Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: forumowicz »

darek pisze: 12 cze 2018 22:13 Tak bo to jedna Grupa UZDROWISKA KŁODZKIE
Której właścicielem jest KGHM
Darku 😊 ale sobie poczytałam, dzięki bardzo za cenne wskazówki dotyczące Wielkiej Pieniawy. 😊
forumowicz

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: forumowicz »

Informacja z dzisiaj, dopłata do wyżywienia/szwedzki stół/ 17zł dziennie,brak możliwości rezerwacji pokoju jednoosobowego
forumowicz

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: forumowicz »

Też dzwoniłam w sprawie rezerwacji pokoju ale niestety odmówiono mi 😊 to nic jakoś dam radę, oby dopisała pogoda.
forumowicz

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: forumowicz »

Wielka Pieniawa w czasie pandemii 🙂
Przyjazd i rejestracja w sanatorium sprawna, kolejno wizyta u pielęgniarki i lekarza ( kosmitka siedziała przy oknie a my przy drzwiach, krótki wywiad z zaleceniem zabiegów) i to było jedyne spotkanie z lekarzem. Codzienne mierzenie temperatury w drzwiach pokoju pielęgniarskiego.Czułam się jak trendowata 🤔
Pokoje dwuosobowe, na stołówce przy stole tylko z współspaczem, Panie kelnerki w maseczkach i rękawiczkach, biedne nie mogły się odnaleźć. Ciągle czegoś brakowało, napiszę krótko jedzenie OCHYDNE z dietetyczką na bruk 😄 Natomiast zabiegi i kadra wspaniała a to było dla mnie najważniejsze. Po sanatorium przemieszczaliśmy się w maseczkach, za wyjątkiem stołówki i basenu no i w pokoju, wszędzie gdzie tylko możliwe były pojemniki z płynem dezynfekującym. Całkowity brak muzyki i wygibańców , w połowie turnusu można było skorzystać z różnorodnych wycieczek. To by było na tyle 😄 Krzysztof dziękuję za miło spędzony czas, wycieczki, no i ten nieszczęsny elektryczny pastuch 😄😄😄
Andrzej Stankiewicz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 sty 2019 12:17
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: Andrzej Stankiewicz »

Chyba trochę się zmieniło, ale na gorsze. Pobyt komercyjny od 19.12.2021. W recepcji brak skanera certyfikatu covid. Najdroższy pobyt 14-dniowy-4100 zł i najgorsze posiłki jakie spożywałem na pobytach komercyjnych, przez tydzień w ciast lub innych słodkości, 1 szt.owoców dziennie, zero jogurtów lub kefirów, letnia zupa to norma a zimną szt. mięsa dostałem tylko jeden raz. Zamiast dezynfekcji stołów tylko przecieranie szmatą.
Dietetyczny obiad to zimny makaron z szpinakiem. Personel sanatorium w większości bez masek. Także kuracjusze się zdarzają, ale nikt z personelu nie reaguje.
Andrzej Stankiewicz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 sty 2019 12:17
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: Andrzej Stankiewicz »

Dzisiaj tj.27.12.2021 wieczorem strach wyjść na spacer, normy zanieczyszczenia powietrza przekroczone 10 krotnie, był alert RCB. Ostatni raz jestem tu zimą, w Polanicy, Wielkiej Pieniawie.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: Bibi2 »

Niewiarygodne (nie znaczy, że nie wierzę), jeszcze chwilę temu Wielka Pieniawa miała takie wysokie notowania wśród kuracjuszy .
Co się dzieje :roll:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: Kleinehexe »

Też jestem w szoku! Byłam w Pieniawie dwukrotnie (2018 i 2020 r.) i chętnie bym tam wróciła. Co prawda był to wyjazd z ZUS, więc nieco inaczej się ocenia pobyt, aniżeli  w sytuacji, gdy trzeba z własnej kieszeni zapłacić te cztery tysiące. Wyżywienie sobie wykupiłam komercyjne i jako wegetariance przygotowywano mi inne posiłki, pewnie dałoby się do czego przyczepić, ale nigdy nic nie było podane zimne, wręcz przeciwnie, czasem było za gorące i podejrzewałam nawet, że podgrzewano je w mikrofalówce, ale tego nie wiem. Przez dwa tygodnie towarzyszyła mi osoba, która miała wykupiony pobyt komercyjny, oprócz śniadań (bo pokój miała w Małej Pieniawie i tam serwowane były śniadania- dodam, że pokój był luksusowy, dla jednej osoby podwójne łóżko, pokój i łazienka duże, wszystko nowe, czyścutko), posiłki spożywaliśmy przy jednym stoliku, więc widziałam, co dostają goście komercyjni, czasem nie do przejedzenia, a na pewno nie zimne. Jeśli chodzi o owoce, to rzeczywiście nie było ich dużo, ale jogurt zawsze na śniadaniu był, tak jak i mleko do płatków. Co prawda porównując pobyt z 2018 r z tym w 2020, to szwedzki stół wydaje mnie się,  że był uboższy,  ale mogło to być mylne wrażenie, bo przez pandemię, był on za "szybą", a wybrane przez gościa posiłki podawali kelnerzy i kelnerki (przemili).
Nie mam co prawda doświadczenia sanatoryjnego, ale mój towarzysz i owszem bardzo duże, twierdził, że to najlepsze sanatorium w jakim był i już od kilku lat tam przyjeżdżał, nie tylko komercyjnie.
Jeśli więc prawdą jest to, co pisze Andrzej Stankiewicz, to zmiana na gorsze wprost szokująca. Też się zastanawiam, dlaczego tak się dzieje?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: sztani »

Jak w piosence "Nic nie może wiecznie trwać" :)
Andrzej Stankiewicz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 sty 2019 12:17
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Polanica Zdrój -Wielka Pieniawa

Post autor: Andrzej Stankiewicz »

28.12.2021 godz.10.45 czujnik jakości powietrza airly ul. Zdrojowa w Polanicy PM 10 -289%, PM 2,5 463% przekroczone normy. Recepcja Wielkiej Pieniawy nie informuje o tym kuracjuszy, bo nie mają takiego obowiązku, ale mają chyba obowiązek dbania o zdrowie kuracjuszy ?
ODPOWIEDZ