Rymanów Zdrój - Zimowit

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Kujonka36
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 04 sty 2019 22:15
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Kujonka36 »

Czy ktoś jest aktualnie w Rymanowie z NFZ ? Jak to wyglada zimą? Jest co robić popołudniami? Np jakieś wędrówki ? Ciepło w pokojach ? Jadę 14 lutego i trochę się już martwię:/
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1226
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Joni123 »

Rymanów Zdrój Szpital Zimowit;

Wróciłam z niego 8.12.2018 i chcę się podzielić spostrzeżeniami.

Sam Szpital położony jest na górze, prowadzi do niego 150 byle jakich schodów z płyt z wystającymi krawężnikami, na pewnym odcinku schodów brakuje nawet poręczy. Z drugiej strony jest droga nieco dłuższa, ale bezpieczniejsza. Na pewno cudownie w Rymanowie jest począwszy od wiosny, kiedy wszystko budzi się dożycia do jesieni, kiedy drzewa przybierają kolory jesieni. O tej porze o której ja byłam, krótkie popołudnia, na spacer można było wyjść tylko po obiedzie, więc zaraz robiło się ciemno. Turnus wcześniej mieli cudowna pogodę, chodzili na spacery w polarach.

W szpitalu Uzdrowiskowym są plusy, ale są też minusy. Zacznę od minusów, minusem i to takim dużym jest wyżywienie. Ja byłam na diecie lekkostrawnej, zresztą zawsze taką biorę kiedy jestem w sanatorium. Śniadanie powiedzmy w porządku, zupa mleczna, pieczywo, masło, od czasu do czasu łyżka białego sera, dżem, 1,5 plasterka wędliny, ale nie zawsze.
Obiad: ziemniaki przepuszczone przez praskę na wpół z wodą, chyba, że taka odmiana ziemniaka, w każdym bądź razie nie nadające się do zjedzenia, kawałeczek mięska lub cztery malutkie kawałeczki, polane sosem podprawionym mąką pszenną (ohyda), przez trzy tygodnie, oprócz piątku, (w piątek była ryba) raczono nas takimi sosami. Kolacja 1,5 plasterka jakiejś tam wędliny (Rymanów przez ten plasterek widać), masło, pieczywo, herbata i to wszystko, na kolację podawano nam również ze trzy lub cztery razy jajka na twardo (zaznaczam, że też dla osób będących na diecie lekkostrawnej). Podano nam ze trzy razy jakiś kawałeczek ciasta, ze trzy razy jabłko, raz po dwie malutkie mandarynki. To wszystko zanim postawiono na stół było ważone, obowiązywała gramatura, rozumiem to, tylko najbardziej śmieszyły nas te 1,5 plasterka wędliny. Raz na kolację podano nam soję w jakimś sosie zaprawianym jak zwykle mąką pszenną, nie nadawało się do zjedzenia, zwróciliśmy uwagę kelnerkom, ale kelnerka to co dostanie z kuchni to wydaje.
Nie wiem od czego to zależy , może od podniebienia ale też byłam w Zimowicie i jedzenie było naprawdę dobre.
Można było zmienić dietę i może nie byłoby problemu? ;)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Nutka »

Dziękujemy Joni za podzielenie się wrażeniami 8-) :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Hipokryt »

My również dziękujemy za szczegółowy opis pobyt na turnusie w Zimowicie :D
Teraz już wiadomo, że aby jako-tako tam przetrwać trzeba przyjechać z własną "wałówką" :lol:
Najlepiej przyjechać autem z bagażnikiem całym wypełnionym domowym jedzeniem ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Dzia_dek »

Przecież to jest prawie cały post Alicji 1957 przekopiowany z poprzedniej strony,
a Joni dodała od siebie tylko dwa zdania komentarza na końcu. :?
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6169
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Oooooooooo... Dzia_dek mnie uprzedził.
Przeczytałam post Joni i miałam sprostować, że pewno pisała z fona i zamiast cytat poszedł tekst Alicji. No ale kurier mnie zbałamucił i zostałam wyprzedzona :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Hipokryt »

No i komu tu wierzyć? Czy Joni czy Bożence?
Kto ma rację na temat warunków pobytu a zwłaszcza wyżywienia w tym słynnym Zimowicie? A może tylko tam jest takie cyt. "ohydne" jedzenie i polecacie sam Rymanów, ale wybrać inny lepszy ośrodek? A jeśli tak - to który jest lepszy zwłaszcza dla niepełnosprawnych?
Sezon jest dopiero przed nami, a więc trzeba szukać jakiejś dobrej lokalizacji planując miejsce pobytu...
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alicja1957 »

Dzia_dek pisze: 07 sty 2019 13:04 Przecież to jest prawie cały post Alicji 1957 przekopiowany z poprzedniej strony,
a Joni dodała od siebie tylko dwa zdania komentarza na końcu. :?
Dzia_dek, nie kopiowałam żadnego postu. Jest ten, który napisałam po przyjeździe z Rymanowa.
Mój post jest skopiowany trzy razy, przez pomyłkę, ale w tym samym dniu.
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: alicja1957 »

Hipokryt pisze: 07 sty 2019 16:40 No i komu tu wierzyć? Czy Joni czy Bożence?
Kto ma rację na temat warunków pobytu a zwłaszcza wyżywienia w tym słynnym Zimowicie? A może tylko tam jest takie cyt. "ohydne" jedzenie i polecacie sam Rymanów, ale wybrać inny lepszy ośrodek? A jeśli tak - to który jest lepszy zwłaszcza dla niepełnosprawnych?
Sezon jest dopiero przed nami, a więc trzeba szukać jakiejś dobrej lokalizacji planując miejsce pobytu...
Jeżeli dla osoby niepełnosprawnej na wózku, nie polecam Zimowita.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Dzia_dek »

Alicjo, przecież ja nic a nic nie pisałem o Twoich postach.
Napisałem o poście Joni, że jest przekopiowany z Twojego.
ODPOWIEDZ