Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: mikusia2010 »

Rekomenduję wszystkim pobyt w sanatorium Mesco w Kołobrzegu!Wprawdzie to dawny budynek znany z poprzedniej epoki, ale odnowiony i zmodernizowany. Budynek ma 9 pięter, na które docierają dwie stare, ale sprawne i stylowe windy. Dobudowano basen i tzw. nową część stanowiącą bazę zabiegową i pokoje dla kuracjuszy prywatnych. Wszystkie zabiegi odbywają się na miejscu i są bardzo sprawnie realizowane przez życzliwą i pomocną obsługę.
Na najwyższe uznanie zasługuje jednak KUCHNIA! Wyżywienia nie powstydziłyby się dobre restauracje. Porcje duże, urozmaicone i bardzo estetycznie serwowane, brawo dla kucharza i pracowników kuchni.
Pokoje: przewaga dwuosobowych, zdecydowanie trudniej o jedynkę. Pokoje starannie wyposażone ( choć za wypożyczenie lodówki, przyłącz do TV lub WiFi , wypożyczenie czajnika,czy zmianę ręczników lub pościeli wymagana jest opłata na recepcji). Na korytarzu na każdym piętrze jest jednak ogólnodostępny czajnik, co w zupełności wystarcza. W pokoju każdy otrzymuje trzy ręczniki: ciemny do borowiny, większy i mały.
O czystość dbają miłe panie pokojowe: sprzątanie codzienne, papier toaletowy uzupełniany wg. potrzeb.
Dla spragnionych rozrywki kawiarnia na miejscu oferuje wieczorki taneczne i szeroki wachlarz wycieczek.
Warto odwiedzić Kołobrzeg o każdej porze roku. Kto będzie tam od wiosny do jesieni, powinien zwiedzić Ogrody w Dobrzycy - niezapomniane wrażenia dla lubiących kontakt z przyrodą!
Życzę kuracjuszom takich samych pozytywnych wrażeń, jak moje i udanej rehabilitacji. :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: sztani »

Dzięki za opinię czekam też ja wrócisz z Wysowej na jakieś wieści tym miejscu :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie :)
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: mikusia2010 »

Przepraszam, powinno być MESKO, a nie Mesco. Sanatorium mieści się przy ul. Chopina w części zdrojowej i do plaży jest 5-7 minut. Należy dojść do Perły Bałtyku ( ok. 200 m), na dachu której jest taras i kawiarnia oraz widok na Kołobrzeg i morze. Potem przez niewielki park do samego wejścia na plażę.
Dla podróżujących pociągiem dobra rada: do części zdrojowej od dworca należy przejść wygodną kładką nad torami ( są windy, więc nie trzeba nieść bagaży po schodach).
W Mesko jest bardzo dobry basen solankowy, nadaje się do ćwiczeń i niewielkiego pływania. :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: Tojka »

noooo i parkietoterapia tez jest :)
ale muzyka raczej dla mniej wymagających ;)
choc zabawa przednia była ;)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: Ewucha »

Witam jestem w Mesko 3 dzień chciałam potwierdzić że jak ma razie jest super pokój w nowej częsci budynku czysto,cisza ,wszystko nowe ,myslę że ta część jest dla komercji ,w starej części budynku średnio :roll: zabiegi na miejscu rozrywka również Alicja i Tomek super grają szkoda że nie codziennie, posiłki smaczne i sporo, ładnie podane i piekny wystrój ,towarzystwo super :kwiat: choć starsze ,zastawa jest w pokoju czajnik również ,wieszaki w szafie ,telewizor duży ,wszystko jak powinno być tylko pogoda kiepska pada :roll: pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: Ewucha »

Witajcie chciałabym uzupełnić wiadomośći z Mesko po pierwsze starajcie sie o pokoje w budynku B są nowe duże i wszystko w nich również , tylko dwójki ,czajnik w pokoju ,duża szafa z lustrem i łazienka nowa z prysznicem zabiegi na miejscu rozrywka ,kawiarnia, stołówka wszystko na poziomie, basen solankowy ,natomiast w starej części pokoje różne dużo wolnych jedynek jest obecnie na moim turnusie niestety niebyło i nie żaluje w tej części czajnik na korytarzu pokoje takie sobie wynajełam dla męża jedynke przecietna choć czysta, mały telewizor ,dwójki są małe posiłki na dwie tury 8 i 9 śniadania ,obiad 13i 14 ,kolacja 17.30 18.30 ładnie podane i bardzo smaczne brawo dla kucharza dyrektor ośrodka widoczny na korytarzach zawsze sie kłania i jest bardzo miły ,obsługa i rehabilitanci bardzo sympatyczni zabiegi na poziomie tylko 10 minutowe ,borowina błoto nie żadne plastry także korzystajcie z tych dobrodziejstw sa kąpiele solankowe, wirowe masaż klasyczny super lasero i magnetoterapia wszelkie prądy i fajfy do Ikara codziennie od 15.30 do 17.30 teraz są też w Bałtyku we wtorki i czwartki 15.30 do 17.00 muzyka fajna można poćwiczyć i jeszcze meldunek bez kolejki bardzo sprawnie i juz od 9.00 można przyjechać i chyba na tyle życzę miłych pobytów i pieknej pogody miłego towarzystwa takiego do tańca i różańca jak ja mam pozdrawiam :kwiat:
Ewa74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 01 lut 2019 16:28
Oddział NFZ: Wielkopolski

Ewucha

Post autor: Ewa74 »

Czy w budynku B są też jedynki?
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: Ewucha »

Witaj Ewa no właśnie niema tylko dwójki jeśli trafisz na fajną kobitke to bedziesz zadowolona ja bym niechciała jedynki bo warunki w niej przeciętne jedynki tylko w budynku A, wszystko słychać ,czajnik na korytarzu no i pokoj malutki jest balkon i stare zasłony które wydzielaja dziwne zapachy,jeśli komuś bardzo zależy to weżmie w końcu to nie na stałe tylko miesiąc pozdrawiam :kwiat:
Ewa74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 01 lut 2019 16:28
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium Mesco Kołobrzeg

Post autor: Ewa74 »

Dziękujemy za odpowiedź i same dobre słowa o tym sanatorium,mam nadzieję,że będę mile zaskoczona pobytem
ODPOWIEDZ