SOPOT Helios :)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: Kasia50 »

Witam Wszystkich wybierających się ( nie tylko)do ,,Helios"Sopot .Sanatorium na dobrym poziomie, zakwaterowanie przebiega sprawnie, już w dniu przyjazdu zabiegi.Wizyta lekarska profesjonalna, zabiegi dobrze dobrane .Pokoje przestronne,wyposażone w potrzebne sprzęty ( czajnik ,telewizor dobrze odbierający) Położenie rewelacyjne, bliziutko morze, słynny monciak, do Gdańska z przyjemnością spacerkiem .Brak basenu ,ale ok 50 m jest basen solankowy ,jeśli nie mamy w zabiegach ,można wykupić ( 30 min 20zł),A i w pobliżu hotel Nowotel również ma basen.To tak dla zainteresowanych.Organizowane są wycieczki ,kawiarnia na miejscu (przeciętna) ,również jest kaplica.Wyżywienie - bardzo dobre,urozmaicone.Pozdrawiam 🙂
forumowicz

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: forumowicz »

Dzięki Kasiu :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: zbigniew165 »

Kasia50 czy w Heliosie leczą dolne drogi oddechowe. Może coś na ten temat wiesz :?:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: Felice »

Helios ma w ofercie leczenie dróg oddechowych.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: zbigniew165 »

Felice dziękuję za informację. Jak by był zwrot do Heliosa to teraz wiem,że mogę tam jechać.
Kasia50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2017 12:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: Kasia50 »

Zbyszku ,zabiegi na górne drogi są, moja współlokatora z przydziałem reumatologia miała również inhalacje. Powodzenia życzę, wydzwoń fajny zwrot.🙂
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: Atina »

Helios super położenie...fale "prawie" w recepcji :) ,często tam spaceruję :)
forumowicz

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: forumowicz »

Witajcie napiszę parę słów o Heliosie - MSW i A w Sopocie. Na miejsce zawitałam o godz. 7 rano,, recepcja wydawała kolejne numerki do rejestracji. Od godz. 9 szybko i sprawnie przyjmowano kuracjuszy, przydzielono nam pokoje po lekkim odświerzeniu wizyta u pielęgniarki i lekarza. Miła p doktor otwarta na wszelkie sugestie co do wyboru zabiegów a było w czym wybierać - - borowina miejscowa, zabiegi mokre, prądów, lampy, masże, basen no i rewelacyjna gimnastyka grupowa😀 O godz 13 pierwszy posiłek(obiad) przed wejściem na stołówkę przydzielono nam stolik Jedzonko bardzo dobre i urozmaicone, zupy przepyszne-osobiście.dokupowałam tylko owoce i napoje. Pokoje 1 i2 osobowe czyste wyposażone w nowe sprzęty, wyrko bardzo wygodne, telewizor płaski z dostępem do wielu programów. Czajnik, zastawa wszystko na miejscu. Byłam na 6 piętrze, niezapomniany widok oświetlonych statków oczekujący h na rozładunek. Wycieczki do Gdańska, Gdyni, na Hel do Szymbarku i Malborka o przystępnej cenie warto skorzystać😉Sam Sopot ma mnóstwo atrakcji kino, teatr, kafejki molo no i piękne białe łabątki. Piesze wycieczki do Gdyni Orłowo, sątam wspaniałe klify i do Jelitkowa piękny park z małymi białymi mostkami. W sanatoryjnej kawiarni można wypić dobrą kawkę i zjeść pyszne domowe wypieki - polecam, natomiast wieczorem dobra zabawa. Jedyne niezadowolenie kuracjuszy to długie oczekiwanie na windę w godzinach posiłków. Ja mykałam po schodach 😀😀😀Reasumując jestem bardzo zadowolona z pobytu dziękując pracownikom za zaangażowanie i przyjazne nastawienie do kuracjusza. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: GIENIA »

Dzięki peonia :kwiat:
Ponieważ mamy ze Zbyszkiem ten sam profil leczenia i takie same zamiłowania co do miejsc :lol: i ja wpisuję Helios na listę ew. zwrotów :D


Atinka , jakby co , będę tym razem ja machać Ci z okna :lol:
forumowicz

Re: SOPOT Helios :)

Post autor: forumowicz »

Peonio , dziękuję :)
ODPOWIEDZ