"EXCELSIOR" Iwonicz -Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: "EXCELSIOR" Iwonicz -Zdrój

Post autor: bozenkagr »

witam
Przy Centrum Lecznictwa jest Zakład Nr 4. Tam są tylko pobyty leczenia szpitalnego. Nie słyszałam nigdy o możliwości wyboru i zamiany. Każdy by chciał bo tam warunki dużo lepsze niż w Excelsiorze.
rrita1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 03 sie 2018 11:02
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: "EXCELSIOR" Iwonicz -Zdrój

Post autor: rrita1 »

Wrażenia z turnusu: baza zabiegowa bardzo dobra, warunki w pokojach różne (byłyśmy na 4 piętrze w odnowionym pokoju, duży, ciepły, ale wiele osób skarżyło się na zimno w pokojach - w zależności od piętra i usytuowania w budynku). Pokoje na turnus NFZ TYLKO trójki (podobno dwójki były dla małżeństw, ale ponieważ spora grupa osób zaczynała turnus dzień wcześniej, to już były pozajmowane te pokoje). Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją, że na przydział pokoju trzeba było czekać do dyżurki pielęgniarek (świeżo z podróży, z bagażami, ponad dwie godziny stania na korytarzu).
Na stołówce rozpisanych dużo diet, miałyśmy podstawową i nie żałujemy, posiłki jak na standard sanatoryjny smaczne i różnorodne.
Z uwagi na porę roku spacery popołudniowe ograniczone z konieczności do samego miasteczka (czyli ciągle to samo :lol:), no ale tego się spodziewałam.
Podobno jest tam czyste powietrze, ale kilkukrotnie smrodek spalin z kominów mocno przeczył tej teorii :evil:
Wiele osób uskarżało się na podwyższone ciśnienie, problemy ze snem itp. Bywa bardzo wietrznie, więc osoby wrażliwe na pogodę mogą nie czuć się zbyt komfortowo, a i sam mikroklimat Iwonicza nie jest zbyt dobry np. dla "sercowców" (lepszy znacznie Rymanów).
Niestety mimo wskazania na skierowaniu na klimat nadmorski dostałyśmy klimat podgórski, no ale na to nie ma się wpływu niestety....
To był mój drugi pobyt w Iwoniczu, mogłam sobie porównać latem i zimą, ale nie zmieniłam zdania co do tej miejscowości - no jakoś nie udało się polubić :? Osobiście bardziej mi się podobają inne uzdrowiskowe miejscowości.
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: "EXCELSIOR" Iwonicz -Zdrój

Post autor: kuracjuszka 2011 »

W Excelsiorze ogólnie jest ok. Tylko trzeba mieć dobre nogi,żeby móc sobie chodzić na dół do centrum. Można zabrać się do centrum busikiem jak dowozi pacjentów na zabiegi, ale trzeba o tą komunikację przy recepcji dopytywać, bo czasami nie ma potrzeb to nie jedzie.
ODPOWIEDZ