byliśmy z żoną w Szczelincu przez tydzień .Wruciliśmy zmęczeni fizycznie ,lecz szczęśliwi z mnóstwem pięknych fotek i wspomnień.
Polecam :kwiat:
apieszko8
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 sty 2019 18:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: apieszko8 »

Witam. No więc tak: byłem, przeżyłem, było super, jedzonko za tę stawkę (11zł) na dzień. To było wyśmienite. Rehabilitanci do rany przyłóż. Mój lekarz fantastyczny facet. Warunki w pokojach jak i w całym ośrodku w porządku. Nie miałem czasu nawet nawet na chwilę żeby usiąść i odpocząć, zawszę gdzieś coś się działo. Ale mam jedno ale, Panie z kawiarni mogłyby zmienić wreszcie płytę bo to już jest tak zjechana że przesłuchać nie idzie, a gdzie jeszcze coś zatańczyć. Dla będących tam w przyszłości polecam sanatorium IRYS na potańcówki. Jak jeszcze kiedyś pojadę do sanatorium z KRUS i przydzielą mi Sasankę pojadę z wielką przyjemnością. Pozdrawiam wszystkich z turnusu 13-02-2019do05-03-2019r.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Apieszko8 dziękujemy za tą krótką opinię. Cieszę się, że potwierdziłeś moją opinię co do atrakcyjności Świnoujścia nawet w okresie zimowym. Tam nie można się nudzić niezależnie w jakim obiekcie będziemy przebywać. Ja też nie miałem czasu na to, żeby jak piszesz usiąść czy położyć się i odpocząć, bo szkoda było zostawać w obiekcie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: medi »

Taaa,a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ;) :P :P :P
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Jak dla mnie , Świnoujście zimą staje się wymarłe :roll:
Też bym chętnie skorzystała jeszcze z pobytu w Sasance , ale zimą nie chciałabym :oops: tym bardziej , że Sasanka leży nieco na uboczu .
apieszko8 ... napisałeś " panie w kawiarni " .... kiedys była tylko pani Irenka .. są teraz dwie :?: a co do muzy tam zapodawanej , to widzę , że się od lat nie zmieniła :roll:
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: ciekawska12 »

Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Mam pytanie odnośnie wycieczek organizowanych w Sasance: dokąd i za ile a przede wszystkim o wycieczkę do Danii i Szwecji, jaki koszt , program i czy wogóle jest? Co polecacie?
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: Bunia »

Witaj ciekawska :kwiat:
Byłam w Sasance styczeń/luty 2018
Wycieczki do :
Dania/Szwecja czas doba - męcząca.
Hamburg ,Berlin ,Lubeka... tak naprawdę to więcej jechania niż zwiedzania,ale Ja jestem zadowolona :D
i te bliższe ...
Cen nie pamiętam :roll:
Udanego pobytu :kwiat:
Pozdrawiam Bunia
ODPOWIEDZ