ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: marjolus »

Po remoncie ma to być sanatorium tylko dla amazonek
było nas 38kobiet + 1 Amazon rodzynek mężczyzna

Zacznę od pokoi
pokoje 1 piętro od 101 do 110 pokoje południowe
101 tak zwany karny bo przez ścianę z dyżurką pielęgniarek ale dość spory i duża łazienka okno 2balkonowe nie otwierane tylko lufcik
102 mój na dzień dobry przemeblowanie ale są 3 okna balkonowe na całą szerokość i wysokość pokoju tyle że nie otwierane (tylko lufciki 2 małe)
103 dla niepełnosprawnych czyli duży pokój duża łazienka ale zamiast kabiny była kotara okno 2balkonowe nie otwierane tylko lufcik
104 z jednym skosem mały ciemny pokój okno pokojowe otwierane
105 spory pokój okno standardowe pokojowe na 3 otwierane
106 ---brak info---
107 ---brak info---
108 jedynka z jednym oknem balkonowym otwierany lufcik
109 jedyny pokój z balkonem w tym sanatorium są 3 okna balkonowe ale otwiera się środek i można wyjść jak na 2 osoby ciasny koleżanka była sama
110 łoże małżeńskie

pokoje północne
111 pokój ciasny ciemny z oknem normalnym pokojowym mój przed przeniesieniem się
112 taki sam jak 111
113 114 115
nie byłam ale okna dachowe z widokiem na taras od jadalni tam wieszałyśmy pranie

2 piętro
201 jedynka wąski mały miły pokoik z 2 oknami dachowymi nad łózkiem
202 łoże małżeńskie okrągły od frontu okna dachowe nawet w łazience
208 najlepszy dzielony na pół w lewej części telewizor okno ścienne i dachowe po lewej stronie 2okna ścienne i o dziwo 2 szafy

co do warunków mieszkaniowych
super śliczne pokoje wygodne łóżka jak w hotelu
cena internetu 50zł tv 88zl
ale nie kupować brak czasu

jedzenie najgorsze
czym się różni dieta od nie diety?
dziś ogórek mam ja jutro ty itd a czasem nikt

zabiegi? miłe panie rehabilitantki ale są 3
jedna ma basen, automasaż i biega na wirówki by pomagać
2 masuje ale i pomaga w wirówkach
3 pomaga w wirówkach ma z nami kijki i ćwiczenia w odciążeniu
czyli kijki na 40 osób ma tylko 20 bo to co 2 dzień po 10 osób reszta nie dostała bo nie ma komu z nimi iść
basen też co 2 dzień mały bez ratownika
automasaż na stołówce a potem tam jemy po skargach w ZUS nagle zaczęłyśmy schodzić do sali konferencyjnej o ile nie było tam nic z poza sanatorium
ćwiczenia :lol: nie wiem ale tam nie dało się wejść -smród
grupa wsparcia na karcie codziennie a 2 razy 20min coś wpadł pogadał bo on z innego sanatorium dojechał
relaksacja 18.00 też codziennie a taż był 2 razy wpadła bo z innego sanatorium
i dobrze bo weź się zrelaksuj na fotelu gdzie głowa nie odpręży się siedzisz na baczność gdzie gorąco hałas z ulicy i z baru na dole i w głowie kiedy koniec bo parkietoterapia zaraz :lol: :lol: :lol:
lekarz nie badając wpisał na koniec że każdej spadł centymetr obrzęku z ręki
to tyle
a miasteczko malownicze piękne wiosną ..spacer do Rymanowa 3km wzdłuż rzeczki

najtańsze obiady i piwo(4zł) w świteziance
najlepszy DJ i najlepsza muzyka
w zielonym domku ładna sala i parkiet ale wstęp 5zł piwo 7zł na koniec turnusu mojego zrobili darmowy wstęp od pn do pt ale weekendy 10zł
tam wszystkie sanatoria to jedna dyrekcja i ten sam catering prócz --Stomilu to jedyne osobne sanatorium tam też są dancingi typowe dancingi--
pozdrawiam nie wiem czy wszystko napisałam w razie pytań to służę pomocą....
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: p-siak »

O...Marjolus, najpierw szacun za obszerny opis, a dopiero teraz przeczytam.Pozdrawiam.
Come_diantka
Posty: 1
Na forum od: 17 mar 2018 20:14
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: Come_diantka »

Witam
Przeczytałam opinię i...
Szału nie ma.
Ale nic to, jakoś przetrwam.
To mój pierwszy wyjazd do sanatorium.
Od początku choroby broniłam si€ przed identyfikowaniem się z grupą innych kobiet po podobnych przejściach.
I kiedy zaczęłam nieco swobodniej oddychać, szanowny ZUS zafundował mi pobyt na turnusie dla amazonek.
Eeech...
Czy istnieje możliwo$ć rezerwacji jedynki???
forumowicz

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: forumowicz »

Mariolus, wielkie dzięki za podzielenie się swoją opinią :kwiat:
ika13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 lip 2018 09:18

