Rymanów Zdrój - Zimowit

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alicja1957 »

Felice pisze: 09 sty 2019 10:32 A skąd masz taką wiedzę? Czy jest ona czymś potwierdzona?
Jakimiś naukowymi badaniami?
Mnie mówiono zawsze zupełnie coś innego. Nawet gimnastyka pulmonologiczna lepsza jest w wodzie niż na sali. Ewentualnie na powietrzu bez względu na pogodę.
Dowiedziałam się od pielęgniarek, były zdziwione, że jako astmatyk mam wszystkie zabiegi mokre oprócz masażu klasycznego. I faktycznie coś w tym jest, bo do tej pory kiedy byłam w sanatorium to miałam tylko jeden zabieg mokry. Jeżeli chodzi o gimnastykę, to my astmatycy mamy płytki oddech, a na gimnastyce fizykoterapeuta zmusza nas do nabrania głęboko w płuca powietrza i powolne jego wydychanie, po to aby stopniowo zwiększać pojemność płuc. Takie ćwiczenia powinno się robić w domu.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: violet58 »

Przepraszam miłe Panie, ale może by tak tę polemikę i konwersacje na temat astmy przenieść do tematu dotyczącego schorzeń układu oddechowego :?
Naprawdę niewiele wnosi do informacji na temat sanatorium wymienionego w temacie.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Felice »

Violet przepraszam....nawiązałam do oceny sanatorium,bo jako argument na to jakie jest złe były mokre zabiegi.
Nie chciałam by była to dyskusja o astmie tylko o bzdurach dotyczących zabiegów przy niej.
Nadal uważam że gdybanie na temat niczym konkretnym nie potwierdzone nie może posłużyć jako ocena obiektu.
Endrjus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 10 gru 2012 22:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Endrjus »

Za tydzień rozpoczynam swoją "przygodę" w "Zimowicie". ;)
Jestem pod wrażeniem po przeczytaniu szczegółowego opisu warunków socjalno-bytowych, opieki medycznej itd. :) :)
Wielkie dzięki BożenaMat. :serce: :serce:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Mam nadzieję, że z nowym rokiem nic się tam nie zmieniło i nadal wszystko będzie OK.
Miłego pobytu i super rehabilitacji życzę :)
Awatar użytkownika
BG63
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 07 sty 2019 16:31
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BG63 »

Brawo wspaniały opis, oby więcej takich opisów jak Bożenki wtedy wiemy czego się spodziewać w danym sanatorium
dekoder
Posty: 2
Na forum od: 06 cze 2019 16:17

Opinia o sanatorium Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: dekoder »

Czy był ktoś w ostatnim czasie w w/w sanatorium ?Jadę tam 23 września 2019r.Proszę o kilka słów w tym teacie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Opinia o sanatorium Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Dekoder zaglądnij pod linki, które masz poniżej. To najpewniej
najlepsza i najświeższa opinia n/t "Zimowita" i samego Rymanowa.
viewtopic.php?f=3&t=19841
viewtopic.php?f=40&t=19938
viewtopic.php?f=40&t=19834
Wszystkie te tematy są autorstwa jednej osoby - BożenkiMat :kwiat:
bardzo miłej i "pozytywnie zakręconej" osóbki. ;) :)
Iwona010101
Posty: 1
Na forum od: 12 lip 2019 09:25
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Iwona010101 »

Wróciłam własnie z Zimowita w Rymanowie Zdroju.
Informacje, które tutaj przeczytała, okazały sie bardzo przydatne.
Zabiegi, w moim przypadku, trafione i wykorzystane. Jedzenie ujdzie, a w razie czego wspaniałe dania w barku na miejscu z Zacisza: pierogi, gołabki....
Słodkowsci w Naszej Chacie: deser bezowy i inne ciasta...
kawiarenki do posiedzenia: Zielony domek, Piccolo, Świtezianka...
Prosze pytać, jesli ktos ma pytania....
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alutka 114 »

Jestem obecnie w sanatorium Zimowit :D Nie będę opisywać samego ośrodka czy Rymanowa bo świetnie to zrobiła Bożenka, której chciałam bardzo podziękować, dzięki tym opisom, a przeczytałam je wszystkie wiedziałam czego się spodziewać na miejscu :D
Przyjęcia rozpoczynają się od 14 ja byłam na miejscu ok 12 i już były wolne pokoje, więc po rejestracji w recepcji można odebrać klucz i pracownik odprowadza nowego kuracjusza do pielęgniarki i pomaga z bagażem jeśli jest taka potrzeba. Po wypełnieniu dokumentów wizyta u lekarza,bez kolejki, wszystko sprawnie, pani doktor u której byłam bardzo miła, pytała jakie zabiegi mi pomagają i czego oczekuję, tak że mam wszystkie na które liczyłam :D Wszystkie zabiegi mam do godziny 14 ale rehabilitanci sami podpowiadają żeby pytać o możliwość wcześniejszego wykonania zabiegów, tak że po obiedzie mamy czas wolny, a że pogoda póki co piękna to korzystamy ze spacerów :D
Po wizycie u lekarza czas na stołówkę i przyznanie stolika, przy stoliku dwie osoby te które są razem w pokoju, posiłki wydawane w trzech turach, w małych salach. Jestem tu dopiero trzeci dzień i póki co obiady gorące, posiłki smaczne i w wystarczających ilościach, zobaczymy jak będzie dalej.
Końcowa opinia po zakończeniu turnusu, jeśli ktoś ma jakieś pytania to odpowiem w miarę możliwości.
ODPOWIEDZ