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: ika13 »

Witam.
Mam termin w Świteziance na turnus od 13.11, czy ktoś ze śląskiego też tam jedzie w tym czasie?
Proszę o wszelkie informacje na temat Świtezianki. Ponieważ jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium, będę wdzięczna za informacje, co ze sobą zabrać. Co jest niezbędne. Oczywiście dokumentacja medyczna i dowód tożsamości, to absolut, to wiem. Chodzi mi raczej całokształt.
Czyli warunki ogólne
wyżywienie
co można zwiedzić na miejscu, itd.
Pozdrawiam :)
Beti75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 sie 2018 10:46

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: Beti75 »

ika13 pisze: 18 lip 2018 10:19 Witam.
Mam termin w Świteziance na turnus od 13.11, czy ktoś ze śląskiego też tam jedzie w tym czasie?
Proszę o wszelkie informacje na temat Świtezianki. Ponieważ jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium, będę wdzięczna za informacje, co ze sobą zabrać. Co jest niezbędne. Oczywiście dokumentacja medyczna i dowód tożsamości, to absolut, to wiem. Chodzi mi raczej całokształt.
Czyli warunki ogólne
wyżywienie
co można zwiedzić na miejscu, itd.
Pozdrawiam :)
Witaj ja byłam w Rymanowie zeszłym roku,ale w Eskulapie,wiec wypowiem sie tylko na temat zwiedzania,są organizowane wycieczkie z biura podróży,po okolocy np Bieszczady Krasiczyn Dukla itp oraz zagraniczne Słowacjia Wegry,do Lwowa ale żeby pojechać do Lwowa trzeba mieć paszport.Pozdrawiam.
ika13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 lip 2018 09:18

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: ika13 »

Witaj::
Dziękuje za odpowiedź. Jakoś nikt się nie kwapi z podaniem informacji, jak jest w Świteziance.
Odnoszę wrażenie, że wszyscy jadą do Zimowita, Eskulapa, Teresy, itd....do Świtezianki chyba nikt nie jeździ :)
Z tego co do tej pory przeczytałam, a są to skąpe informacje, to chyba nie najlepiej trafiłam.
Ludzie rozpisują się o tańcach, imprezach, a ja chcę innych wiadomości, np: dotyczących wyżywienia, ilości wolnego czasu pomiędzy zabiegami, ilości i jakości zabiegów. Cisza, nie ma nic.
Dziękuję Ci, że się odezwałaś i przepraszam, że tak późno odpisuję, ale czas szybko biegnie, a ja mam dość napięty plan dnia.
Pozdrawiam Cię Ika.
Ps. Czy wycieczki są organizowane z każdego ośrodka i jak mniej więcej kształtuje się ich koszt?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: sztani »

Niestety tak ludzie piszą najpierw pytają ,jadą a po powrocie cisza. Ciekawy jestem czy ty Ika coś napiszesz :) . nie ma zbyt wiele o tym ośrodku ale sporo Założycielka ( i jej szacunek) tego wątku napisała.
Marjolus :) chyba nie do końca bo jak dzwoniłem to mi proponowano turnus 2 tygodniowy rehabilitacyjny. :)
ika13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 lip 2018 09:18

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: ika13 »

Sztani, dzięki za odpowiedź.
Zawsze staram się odpisywać na zadane pytania i dość szczegółowo opisuję miejsca, czy sytuacje. Ludzie chyba mają z tym problem. Z tego forum wynika, że w Świteziance była tylko Marjolus. ...szkoda, że nie uzyskam więcej informacji.
To mój pierwszy pobyt w sanatorium i bardzo, ale to bardzo niechciany. Nie ukrywam ,że jestem zestresowana, bo nie wiem co będzie na miejscu.
Z opisu Marjolus wynika, że z zabiegami jest trochę farsa. Czyli co? Zus wysyła mnie na darmowe...co? leczenie, rehabilitację, poprawę zdrowia? Ale skoro za darmo, co ciesz się tym, co dostajesz? Na to wygląda.
Kiedyś na komisji usłyszałam, że nie kwalifikuję się do sanatorium, ponieważ nie rokuję wyzdrowienia :), a teraz komuś zmieniła się optyka i rokowania są dobre :lol: . Rozumiem, że stanie się cud i odrosną mi węzły chłonne :lol: ....
Dobra, więcej nie będę pisać, bo popadam w coraz większą frustrację.
Ps. Widzę, że jesteś sanatoryjnym wyjadaczem:)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚWITEZIANKA - Rymanów-zdrój

Post autor: sztani »

na pewno nie będzie tak źle ,głowa do góry i więcej optymizmu jeśli nawet nie za bardzo rehabilitacja to psychicznie pewnie odpoczniesz :) często to też ważne . Ika darmowe nie jest bo to z naszych składek które przez ileś lat odprowadzamy :) Pozdrawiam
Wyjadaczem nie jestem i nie byłem :) życie :(
ODPOWIEDZ